Chociaż frezy są małe i niepozorne, mają moc! Dzięki nim wyprofilujesz i wypolerujesz swoje paznokcie na błysk. Zastąpią tradycyjny pilnik i bloczek polerski. Warto wybrać odpowiednią frezarkę i rodzaj frezu dostosowany do swoich potrzeb i umiejętności.

Rodzaje i funkcje frezów

Zakup dobrej jakości frezarki do paznokci to inwestycja. Dzięki temu praktycznemu urządzeniu wykonywanie i usuwanie manicure’u hybrydowego, akrylowego i żelowego będzie sprawniejsze i dokładniejsze. Wymienne końce frezarki to frezy. Są one dostępne w wielu kształtach i wykonane są z różnych materiałów. Dlatego warto dowiedzieć się jeszcze przed zakupem, które warianty będą najbardziej przydatne do zdejmowania stylizacji, modelowania przedłużonej płytki lub polerowania paznokci.

Frezarka do paznokci jest świetną alternatywą dla acetonu. Ten preparat używany w nadmiarze może wysuszyć i zniszczyć płytkę. Warto od czasu do czasu usunąć hybrydę mechanicznie, np. za pomocą pilnika. Jednak całkiem prawdopodobne, że zrezygnujesz z niego na zawsze, kiedy nauczysz się sprawnie operować właśnie frezarką. To bardzo szybka i dokładna metoda. 

Odpowiednie frezy ułatwią Ci stylizację paznokci

Sprawdź!  Szafa kapsułowa - co powinno się w niej znaleźć?

Jakie frezy wybrać? Ceramiczne końce są dobre do zdejmowania hybrydy. Nie przegrzewają się mocno, dzięki czemu lubią je osoby początkujące. Do najbardziej wytrzymałych należą frezy diamentowe. Za to skórki usuniesz precyzyjnie np. wersją z kamienia. Im końcówka będzie cieńsza, tym dokładniejszy efekt. Zarówno mocne frezy diamentowe, jak i delikatniejsze ceramiczne, zamówisz przez internet, np. w sklepie Cosmetics Zone.

Który frez wypoleruje płytkę?

Jak wypolerować płytkę? W tym wypadku odłóż na bok ostre frezy diamentowe lub karbidowe. Jeśli zależy Ci na uzyskaniu gładkiej, błyszczącej tafli, wybierz delikatniejsze materiały. Popularne są opcje gumowe, filcowe lub silikonowe. Możesz wybrać różne kształty i wielkości oraz stopnie gradacji. Zacznij od frezu gruboziarnistego, którym wstępnie wypolerujesz paznokcie. Następnie wygładź je za pomocą średnioziarnistego końca. Ostatni krok to polerowanie na wysoki połysk dzięki frezowi drobnoziarnistemu.

Właściwe opracowanie płytki jest niezbędne do uzyskania estetycznego efektu stylizacji np. przy użyciu żelu

Sprawdź!  Elegancja i funkcjonalność: Jak wózki Cybex łączą design z wygodą

Jeśli nadbudowałaś swoją naturalną płytkę np. za pomocą hybrydy, żelu lub akrylu, najpierw nadaj jej kształt frezem. W ten sposób wymodelujesz ją zarówno na wolnym brzegu, jak i w tak ważnych miejscach jak krzywa C lub apeks. Do tej czynności nada się zarówno wspomniany już frez diamentowy, jak i karbidowy. Są one wytrzymałe i wielorazowe.

Jak poprawnie używać frezów?

Jednak dobranie odpowiedniego frezu do nie wszystko. Liczy się również technika i bezpieczeństwo ich użytkowania. Oczywiście nadawanie kształtu przedłużonej płytce wymaga większych umiejętności. Usunięcie i wypolerowanie hybrydy są łatwiejsze, ale również w tym wypadku musisz być ostrożna. Nie dociskaj frezów zbyt mocno. Przykładaj je naprzemiennie do płytki i nie trzymaj ich zbyt długo w jednym miejscu.

Sprawdź!  Medycyna estetyczna – zadbaj o wygląd i zdrowie

Poza tym musisz pamiętać, że końce frezarek należy odpowiednio czyścić i dezynfekować. Zapoznaj się z dokładną instrukcją, ponieważ błąd może Cię kosztować popsuciem frezu. W profesjonalnych salonach powinno znajdować się urządzenie do dezynfekcji i sterylizacji, czyli autoklaw. To jednak bardzo drogi sprzęt. Do użytku domowego można zakupić myjkę ultradźwiękową. Jej cena nie jest wysoka. Warto zdobyć ją nawet kosztem kilku nowych lakierów. Zyskamy pewność, że nie doprowadzimy np. do uczulenia lub nawet zakażenia. Dezynfekować należy także cążki do paznokci, kopytka i radełka, wycinaczki i inne akcesoria do opracowywania płytki.