leczenie alkoholizmu

Alkoholizm jest to zaburzenie rozwijające się powoli i niegroźnie. Butelka piwa po pracy, lampka wina do obiadu, z czasem jednak to nie wystarcza,organizm wykazuje wyższą tolerancję na substancję i domaga się większej dawki alkoholu, w przeciwnym razie człowiek uzależniony staje się rozdrażniony, bez humoru, a często również i agresywny. W wyniku tego picie alkoholu jest dla takiej osoby sposobem łagodzenia skutków poprzedniego dnia picia, mamy wtedy do czynienia z tzw. „klinowaniem”. Negatywne konsekwencje rosną, obserwujemy wtedy zaniedbanie bieżących spraw, pracy i rodziny. Często dochodzi do napięć i kłótni. Warto wtedy działać szybko, ponieważ im dalej popadniemy w nałóg tym ciężej będzie się z niego wydostać.

Co możemy zrobić?

Leczenie alkoholizmu zaczyna się przede wszystkim od przyznania się do tego, że jest się uzależnionym i zdecydowanie się na podjęcie stosownych kroków. Dalsze leczenie zależy od stopnia zaawansowania choroby.
Najskuteczniejszą formą jest odwyk inaczej psychoterapia, czyli szereg działań prowadzących do oduczenia osoby uzależnionej do przyjmowania substancji, przy pomocy technik i metod terapeutycznych.

Sprawdź!  Pierwsza depilacja laserowa

Częstą praktyką przed podjęciem się leczenia, jest konieczność odbycia detoksykacji organizmu.

W tym momencie występują objawy odstawienia alkoholowego czyli zespołu abstynencyjnego.

Zespół abstynencyjny objawia się między innymi: drżeniem rąk, potliwością, kłopotem ze snem, bólem głowy, stanami lękowymi, wymiotami czy nadwrażliwością na światło i dźwięk. Skrajne przypadki mogą obejmować majaczenie, halucynacje czy psychozę, co niekiedy może być przyczyną śmierci.

Sprawdź!  Lekki i praktyczny wózek spacerowy

Przy takiej osobie trzeba zachować szczególną ostrożność, ponieważ pacjent zachowuje się nieprzewidywalnie i może być niebezpieczny dla siebie jak i dla swojego otoczenia.

Z wyżej wymienionych powodów, dobrym rozwiązaniem jest ośrodek zamknięty, gdzie zapewnione jest odpowiednie zaplecze lekarzy, psychologów i terapeutów.

Gdzie szukać pomocy?

Chcąc mieć pewność skuteczności i jakości leczenia, warto zdecydować się na prywatny ośrodek leczenia uzależnień. Dużą rolę odgrywa również opieka po wyjściu z takiego ośrodka, ponieważ znaczna część chorych zaraz po skończonym odwyku, z lepszym samopoczuciem i energią kieruje się do pubu czy sklepu monopolowego tracąc tym samym to co zdążyli osiągnąć.
Jednym z takich ośrodków, którym warto zaufać jest https://terapianaleczow.pl/kontakt/, gdzie oferowana jest kompleksowa pomoc nie tylko dla chorych, ale także i dla najbliższych. Program terapeutyczny jest dobierany indywidualnie pod każdego pacjenta i realizowany przez wyłącznie wykwalifikowanych specjalistów, którzy pracują w oparciu o najnowsze badania z całego świata.
W trakcie sesji indywidualnych czy spotkań grupowych realizowane są różne zadania, mające na celu wykrycie nałogowych schematów i zwiększenie kontroli poznawczej. Priorytetem jest zbudowanie pozytywnej samooceny i zakorzenienie motywacji do dalszej pracy nad sobą.

Sprawdź!  Jakie kosmetyki wyszczuplające zasługują na uwagę?

Podsumowując – z problemami nie powinieneś zostać sam, najlepiej skontaktować się ze spacjalistą: +48 536 199 199