Niebawem rozpoczyna się Twoja sprawa rozwodowa i zależy Ci na tym, aby jak najlepiej się przygotować? Koniecznie sprawdź, czego nie warto robić w trakcie rozwodu. Okazuje się, że wiele osób popełnia błędy, które mogą utrudnić całe postępowanie.

Rozwód z orzekaniem o winie czy za porozumieniem stron – dobrze przemyśl swoją decyzję

Wiele osób bez większego namysłu zgadza się na rozwód bez orzekania o winie. Nie zawsze jest to najlepsze rozwiązanie. Przed podjęciem decyzji warto dowiedzieć się, jakie są konsekwencje każdego z tych rozwiązań. W przypadku rozwodu za porozumieniem stron całe postępowanie może przebiec bardzo sprawnie, a wyrok sądu zapadnie szybciej.

W niektórych przypadkach jednak lepszym wyborem będzie rozwód z orzekaniem o winie. Jeśli tylko jeden z małżonków ponosi winę za rozpad małżeństwa, druga strona może ubiegać się o alimenty. Będą one wypłacane przez małżonka winnego do momentu, aż druga osoba – czyli ten małżonek, który nie ponosi winy – wejdzie w nowy związek małżeński.

Nie warto zgadzać się na zbyt niskie alimenty

Wiele osób popełnia popularny błąd, jakim jest zbyt pochopne zgadzanie się na niskie alimenty. Powodem jest przede wszystkim chęć jak najszybszego zakończenia sprawy sądowej. W przypadku alimentów na dzieci nie warto jednak zgadzać się na to, aby kwota wypłacana przez drugiego małżonka była zbyt niska. W końcu każdy z rodziców musi ponosić koszty związane z utrzymaniem dzieci.

Jeśli obawiasz się, że otrzymane alimenty będą za niskie, koniecznie skorzystaj z pomocy adwokata. Dzięki wsparciu kancelarii adwokackiej w Gdańsku zwiększysz swoje szanse na wyższe alimenty na dzieci. Samodzielne dążenie do ich podwyższenia nie zawsze przyniesie oczekiwane rezultaty – warto o tym pamiętać.

Zgoda na to, by sąd nie orzekał w sprawie kontaktów z dziećmi – to bardzo duży błąd

Kolejną rzeczą, której nie należy robić w trakcie rozwodu, jest pomijanie kwestii związanej z opieką nad dziećmi. Nawet jeśli druga strona zapewnia Cię, że nie potrzeba tutaj decyzji sądu, ponieważ nie będziesz mieć kłopotów z kontaktami z dzieckiem, nie warto w to wierzyć. W wielu przypadkach brak orzeczenia sądu co do kontaktów z dziećmi może skutkować tym, że Twoje kontakty z nimi będą mocno utrudnione.

Już w trakcie sprawy rozwodowej sąd może podjąć decyzję w sprawie alimentów na dzieci czy tego, w jaki sposób będą wyglądały kontakty rodziców z dziećmi. Takie orzeczenie sądu nie wpływa na wydłużenie postępowania, a stanowi bardzo ważne zabezpieczenie dla tego rodzica, który po rozwodzie nie będzie mieszkał z dziećmi.

Sprawdź, na czym polega wsparcie prawnika podczas sprawy rozwodowej: https://kancelaria-temida.com/

Postaw na profesjonalne wsparcie w trakcie sprawy rozwodowej

Postępowanie rozwodowe z całą pewnością jest bardzo stresujące. Właśnie dlatego warto skorzystać z pomocy kancelarii adwokackiej w Gdańsku. Doświadczony adwokat zapewni Ci wsparcie na każdym etapie postępowania. Przede wszystkim jednak pomoże Ci w przygotowaniu się do rozwodu.

Dowiesz się, czego nie warto robić w trakcie rozwodu – to bardzo ważne, ponieważ czasem drobny błąd może mieć bardzo negatywne konsekwencje. Jednocześnie, dzięki reprezentacji prawnej, sprawa w sądzie będzie dla Ciebie mniej stresująca. Prawnik z pewnością zadba o Twoje interesy podczas rozwodu.

Materiał partnera