prezent dla chłopca

Mikołajki to dzień, na który szczególnie czekają dzieci. Większość z nich dzień wcześniej czyści swoje buty, by św. Mikołaj w nagrodę zostawił dla nich upominki i smakołyki. Jeśli nie masz pomysłu na prezent dla chłopca, mamy nadzieję, że poniższe propozycje pomogą znaleźć Ci trafiony upominek.

Puzzle i klocki

Wraz z tempem rozwoju dziecka zmieniają się również jego upodobania. W ciągu jednego dnia ulubiona postać z bajki może być zastąpiona przez inną a nieodłączna dotąd zabawka rzucona w kąt. Z tego powodu wyzwaniem może być kupienie trafionego prezentu zarówno dla 10-latka, jak i młodszego nastolatka.

W obu przypadkach dobrym rozwiązaniem może okazać się podarowanie klocków i puzzli (w końcu korzystają z nich również dorośli). Sprawdzą się np. klocki Lego Technic do 100 zł i puzzle 3D. W przypadku tych ostatnich możesz zdecydować się na motyw związany z ulubionym filmem, serialem czy książką chłopca. Budowanie z klocków to dobra aktywność dla całej rodziny. Możecie posiłkować się instrukcją lub tworzyć własne budowle i rozwijać swoją wyobraźnię.

Sprawdź!  Jak wybrać damskie dresy? Dowiedz się, jakie są obecnie modne!

Zabawki i gry edukacyjne

Wybór warto uzależnić od zainteresowania chłopca. Może to być np. interaktywna mapa świata, mikroskop czy lornetka, dzięki której będzie mógł obserwować zwierzęta w lesie. Sprawdzą się również wszelkiego rodzaju quizy językowe, gry matematyczne czy te, które łączą wiedzę przyrodniczą z zabawą.

Jeśli chłopiec interesuje się podróżami, dobrym pomysłem może okazać się globus do samodzielnego złożenia. Możliwości jest naprawdę wiele. Warto wykorzystać potencjał nauki poprzez zabawę, dzięki czemu być może uda nam się zainteresować dziecko nowym zagadnieniem.

Ze świata sportu

W tym wieku chłopcy zazwyczaj interesują się światem sportu. Większość z nich ma już ulubionego piłkarza, koszykarza czy drużynę. Czapka, szalik czy koszulka z logo ulubionej drużyny mogą okazać się strzałem w dziesiątkę, podobnie jak bilet na sportowe wydarzenie.

Jeśli dziecko lubi aktywność na świeżym powietrzu, możesz podarować mu, w zależności od jego zainteresowań, np. hulajnogę, łyżwy, rolki czy piłkę. Przydać się mogą również akcesoria, np. kask na rower, sportowy plecak czy bidon. Jeśli chłopiec jest szczególnie zainteresowany nową dla niego aktywnością, możesz rozważyć kupienie w prezencie prywatnej lekcji z instruktorem.

Sprawdź!  Jakie łóżko do małego pokoju?

Zrób to sam (DIY)

Większość chłopców dąży do samodzielności i niezależności. Lubią wyzwania, które z jednej strony mobilizują do wysiłku, z drugiej dają mnóstwo satysfakcji. Dlatego sprawdzą się wszelkiego rodzaju zabawki, które pozwalają na zrobienie czy zbudowanie czegoś od podstaw. Mogą to być mniej lub bardziej skomplikowane modele do wyklejenia, roboty i maszyny do samodzielnego złożenia.

Sprawdzi się również origami 3D, piasek kinetyczny czy wszelkiego rodzaju zestawy, które pozwalają na przeprowadzanie eksperymentów, np. zestaw chemika. Zabawki typu DIY to dobre rozwiązanie, jeśli zależy nam, by dziecko dobrze wykorzystało czas i jednocześnie dobrze się przy tym bawiło. 

Wybór prezentu – o tym warto pamiętać

W tym wieku chłopcy zazwyczaj przestają na siebie patrzeć z perspektywy bycia dziećmi. Wolą być postrzegani jako młode osoby zdolne do coraz większej samodzielności. Warto wspierać ich w tym okresie rozwoju i okazywać zrozumienie. Podarowany prezent może być dla nich dowodem na to, że znamy ich zainteresowania i sposób na spędzanie wolnego czasu.

Sprawdź!  Jak zabezpieczyć cerę przed słońcem, wodą i wiatrem

Jeśli planujesz zakup prezentu dla chłopca z Twojej rodziny czy grona przyjaciół, warto zapytać jego rodziców, czym aktualnie najbardziej interesuje się ich dziecko. To, że na Wielkanoc podarowałeś mu zestaw samochodzików, nie oznacza, że teraz również ucieszyłby się z podobnego prezentu.

Wybór trafionego prezentu dla chłopca w wieku 10 lat wcale nie musi być trudny. Jeśli nie znasz aktualnych zainteresowań młodego człowieka, bezpiecznym rozwiązaniem będzie podarowanie klocków czy puzzli, które lubi większość chłopców w tym wieku. Wybór prezentu może być okazją do wsparcia rozwoju dziecka i połączenia nauki z zabawą.