Jesień i zima to czas, kiedy wieczory są długie i mamy sporo wolnego czasu. Pogoda nie zachęca do wyjść i spędzania czasu na zewnątrz, dlatego też życie towarzyskie często przenosi się do domu. Wspólne spotkanie z przyjaciółmi przy pysznym jedzeniu i kieliszku wina brzmi kusząco. Czasem jednak zdarza się tak, że tematy do rozmów się wyczerpują i wszyscy czują się nieco znudzeni. Co zrobić w takim przypadku? Rozpocząć wspólną zabawę, która zaangażuje wszystkich uczestników spotkania. Poniżej przedstawiamy 5 sprawdzonych zabaw, które z pewnością pozytywnie wpłyną na atmosferę podczas imprezy czy wspólnej kolacji.

Podchwytliwe zagadki

To jedna z gier, w którą możecie zagrać bez żadnego nakładu finansowego. W gronie znajomych zadajemy sobie po prostu pytania, na które odpowiedzi są podchwytliwe, nieoczywiste a czasem zabawne. Obawiasz się, że nie uda ci się wymyślić żadnego takiego pytania? Na portalu KobiecyStyl.pl znajdziesz dużo takich zagadek Najbardziej podchwytliwe zagadki z odpowiedziami – TOP 100. Wydrukuj je, następnie potnij je na paski, wsyp do pojemnika i niech każdy z uczestników zabawy losuje zagadkę dla innych.

Sprawdź!  Jak być modnym w zimę? Sposoby na zachowanie klasy

Beer pong

To gra, którą możesz kojarzyć z komedii amerykańskich. Polega na rozstawieniu piramidek z pustych plastikowych kubków po dwóch przeciwległych stronach stołów. Następnie w parach rzucamy naprzemiennie piłeczką ping pongową po to, by trafić do kubeczka naszego przeciwnika. Ten, któremu się to uda – pije kolejkę. To doskonała gra na imprezy choć musimy mieć świadomość, że powinniśmy wygospodarować na nią dość sporo miejsca.

Pytanie czy wyzwanie

To kolejna młodzieżowa gra, którą możemy przenieść na grunt dorosłych spotkań ze znajomymi. Siadamy w kręgu i kręcimy butelką. Następnie osoba, na którą wypadnie musi podjąć decyzję czy wybiera pytanie czy wyzwanie. Pytania mogą być trudne, intymne, zabawne lub prowokacyjne. Zadania zaś wymagające sprawności fizycznej, wiedzy czy przełamywania własnych barier. Ogranicza was jedynie wyobraźnia. Przykłady pytań oraz wyznań można również bez problemu znaleźć w sieci.

Sprawdź!  Suknia dla druhny – jak ubrać się na wesele?

Kalambury w nowej odsłonie

Chyba każdy z nas zna zabawę polegającą na tym, że jedna osoba rysuje hasło, zaś pozostali gracze próbują je odgadnąć. To zawsze sprawdzony sposób na zabawę. Warto jednak nieco urozmaicić stare dobre kalambury. Zamiast rysowania osoba może mówić o haśle (w wersji ekstremalnej drużyna próbuje je odgadnąć z ruchu ust), pokazywać hasło lub też rysować je ale z zamkniętymi oczami. Wszelkie utrudnienia są dozwolone – dzięki nim zabawa będzie jeszcze lepsza.

Sprawdź!  Jak powinien wyglądać prawidłowo przeprowadzony zabieg depilacji laserowej?

Gra w kapsel

Doskonale sprawdzi się jeśli jest Was chociaż kilkoro i wszyscy się znacie. Osoba, która zaczyna grę bierze kapsel i daje go wybranej osobie zadając po cichu pytanie, na które odpowiedzią musi być imię innej osoby z grupy. Następnie gracz przekazuje go osobie, którą wybrał a ta rzuca kapslem. Jeśli wypadnie do góry nogami poznajemy treść pytania głośno. Jeśli nie to ta osoba zadaje kolejne pytanie innej przekazując jej kapsel. Przykładowe pytania to: kogo najbardziej lubisz? kto cię irytuje? kto w naszej grupie plotkuje? 

Autorem artykułu jest portal dla kobiet KobiecyStyl.pl.