Dobry sen to fundament zdrowego życia. Spędzamy średnio jedną trzecią doby w łóżku, dlatego wybór odpowiedniego materaca, który zadba o komfortowy odpoczynek, jest kwestią kluczową. Warto przy wyborze materaca zwrócić uwagę na mniej oczywiste aspekty, mogące całkowicie odmienić jakość snu. Poznaj trzy zaskakujące, ale niezwykle istotne cechy dobrego materaca.

1. Adaptacja do indywidualnych potrzeb użytkownika

Każdy z nas jest inny – różnimy się wagą, wzrostem oraz preferencjami co do twardości materaca. Jedni z nas lepiej czują się na materacach wyraźnie sprężynujących i twardszych, inni z kolei odprężą się na miękkim, lekko otulającym podłożu. Dobry materac powinien dostosowywać się do indywidualnych potrzeb użytkownika, zapewniając komfort i wsparcie tam, gdzie jest to najbardziej potrzebne. Kluczowa jest punktowa reakcja na nacisk, dzięki której materac podpiera sylwetkę w naturalnych krzywiznach, wypełniając wolną przestrzeń m.in. w odcinku lędźwiowym i pod kolanami.

Sprawdź!  Pastele - kredki, które pobudzą wyobraźnię każdego dziecka

Polecane rozwiązanie:

Materace Curem wyróżniają się zdolnością do optymalnego dopasowania się do kształtu ciała i idealnego odciążenia sylwetki, dzięki zaawansowanej technologii pianki Visco. Ta innowacyjna pianka redukuje punkty nacisku zwrotnego ze strony materaca, umożliwiając swobodny przepływ krwi. Przekłada się to na lepszą regenerację mięśni i całego organizmu podczas snu.

2. Regulacja twardości

Często nie zdajemy sobie sprawy, jak ważna jest możliwość regulacji twardości materaca. Nasze ciało zmienia się z czasem – waga, stan zdrowia czy preferencje mogą się różnić. Idealny materac powinien oferować możliwość dostosowania twardości do aktualnych potrzeb.

Jest to też bardzo wygodna opcja dla osób, które nie są pewne, jaki materac wybrać lub też, jeśli kupują materac przez internet. Opcja z regulowanie twardości sprawia, że można dopasować produkt do indywidualnych potrzeb.

Sprawdź!  Jak często dzieci powinny jeść lody?

Polecane rozwiązanie:

Warto sprawdzić materace marki SleepMed – ta firma egulację twardości przeniosła na zdecydowanie wyższy poziom. Każdy model z ich kolekcji umożliwia bowiem zmianę twardości materaca i rodzaju podparcia na 4 do 6 różnych sposobów. 

3. Optymalna wentylacja i higiena

Sen to czas regeneracji organizmu, a odpowiednia wentylacja materaca jest kluczowa dla utrzymania higienicznego środowiska snu. Dobry materac powinien sprawnie odprowadzać nadmiar ciepła i wilgoci. To najlepszy sposób, by zniwelować ryzyko rozwoju pleśni, bakterii i roztoczy we wkładzie. Dobra termoregulacja pomaga też lepiej wysypiać się osobom łatwo przegrzewającym się lub cierpiącym na nadmierną potliwość w czasie snu.

Polecane rozwiązanie:

  1. Materace SleepMed dzięki technologii Airforce zapewniają doskonałą cyrkulację powietrza, co poprawia komfort termiczny. Idealne dla osób z alergiami, materace te eliminują problem wilgoci, tworząc zdrowe środowisko snu.
  2. Curem również stawia na zaawansowane technologie. Materace firmy Curem wyposażone są w systemy, które dbają o świeżość i higienę, zmniejszając ryzyko gromadzenia się wilgoci i rozwoju mikroorganizmów.
Sprawdź!  Relaksująca kąpiel z własną kulą kąpielową – sprawdź, jak ją zrobić!

Wszystkie modele materacy wspomnianych marek – zarówno dowolny materac Curem, jak i SleepMed, posiadają prestiżowy certyfikat jakości AEH. Aby go otrzymać produkt musi przejść szereg rygorystycznych testów, w którym oceniane są m.in. klimat i trwałość materaca.

Dobry materac to nie tylko kwestia wygody, ale przede wszystkim – zdrowia kręgosłupa i ogólnego samopoczucia w ciągu dnia. Adaptacja do indywidualnych potrzeb użytkownika, optymalne dopasowanie do kształtu ciała lub możliwość samodzielnej regulacji twardości oraz dobra termoregulacja to cechy, które powinien posiadać każdy wysokiej jakości materac. Marki takie jak Curem i SleepMed pokazują, że dzięki nowoczesnym technologiom można osiągnąć komfortowy i zdrowy sen.