Rozważasz zakup chodzika dla dziecka, ale nie wiesz, czy to bezpieczna zabawka dla niego? W internecie można znaleźć bardzo różne opinie na temat tego gadżetu. Warto jednak pamiętać, że bezpieczeństwo malucha w chodziku zależy przede wszystkim od sposobu użytkowania tej zabawki. Poznaj zasady korzystania z tego dziecięcego gadżetu i zadbaj o zdrowie swojej pociechy!

Jak bezpiecznie używać chodzika niemowlęcego? 

Jeśli szukasz zabawki, która zajmie pociechę na długi czas, chodzik dla dziecka to może być świetny wybór. Ten gadżet ma specjalnie zaprojektowane siedzisko, które utrzymuje malucha w pozycji pionowej. Dzięki temu może on bez problemu dosięgnąć do pałąka z wieloma atrakcyjnymi zabawkami, które zapewniają dużo wrażeń. Jednak to nie jedyna zaleta tej zabawki. Konstrukcja ma kółka, dzięki czemu pociecha może spokojnie spacerować po domu. 

Sprawdź!  Mokosh – ekologiczne kosmetyki w trosce o naszą planetę

Zanim jednak umieścisz pociechę w chodziku, pamiętaj o poniższych zasadach.

  1. Przed użyciem chodzika dla dziecka sprawdź, czy wszystkie elementy są prawidłowo połączone – zabawkę należy złożyć zgodnie z instrukcją dołączoną do opakowania. Wszystkie części powinny być w doskonałym stanie, aby mieć pewność, że gadżet nie uszkodzi się podczas użytkowania.
  2. Zabezpiecz schody i inne powierzchnie, z których dziecko może spaść – nawet najlepszy chodzik na świecie może się przewrócić po najechaniu na schodek. Wówczas istnieje ryzyko, że maluch upadnie na głowę, co grozi poważnym urazem. Dlatego zanim umieścisz malucha w chodziku, zadbaj o to, aby dziecko nie miało kontaktu ze schodami.
  3. Po umieszczeniu malucha w zabawce, zapnij go pasami bezpieczeństwa – wiele pociech wesoło podskakuje w chodziku. Jeśli nie będą odpowiednio zabezpieczone, istnieje ryzyko, że wypadną z siedziska, co może być dla nich niebezpieczne.
  4. Nie karm dziecka w chodziku – ta zabawka nie służy do karmienia. Maluch może się niespodziewanie odbić od podłoża, podskoczyć lub przechylić się, przez co jedzenie może wpaść do dróg oddechowych. Wówczas istnieje ryzyko zakrztuszenia się. Aby tego uniknąć, używaj chodzika dla dziecka wyłącznie do zabawy. 
Sprawdź!  Czy tatuaże zmywalne są modne? Jakie są ich największe zalety?

Pamiętaj również, aby kupować zabawki ze sprawdzonego źródła. Dobrym przykładem jest Danex24, czyli sklep z artykułami dla pociech, który funkcjonuje na rynku od wielu lat. Starannie dopiera swój asortyment i zapewnia dostęp do gadżetów, które spełniają europejskie standardy. Dzięki temu możesz mieć pewność, że zakupiony chodzik dla dziecka jest dla niego bezpieczny. 

Sprawdź!  Czas na piękny uśmiech!

Pamiętaj! Aby Twoja pociecha była bezpieczna podczas zabawy, przestrzegaj ustalonych zasad. To najprostszy sposób na to, żeby maluch dobrze się bawił i zdrowo rozwijał!