Każda choroba odbija się negatywnie na naszej kondycji. Nie musimy, zapewne, daleko sięgać pamięcią, żeby odszukać ostatnie przeziębienie, problemy z żołądkiem czy biegunkę. Jak się wtedy czuliśmy? Byliśmy skołowani, w pracy mało efektywni, w domu nie mogliśmy zająć się na dłużej żadną sprawą, a na koniec i tak musieliśmy sięgać po silne leki niwelujące objawy, żeby jakkolwiek dotrwać do weekendu. To mało optymistyczna wizja, a jak trudna musi być biegunka dla niemowlaka? Małe dziecko nie rozumie, co się dzieje z jego organizmem, bóle i skurcze nie ustają, a ono daje znać płaczem, że coś jest nie tak. Nie potrzeba wiele czasu, żeby jego organizm zaczął odczuwać skutki niedoboru witamin, wody i składników odżywczych. Co można z tym zrobić?


Najlepszym lekiem jest przeciwdziałanie – zanim biegunka u niemowlaka spowoduje objawy

Bardzo skuteczną metodą utrzymywania dobrego zdrowia jest przeciwdziałanie chorobom. Jest to przede wszystkim zdrowe odżywianie, troska o naturalną florę bakteryjną jelit oraz unikanie żywności przetworzonej. U niemowląt trzeba stosować odpowiednie preparaty, które uzupełniają braki spowodowane działalnością człowieka i zanieczyszczeniami. Dlatego w probiotyku oferowanym przez Biogaia stosuje się Limosilactobacillus reuteri Protectis, czyli szczep pożytecznych bakterii, które zostały uzyskane z mleka karmiącej matki żyjącej w Andach z dala od zgiełku, miast i spalin. Te wyjątkowe bakterie są dostępne dzięki działaniom naukowców i ich wytężonej pracy. Można śmiało powiedzieć, że stabilizacja flory bakteryjnej jelit u niemowląt korzystnie wpływa na stan ich zdrowia. Zmniejsza ryzyko biegunki i łagodzi jej przebieg. Jak widać, korzyści płyną z tego szerokim strumieniem. Szczegóły można sprawdzić tutaj – w tym miejscu znajdują się dodatkowe informacje o wpływie i zastosowaniu probiotyku Limosilactobacillus reuteri Protectis.

Sprawdź!  Motoryka dziecka do 3 lat – jakie zmiany możemy zaobserwować w tym czasie?

Limosilactobacillus reuteri Protectis w służbie dzieciom – dlaczego to takie ważne?

Probiotyk Limosilactobacillus reuteri Protectis niesie ze sobą wiele korzyści. Tak jak pisaliśmy, stabilizuje florę bakteryjną jelit u niemowląt. Jednak to nie koniec plusów tego suplementu diety. Wszystko dzięki zasadzie pięciu kropli dodawanych do różnych posiłków. Wystarczy tylko tyle, żeby dostarczyć do organizmu optymalną dawkę pożytecznych bakterii. Sam preparat nie zmienia smaku potraw i nie modyfikuje ich zapachu. Jedna kropla błyskawicznie zniknie w mleku, kaszce czy innym daniu.


Objawy biegunki u niemowląt – nie można ich ignorować pod żadnym względem

Biegunka u noworodków wbrew pozorom jest bardzo niebezpieczna. Niekontrolowane wypróżnianie się sprawia, że woda szybko ucieka z organizmu. To może powodować niebezpieczne komplikacje. Na szczęście, dzięki całodobowej opiece zdrowotnej możesz w każdej chwili udać się do lekarza dyżurnego po pomoc. Jeśli objawy się nasilają, nie zwlekaj pod żadnym pozorem. Do dodatkowych objawów biegunki można zaliczyć niechęć do jedzenia, płaczliwość i ból w okolicy brzucha i nadbrzusza. Często dziecko wygina się podczas karmienia i nie przestaje płakać także po wypróżnieniu. Objawem może być także stolec odróżniający się od poprzednich i częstsze wypróżnianie. Dziecko może mieć także podwyższoną temperaturę. Ostra biegunka może towarzyszyć wymiotom i wycieńczeniu dziecka. Tak, jak pisaliśmy powyżej, takich objawów nie można ignorować – wymagają one natychmiastowej konsultacji z lekarzem.

Sprawdź!  Korzyści kosmetyków z alantoiną


Powody i rodzaje biegunki – warto mieć świadomość, z czym masz do czynienia

Z punktu widzenia medycyny, można rozróżnić biegunkę przewlekłą, czyli taką trwającą więcej niż czternaście dni, oraz ostrą, która kończy się w ciągu dwóch tygodni. Częstą przyczyną biegunki u dziecka są rotawirusy, które przenoszą się do organizmu dziecka poprzez niemyte ręce. Często powodem takiego zakażenia będą adenowirusy. Równie często zdarzają się zatrucia pokarmowe. Zwłaszcza, jeżeli dziecko otrzymało inne jedzenie lub mleko niż zwykle. To może być także reakcja na zmiany w diecie. Występują także zakażenia bakteryjne, głównie powodowane przez Salmonella enteritidis oraz Escherichia coli. Warto zwrócić uwagę, że po antybiotykoterapii także może wystąpić biegunka u dziecka. Jest to spowodowane brakami w naturalnej florze bakteryjnej. W takim przypadku niezbędne będzie uzupełnienie jej poprzez sprawdzone probiotyki, takie jak Limosilactobacillus reuteri Protectis. Dzięki nim szybko odbudujesz florę bakteryjną u dziecka po antybiotykoterapii.

Sprawdź!  Wynajem długoterminowy – Audi i każda inna marka, która jest w kręgu Twoich zainteresowań

Czy Limosilactobacillus reuteri Protectis został przebadany? Zdecydowanie tak!

Nie można polecać żadnego preparatu, jeżeli nie został on odpowiednio sprawdzony. Dokładnie tak samo jest z Limosilactobacillus reuteri Protectis – ten probiotyk został poddany intensywnym badaniom na grupie osiemnastu tysięcy osób. Dało to efekt w postaci blisko dwustu artykułów naukowych opartych na dwustu siedemnastu badaniach klinicznych. Liczby mówią same za siebie i nie da się podważyć tego naukowego dorobku. Na całe szczęście, dostępność tego preparatu i łatwość aplikacji sprawia, że każdy świadomy rodzic może po niego sięgnąć w każdej chwili..