fioletowe włosy ciemne

Farbowanie ciemnych włosów na fioletowy kolor może być wyzwaniem. Zanim zaczniesz – oto krótki przegląd czynności, które musisz wykonać, aby uzyskać swój wymarzony kolor. Jeśli zastosujesz się do tych instrukcji, pokochasz swoje ciemnofioletowe włosy w mgnieniu oka.

Komu pasują fioletowe włosy?

Fioletowy kolor na włosach najlepiej współgra na jasnych odcieniach skóry. Uważa się, że jaśniejsze odcienie skóry lepiej komponują się z jaśniejszymi, pastelowymi fioletami, natomiast osoby o ciemniejszych włosach i odcieniach skóry powinny wybierać głębsze, bogatsze fiolety.

Jeśli masz chłodny odcień skóry, wybierz chłodniejszy fiolet, a jeśli masz cieplejszy odcień skóry, lepszy jest fiolet z cieplejszymi tonami. Fioletowy kolor włosów to wspaniały sposób na podkreślenie każdego wyglądu.

Fiolet to świetny wybór dla osób, które chcą spróbować czegoś nowego. To nie tylko sposób na zaprezentowanie nowego, wyjątkowego wyglądu, ale może nawet położyć podwaliny pod całkowite przedefiniowanie Twojego wizerunku jako całości.

Fioletowy kolor włosów – co może oznaczać?

Być może najmniej skomplikowanym powodem, dla którego niektórzy farbują włosy na fioletowo, jest po prostu moda. Widzą, jak odważnie wyglądają modelki ze swoimi liliowymi lokami i chcą spróbować na własnej skórze.

Innym powodem, dla którego ludzie chcą farbować włosy na fioletowo, jest chęć wyróżnienia się. Ludzie, którzy dokonują tego wyboru z tego powodu, często nie są pod wrażeniem tradycyjnego wyglądu i wolą zrobić ze swoim wyglądem coś, co uczyni je bardziej wyjątkowymi.

Sprawdź!  Jak dbać o włosy zimą?

Nawet jeśli nie jest to specjalnie po to, aby dobrze wyglądać, wiele osób chce farbować włosy na fioletowo, aby ogólnie przełamać konwencję. Osoby, które dokonują tego wyboru, chcą wyjaśnić jedną rzecz, nie chcą pozostawać w granicach tradycji i chcą łamać konwenanse przy każdej okazji, nawet jeśli chodzi o ich włosy.

Jeśli spojrzysz na wszystkie najlepsze magazyny modowe, zobaczysz modelki, które mają blond lub brunetki, ale dlaczego muszą być ograniczone do tych kolorów włosów? U podstaw mody leży noszenie własnej osobowości i charakteru, więc ograniczanie się tradycyjnymi standardami nie jest dobrym rozwiązaniem, jeśli chcesz naprawdę wyrazić siebie.

Jak uzyskać ciemno fioletowy kolor na włosach?

Oto kilka wskazówek, jak uzyskać swój wymarzony kolor na włosach:

Nawilżenie

Farby do włosów i rozjaśniacze są wykonane z substancji chemicznych, które działają poprzez penetrację głęboko w naskórek włosów i zmianę ich od wewnątrz. Ten proces usuwa wilgoć i pozostawia włosy podatne na pękanie. Ważne jest, aby dobrze zadbać o włosy przed próbą ich farbowania, aby zapobiec uszkodzeniom.

Jeśli Twoje włosy są suche i łamliwe, przygotuj długoterminowy plan, aby były zdrowe. Często stosuj odżywkę przez kilka tygodni przed farbowaniem włosów.

Używanie wysokiej jakości odżywczych masek do włosów dwa razy w tygodniu może pomóc odmłodzić Twoje pasemka i sprawić, że będą wystarczająco mocne, aby wytrzymać trudny proces farbowania. Ważne jest również, aby unikać nadmiernego ciepła i ekspozycji w jego ramach czasowych.

Sprawdź!  Fryzura pixie cut – jak wygląda i dla kogo będzie odpowiednia?

Rozjaśnianie

Jeśli kupiłaś zestaw do samodzielnego farbowania włosów, postępuj dokładnie zgodnie z instrukcjami. Korzystanie z zestawu do rozjaśniania może pomóc zaoszczędzić czas i energię na szukanie wszystkich materiałów potrzebnych w domu.

Najważniejszymi elementami są aktywator i proszek wybielający. Te składniki składają się na rozjaśniacz, który zastosujesz.

Gdy rozjaśniacz będzie gotowy, podziel włosy na małe sekcje i ostrożnie nałóż rozjaśniacz na pasma. Upewnij się, że całkowicie zakrywasz pasma, pomijając fragment włosów tuż u nasady, aby uniknąć niejednolitego koloru po zakończeniu procesu.

Po wykonaniu pasm możesz nałożyć rozjaśniacz na włosy znajdujące się przy skórze głowy. Ważne jest, aby czynności wykonywać w tej kolejności, jeśli nigdy nie farbowałaś włosów, ponieważ ciepło ze skóry głowy zaczyna szybciej przetwarzać rozjaśniacz.

Farbowanie

Decyzja o dodaniu koloru do włosów natychmiast po rozjaśnianiu zależy od tego, czy są one wystarczająco mocne, aby wytrzymać ten proces. Jeśli Twoje włosy są kruche lub słabe, najlepiej odczekać kilka tygodni i pozwolić im nieco zregenerować się, zanim zaczniesz je farbować.

Możesz najpierw przetestować swój nowy kolor na kawałku włosów, który możesz łatwo ukryć. Po upewnieniu się, że masz właściwy kolor, możesz bezpiecznie kontynuować. Ponownie podzieli włosy grzebieniem. Przeczytaj instrukcje na zestawie do koloryzacji i najpierw nałóż kolor na pasma, a następnie przejdź do nasady.

Sprawdź!  Cieniowane długie włosy - co warto wiedzieć?

Pozostaw farbę na odpowiednią ilość czasu, aby uzyskać pożądany odcień. Ważne jest, aby nie pozostawiać jej na dłużej niż 45 minut, ponieważ może to spowodować znaczne uszkodzenie włosów. Wybór wysokiej jakości farby do włosów pomoże Ci uzyskać intensywność, której szukasz.

Płukanie

Płucz włosy w zimnej wodzie, aż woda będzie czysta. W tym momencie dobrze jest również zetrzeć nadmiar barwnika z twarzy, szyi lub dłoni, aby zapobiec plamieniu.

Wykonaj ten krok natychmiast z szamponem i odżywką, jeśli zaleca to opakowanie zestawu do koloryzacji. Jeśli Twój zestaw nie zaleca natychmiastowego mycia, użyj do tego swoich produktów.

Następnie odczekaj co najmniej 72 godziny po pierwszym płukaniu przed umyciem włosów. Pomoże to kontrolować łamliwość i zapobiegnie puszeniu się włosów, które może wystąpić, ponieważ włosy są podatne na uszkodzenia po farbowaniu.

Jak utrzymać efekt fioletowych włosów?

Dbanie o włosy farbowane za pomocą odpowiednich produktów i technik jest niezbędne dla długotrwałego koloru. Używaj bezpiecznych dla koloru szamponów zaprojektowanych dla Twojego koloru i rodzaju włosów.

Bardzo ważne jest również częste stosowanie odżywki. Przed zakupem dokładnie sprawdź, czy produkty są oznaczone jako „wolne od siarczanów”.

Utrzymywanie zdrowych i nawilżonych włosów to jeden z najlepszych sposobów na zachowanie intensywności koloru. Najlepiej też trzymać włosy z dala od nadmiernego ciepła, w tym narzędzi do stylizacji.