poduszka dla kobiet w ciąży

Ciąża to czas szczególnie wymagający. Okres ten dla przyszłej mamy bywa niekiedy trudny – wiąże się bowiem z pewnymi ograniczeniami ruchowymi, bólami czy dyskomfortem w codziennym funkcjonowaniu.

Ciąża to czas szczególnie wymagający. Okres ten dla przyszłej mamy bywa niekiedy trudny – wiąże się bowiem z pewnymi ograniczeniami ruchowymi, bólami czy dyskomfortem w codziennym funkcjonowaniu. Poduszki dla kobiet w ciąży pozwalają nieco zmniejszyć dolegliwości, zapewniając jednocześnie komfortowy i wygodny wypoczynek.

kobieta w ciąży

Poduszki o zdrowotnym charakterze

Poduszki dla kobiet w ciąży cechują się szerokim zastosowaniem. Doskonale sprawdzą się przez cały okres ciąży, jak i podczas porodu bądź karmienia piersią. Akcesorium wzbogacone jest o elastyczne wypełnienie, które ideale dopasowuje się do kształtu ciała oraz pozycji. Antyalergiczny charakter poduszki sprawia, że jest ona w pełni bezpieczna nawet dla osób zmagających się z alergią. Decydując się na zakup akcesorium tego typu warto zwrócić uwagę na jakość wykonania. Tworzywa wykorzystane do produkcji cechować się muszą odpornością na czynniki mechaniczne, zniekształcenia bądź wgniecenia. Pojawienie się na świecie małego człowieka weryfikuje nasze otoczenie. Konieczne jest pozbycie się niebezpiecznych przedmiotów lub wyposażenia, które mogłyby znajdować się w bezpośrednim otoczeniu malucha.

Sprawdź!  Zdrowe soki do picia - najlepsze produkty

Poduszka uśmierzająca ból i dolegliwości

Poduszki dedykowane ciężarnym kobietom stosowane mogą być także przez osoby w każdym wieku – niezależnie od płci. Akcesorium o uniwersalnym wykorzystaniu poprawia jakość snu, gwarantuje lepsze krążenie krwi, zmniejsza ból pleców oraz karku, niweluje obrzęk nóg, zapewnia właściwe oparcie dla brzucha, zapobiega bólowi ramion oraz zapewnia wygodną i komfortową pozycję.

Sprawdź!  Szafa kapsułowa - co powinno się w niej znaleźć?

Inną propozycją godną uwagi są poduszki z siemieniem lnianym. Relaksacyjne wyposażenie dla naszego łóżka ułatwia zasypianie, sprawdzi się zatem idealnie w przypadku osób mających trudności ze snem. Uspokajające działanie poduszki wynika z dodania do jej wnętrza lawendy. Atutem poduszek z siemieniem lnianym jest możliwość ich rozgrzania bądź chłodzenia. Podgrzać poduszkę możemy przy udziale piekarnika ustawionego na 150°C. Wówczas w naczyniu żaroodpornym umieszczamy poduszkę na około od 15 do 20 minut. Ocieplona w ten sposób poduszka łagodzi bóle kręgosłupa, rozluźnia napięcie ramion, karku oraz mięśni w trakcie bóli menstruacyjnych.

Sprawdź!  Butelka termos na wodę – rozwiązanie na każdą porę roku!

Maty do ćwiczeń dedykowane są miłośnikom zajęć fitness, jogi, pilatesu czy medytacji. Aktywność fizyczna jest niezwykle ważna, bowiem pozwala utrzymać naszą sylwetkę w dobrej kondycji. Największą zaletą ćwiczeń jest możliwość wykonywania ich o każdej porze, niezależnie od pory roku.