cieniowane długie włosy

Cieniowanie długich włosów ma swoje zalety, które sprawiają, że wiele osób decyduje się na tego typu fryzurę. Należy zaznaczyć, że cieniowanie na długich włosach dzieli się na dwu- i trzywarstwowe. W przypadku długich włosów świetnie sprawdzi się ono nie tylko na prostych i gęstych, ale także na cienkich włosach, którym brak objętości. Dobrze wycieniowane włosy powinny być różnej długości, a poszczególne warstwy powinny łagodnie, nienachalnie zlewać się ze sobą w jedność.

Szybkie podsumowanie:

Rodzaje cieniowaniaDługie włosy mogą być cieniowane dwu- lub trzywarstwowo.
Kto powinien wybrać cieniowanie?Osoby nie lubiące przyklapniętych włosów i fryzur bez osobowości. Idealne dla osób z okrągłą twarzą, wysokim czołem lub wyraźną asymetrią twarzy.
Stylizacja cieniowanych włosówDobrze wykonane cieniowanie nie wymaga codziennej stylizacji. Możliwe są różne style, takie jak fale, loki czy upięcia.
Cieniowanie włosów z przoduJest popularne w salonach fryzjerskich, może być trudne do stylizacji, ale daje różnorodne efekty.
Dla kogo cieniowane włosy?Pasują niemal każdej osobie, ale ważne jest odpowiednie dobranie techniki. W przypadku włosów cienkich cieniowanie powinno być subtelne.
Czy cieniowane włosy trzeba układać?Niekoniecznie, ale dobrze stylizowane mogą wyglądać jeszcze lepiej.
Cieniowanie a typ urodyFryzjer dobierze najlepszy kształt cieniowania do typu urody, kształtu twarzy i kondycji włosa.

Należysz do tego grona osób, które nie cierpią przyklapniętych włosów i fryzury bez osobowości? Cieniowanie będzie idealnym cięciem dla Ciebie, pod warunkiem, że fryzjer prawidłowo dobierze technikę i kształt cieniowania. Nie martw się, fryzjerzy dostają wiele próśb o wykonanie cieniowania w swoich salonach, więc z pewnością mają odpowiednią wiedzę i ogrom doświadczenia z tego typu cięciem. Zaufaj specjaliście!

Sprawdź!  Jak pielęgnować włosy farbowane?

A więc warto cieniować długie włosy, natomiast zdecydowanie rozsądniej będzie oddać swoją fryzurę w ręce fryzjera niż próbować wycieniować włosy w domu. Nawet najbardziej doświadczeni fryzjerzy nie podejmują się skomplikowanych cięć na sobie, ponieważ bardzo łatwo o błędy podczas obcinania własnych włosów. Ograniczony zakres ruchów, niepełne pole widzenia, brak możliwości przyjrzenia się włosom z bliska – wszystkie te kwestie niesamowicie utrudniają wykonanie dobrego strzyżenia.

Do kogo pasują cieniowane włosy?

Cieniowane włosy pasują właściwie każdej osobie, pod warunkiem, że cieniowanie zostanie odpowiednio dobrane. W przypadku włosów cienkich, cieniowanie powinno być subtelne, aby nie uwydatniało niezbyt imponującej grubości włosa. Jeśli masz grube włosy, wybór mocniejszego cieniowania sprawi, że Twoja fryzura będzie łatwiejsza do ujarzmienia. Osoby z kręconymi włosami także docenią zalety cieniowanej fryzury – dzięki niej skręt jest bardziej widoczny, włosy są mniej podatne na splątywanie i wzmacniają efekt wspaniałej objętości, która przy lokach jest już i tak efektowna.

Sprawdź!  Fryzura pixie cut – jak wygląda i dla kogo będzie odpowiednia?

Cieniowana fryzura może być też świetną metodą kamuflowania ewentualnych mankamentów urody, takich jak na przykład:

  • bardzo okrągła twarz,
  • wysokie czoło,
  • wyraźna asymetria twarzy.

Pamiętaj, aby powiedzieć fryzjerowi, jaki efekt chcesz uzyskać i czego oczekujesz od metamorfozy swojej fryzury. Zaufaj mu – jak najtrafniej dobierze kształt, sposób i intensywność cieniowania!

Czy cieniowane włosy trzeba układać?

Właściwie nie. Dobrze wykonane cieniowanie długich włosów charakteryzuje się tym, że fryzura nie musi być układana na co dzień, ponieważ wygląda dobrze sama w sobie. To jednak nie znaczy, że cieniowane włosy wyglądają źle po stylizacji – wręcz przeciwnie! Tego typu cięcie sprawia, że fale, loki czy upięcia nabierają charakteru, głębi, tzw. „pazura”.

Jedną z szybkich, codziennych stylizacji jest wgniecenie pianki w mokre włosy, aby uzyskać efekt luźnych fal, kojarzonych z wakacyjną, plażową fryzurą. Lubisz wiązać włosy w kucyk lub upinać w kok, ale nie wiesz, czy cieniowanie będzie dobrze wyglądało przy takich fryzurach? Odpowiedź brzmi: tak, jeszcze jak! Po prostu wyjmij krótsze pasma z przodu i opuść je luźno przy twarzy. Fryzurą, która może być trudna do uzyskania przy długich, cieniowanych włosach, jest warkocz. Ponieważ cieniowane włosy są różnej długości, pojedyncze pasma mogą wyślizgiwać/wypadać ze splotu, choć może wyglądać to całkiem zadziornie.

Sprawdź!  5 skutecznych sposobów na zwiększenie objętości włosów

Niestety, problematyczne w stylizacji mogą okazać się cieniowane włosy o wysokiej porowatości, ponieważ to cięcie bez szczególnej pielęgnacji i stylizacji powoduje, że włosy wyglądają na zniszczone i przesuszone, nawet jeśli takie nie są. Odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji i układania włosów mogą w tym pomóc. Wprowadzenie specjalnych odżywek i szamponów do włosów wysokoporowatych jest sprawdzonym sposobem na okiełznanie niesfornych kosmyków.

Wycieniowane włosy z przodu – co trzeba wiedzieć?

Cieniowanie włosów z przodu jest bardzo lubianym cięciem wśród klientów i klientek salonów fryzjerskich. Fryzjer z pewnością dobierze jak najlepszy kształt cieniowania do Twojego typu urody, kształtu twarzy oraz kondycji włosa. W przypadku cieniowania włosów z przodu, nie jest to do końca łatwe w stylizacji cięcie. Cieniowanie obejmujące całą fryzurę nie wymaga dużego wysiłku przy układaniu, ale cieniowanie włosów przy twarzy to trochę inna bajka – nie będzie ono wyglądało zbyt dobrze bez choćby minimalnej stylizacji.

Ogromnym plusem włosów cieniowanych z przodu jest to, że skrócone pasma można wywinąć zarówno na zewnątrz, jak i do wewnątrz, a są to 2 zupełnie różne efekty. Możesz więc bawić się swoim lookiem! Okrągła szczotka i suszarka do włosów lub najprostsza prostownica, a w lustrze ujrzysz fryzurę prosto z czerwonego dywanu w Hollywood. Brzmi kusząco? Tak też wygląda.

Jeśli masz okrągłą twarz, cieniowanie włosów z przodu będzie świetnym pomysłem na wyszczuplenie rysów twarzy. Osoby z ostrzejszym wyrazem twarzy także skorzystają na tego typu cięciu, ponieważ złagodzi ono ich rysy.