Nawodnienie organizmu jest równie ważne latem, jak i zimą. Chcąc zadbać o własne zdrowie i jednocześnie dołożyć małą cegiełkę do ochrony środowiska, warto kupić wielorazową butelkę na wodę, dzięki której na zawsze zrezygnujesz z jednorazowych pojemników PET. Wyrobienie w sobie jednak regularnego nawyku picia wody sprawia trudności wielu osobom. Znaleźliśmy na to prosty sposób – motywacyjną butelkę na wodę z podziałką godzinową!

Dlaczego odpowiednie nawodnienie ma znaczenie?

Nawodnienie ciała w ciągu dnia odgrywa niezwykle istotną rolę w jego funkcjonowaniu. Woda nie tylko poprawia nam nastrój. Odpowiednia jej ilość jest niezbędna do regulacji wewnętrznej temperatury organizmu oraz transportu najważniejszych węglowodanów i białek.

Przyjmuje się, że dorosły człowiek powinien wypijać ok. 30 mililitrów wody na każdy kilogram swojego ciała. Oznacza to, że kobieta ważąca 60 kg, w ciągu całego dnia powinna dostarczyć swojemu organizmowi około 1,8 litra wody. Inny przelicznik mówi o 1 mililitrze przypadającym na 1 spożytą kilokalorię, co również, w przypadku osoby o średnim zapotrzebowaniu 2000 kcal, daje 2 litry wody.

Niezależnie od tego, którą metodę wybierzemy, o nawodnieniu organizmu powinna myśleć każda rozsądna osoba, której nie jest obojętne własne zdrowie.

Butelka na wodę z godzinami – jak w łatwy sposób wyrobić w sobie nawyk regularnego picia wody?

Ciągłe kontrolowania ilości spożytej wody w ciągu dnia może być uciążliwe – zwłaszcza dla zapracowanych osób, które często mają mnóstwo innych spraw na głowie. Jak więc pamiętać o odpowiednim nawodnieniu i jednocześnie zmotywować się do regularnego picia wody?

Idealnym sposobem może być butelka do picia wody z miarką godzinową, dzięki której w łatwy sposób będziesz w stanie kontrolować ilość płynów spożytych od samego rana.

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów butelek na wodę – plastikowych, metalowych, czy też takich z miejscem np. na owoce. Zebraliśmy dla Ciebie inspirującą kolekcję motywacyjnych butelek. Liczymy, że znajdziesz wśród nich butelkę dla siebie 😊

1.     Brzoskwiniowa butelka na wodę z podziałem na godziny

butelka do picia wody z godzinami brzoskinia peach
Źródło: Pinterest

Ta butelka przypadnie do gustu osobom lubiącym motywacyjne teksty w humorystycznym stylu. Miarka godzinowa została przygotowana w taki sposób, byś mogła kontrolować picie wody zarówno w godzinach porannych, jak i po południu.

2.     Minimalistyczna butelka na wodę z tritanu

butelka z tritanu
Źródło: Pinterest

Dla miłośników prostych i estetycznych rozwiązań, znaleźliśmy butelkę w prostych kolorach i z równie prostą podziałką godzinową. Została wykonana z tritanu – modnego, ale też bezpiecznego tworzywa, które wygląda jak szkło.

3.     Butelki z hasłami motywacyjnymi

motywacja do picia wody butelka
Źródło: Pinterest

Dzięki tej butelce na wodę będziesz nieustannie zmotywowana do wypicia kolejnego łyku wody. Przy każdej godzinie na miarce producent umieścił motywacyjne hasło, które ma doprowadzić Cię do opróżnienia butelki w ciągu całego dnia.

4.     Butelka do picia wody z wkładem na owoce

butelka z filtrem na owoce
Źródło: Pinterest

Butelki ze specjalnym miejscem na owoce, dzięki któremu woda zyskuje na smaku i witaminach, stały się bardzo popularne wśród osób ceniących zdrowy styl życia. Ten producent poszedł o krok dalej i do butelki dodał również podział na godziny, by właściciel butelki nie zapomniał o odpowiednim nawodnieniu ciała w ciągu dnia.

5.     Butelka na wodę z godzinami i miarką pojemności

butelka z miarką pojemności w mililitrach
Źródło: Pinterest

Jeśli oprócz kontrolowania czasu picia wody, chcesz sprawdzać też ile płynu już wypiłaś, skorzystaj z tego modelu. Butelka z jednej strony zawiera miarkę z milimetrami, a z drugiej podział na godziny w ciągu dnia.

Jaką butelkę na wodę wybrać?

Wybór odpowiedniej butelki zależy już od gustu danej osoby. Zanim jednak zdecydujesz się na określony produkt, sprawdź, czy spełnia on praktyczne oczekiwania, np. posiada szczelny korek, czy blokadę przed wyciekaniem wody. Upewnij się również, że pojemność butelki będzie dla Ciebie odpowiednia – najlepszym pomysłem według nas jest butelka, która może pomieścić do 500 ml wody.