Czym objawia się trądzik ?

Trądzik pospolity (acne vulgaris) to choroba z którą prawie każdy miał do czynienia w wieku dojrzewania. U większości osób przebiega łagodnie, a pozostałości po wypryskach na skórze goją się i zanikają samoistnie. Niestety przy cięższym przebiegu mogą powstać nieestetycznie wyglądające blizny na skórze w postaci zagłębień lub zgrubień. Jeżeli doszło już do pojawienia się blizn nie można liczyć na to, że same „znikną”. Lepiej jest jak najszybciej rozpocząć leczenie. Blizny po trądziku dla niektórych nie stanowią większego problemu, dla innych mogą być źródłem kompleksów i niskiej samooceny. Zamiast stosować grube, kryjące makijaże i próbować ukrywać zmiany na skórze lepiej zdecydować się na zabiegi na blizny
potrądzikowe, które przy współczesnym stanie wiedzy i zastosowaniu nowoczesnej aparatury medycznej usuwają zmiany w sposób bezpieczny, bezbolesny i trwały.

Na czym polegają zabiegi na blizny potrądzikowe ?

W klinice drparda.com.pl stosuje się kilka metoda leczenia i usuwanie tego typu zmian. Terapię najlepiej rozpocząć od razu po zagojeniu się zmian na skórze. W zależności od rodzaju skóry i charakteru blizn dobierane są odpowiednie zabiegi. W przypadku najczęściej spotykanych blizn wklęsłych polegają one na wypełnieniu i wyrównaniu wgłębień w powierzchni skóry. Odbywa się to przez stymulację do odbudowy kolagenu w miejscach ubytków. Keloidy czyli blizny wypukłe, zwane również przerostowymi leczone są metodami, które mają spowodować zanik nadmiaru tkanki. W drparda.com.pl lekarz dermatolog dobierze odpowiednią formę terapii, każdy przypadek rozpatrywany jest indywidualnie. Zabiegi na blizny potrądzikowe przeprowadzane są w gabinetach wyposażonych w najnowsze zdobycze światowej techniki medycyny estetycznej.

Jakie metody używane są podczas zabiegów na blizny potrądzikowe ?

Jedną z najczęściej używanych technik jest mezoterapia. Polega ona na serii wkłuć za pomocą których specjalista wprowadza śródskórnie odpowiednio wybrany środek. Jest to zabieg całkowicie bezpieczny, wymaga jednak powtórzeń. Kolejna metoda to leczenie laserowe. Promień lasera niszczy komórki kolagenu przez co stymuluje produkcję nowego. Mikronakłucia polegają na oderwaniu zwłókniałej tkanki co stymuluje nowe, prawidłowe gojenie. Najnowszą zdobyczą techniki medycznej jest radiofrekwencja mikroigłowa łącząca mikronakłuwanie i działanie fal radiowych. Aby zadziałała w pełni efektywnie zabieg należy powtórzyć kilka razy. Wszystkie nowoczesne zabiegi na blizny potrądzikowe nie są bolesne, a prawdopodobieństwo powikłań jest zredukowane do minimum.

Materiał Partnera