balejaż blond 2023

Balejaż był jeszcze kilkanaście lat temu niezwykle często wybierany przed kobiety zasiadające na fryzjerskich fotelach. Mimo tego, że w ostatnim czasie jego popularność przygasła, to jednak nadal warto po niego sięgać, gdyż może się okazać, że będzie to koloryzacja, która zostanie z nami przez lata. Gdzie można zrobić? Komu pasuje balejaż blond i przede wszystkim jaka ilość gotówki może być nam potrzebna, kiedy się na niego zdecydujemy?

Balejaż, co to jest?

Co tak naprawdę oznacza balejaż? Jest to pewna fryzjerska technika farbowania włosów, polegająca na nakładaniu na wybrane pasma farby w różnych odcieniach. Celem wykonywania takiej koloryzacji jest oczywiście uzyskanie ciekawego efektu, który będzie wyglądał jak najbardziej naturalnie. Stylista fryzur, może użyć do jego wykonania, od trzech, do nawet sześciu kolorów. Balejaż powinien również optycznie powiększyć objętość włosów lub spowodować, że będą wyglądały na nieco mniej gęste. Wszystko zależy od tego, czego życzą sobie klientki.

Komu pasuje balejaż blond?

Balejaż to doskonałe rozwiązanie dla każdej kobiety, która chciałaby aby jej fryzura wyglądała imponująco. Sprawdzi się u pań, które mają mało włosów i chciałby aby koloryzacja pomogła optycznie je zagęścić. Będzie to także świetna opcja dla każdej właścicielki grubych kosmyków, gdyż umiejętne farbowanie może sprawić, że jej włosy będą wyglądały na cieńsze i łatwiejsze do ujarzmienia. Balejaż naturalnie wygląda zwłaszcza w odcieniach blondu, gdyż to właśnie taki kolor najczęściej sam z siebie nie jest taki sam na całej powierzchni włosa. Które kobiety śmiało mogą decydować się na właśnie taki efekt?

Sprawdź!  Truskawkowy blond - komu pasuje i jakiej farby do włosów użyć?
  • Naturalne blondynki. Nie ma wątpliwości, że panie obdarzone jasnymi włosami będą świetnie wyglądały w balejażu blond. Ożywi on nieco ich fryzurę, nada włosom świeżości i przede wszystkim będzie wyglądał bardzo naturalnie.
  • Kobiety o brązowych włosach. Balejaż często jest robiony na brąz podstawie, a zatem kobiety o takim odcieniu kosmyków również mogą się na niego decydować. Taki zabieg to świetna okazja, aby nieco zmienić i rozjaśnić włosy, jednak bez konieczności radykalnych zmian. Delikatne blond refleksy świetnie komponują się z brzoskwiniową cerą, a nawet brązowymi oczami.
  • Brunetki. Dobra wiadomość dla właścicielek czarnych włosów jest taka, że one również mogą doskonale wyglądać w blond balejażu. Doświadczony fryzjer poradzi sobie także z taką koloryzacją, jednak bardzo możliwe, że uzyskanie pożądanego efektu będzie miało miejsce dopiero po kilku wizytach.
Sprawdź!  Pasemka blond - jakie są teraz modne?

Warto dodać, że balejaże to rozwiązanie dobre dla każdej długości włosów. Nie ma więc znaczenia, czy zechce mieć go na głowie kobieta o krótkiej fryzurze, czy też właścicielka warkocza po pas. Wygląda on bardzo ładnie, zarówno na kręconych, jak i prostych pasmach. Można więc zaryzykować stwierdzenie, że będzie pasował każdemu,

Ile kosztuje balejaż blond u fryzjera?

Ceny wykonania takiej usługi, jak balejaż będą się oczywiście różnić, w zależności od salonu fryzjerskiego, ale także od długości włosów oraz ilości farby, jaka będzie potrzebna, aby koloryzację wykonać. W niewielkich salonach, znajdujących się w małych miejscowościach ceny będą zaczynać się już od 100 zł, natomiast w dużych miastach u popularnych stylistów trzeba przygotować się na wydatek rzędu 500-700 zł. Warto zatem wcześniej dowiedzieć się, jak wygląda cennik i wybrać miejsce, które najbardziej nam odpowiada. Właścicielki czarnych włosów, powinny także liczyć się z koniecznością kilku wizyt, gdyż w ich wypadku, uzyskanie blondu bez narażenie włosów na silne zniszczenie na pewno będzie wymagało nieco więcej pracy.

Jak często robić balejaż?

Balejażu nie trzeba często poprawiać ani wykonywać od nowa. Mimo tego, że włosy które będą odrastać zwykle mają zupełnie inny odcień, to może się okazać, że efekt nadal jest naturalny. Można także zdecydować się na koloryzację odrostów, jednak nie ma potrzeby częstego nakładania farby na całą długość, gdyż może to znacząco osłabić kondycję włosa. Trzy lub nawet cztery koloryzacja na rok powinny być wystarczającym rozwiązaniem.

Sprawdź!  Szampański blond - jak uzyskać ten kolor włosów?

Czym różni się balejaż od refleksów?

Jaka jest różnica między balejażem a refleksami? Ten pierwszy jest zwykle nieco bardziej intensywny. Refleksy, czy tez cieniutkie pasemka, polegają na nakładaniu farby tylko na wydzielone, niewielkie kosmyki. Efekt, w tym wypadku może nie być tak spektakularny, jak przy balejażu. Do jego uzyskania fryzjer wykorzystuje także więcej niż tylko jeden kolor, dzięki czemu można uzyskać płynne przejścia, a nie tylko i wyłącznie jednolite odcienie, wmieszane we włosy.

Czy balejaże nadal są modne i warto wybierać je, kiedy idziemy do fryzjera? Zdecydowanie tak! Dzisiejsza moda zakłada bowiem, że w dobrym guście może być wszystko, jeżeli tylko jest umiejętnie zrobione i pasuje do osoby, która to nosi. Balejaż to również ciekawa alternatywa dla pasemek, refleksów, czy popularnego w ostatnim czasie ombre i z pewnością można zrobić piorunujące wrażenie uzyskując naturalne refleksy w kilku ciekawych odcieniach.