Współczesna medycyna estetyczna i kosmetologia proponują pacjentom szereg skutecznych i nieinwazyjnych zabiegów, które nie tylko poprawiają niedoskonałości urody, ale także pozytywnie wpływają na jakość życia. Jedną z innowacyjnych technik wykorzystywanych w wielu dziedzinach jest terapia falą uderzeniową Storz. W jakich przypadkach warto się na nią zdecydować? Na jakie efekty możesz liczyć? Wyjaśniamy w poniższym artykule.

Czym jest fala uderzeniowa Storz?

Falą uderzeniową nazywamy rodzaj fali akustycznej o wysokim, skokowym ciśnieniu, wytwarzanym w krótkim czasie. Terapia z wykorzystaniem fali uderzeniowej została opracowana przez Karla Storza w latach 40. XX wieku i to właśnie jemu zawdzięcza swoją nazwę. Zabieg szybko zyskał miano przełomowego w medycynie i kosmetologii ze względu na szerokie spektrum możliwości zastosowania. Fala uderzeniowa jest wykorzystywana przede wszystkim jako metoda walki z uciążliwym bólem stawów i ścięgien. Od ponad 20 lat zajmuje jednak ważne miejsce także w medycynie estetycznej. Jej zadaniem jest stymulacja metabolizmu, poprawa mikrokrążenia skórnego i w efekcie – zmniejszenie napięcia mięśni i modelowanie sylwetki. Odnotowano wysoką skuteczność zabiegu przy zachowaniu absolutnego bezpieczeństwa pacjenta.

Sprawdź!  Bezpieczne poduszki dla kobiet w ciąży

Kiedy należy skorzystać z fali uderzeniowej?

Fala uderzeniowa Storz jest wykorzystywana jako terapia leczenia takich problemów, jak:

– cellulit – fala poprawia krążenie, stymuluje skórę i ją wygładza,

Sprawdź!  Lampy UV/LED, które koniecznie musisz przetestować!

– nadmiar tkanki tłuszczowej – fale usuwają małe i średnie zapasy tłuszczu, redukują warstwę tłuszczu ulokowaną podskórnie oraz modelują sylwetkę, zmniejszając obwód ciała,

– zmarszczki – terapia falą uderzeniową zmniejsza głębokość i szerokość zmarszczek, a także poprawia strukturę skóry,

– wiotka skóra – zabieg zwiększa jędrność, elastyczność i mikrokrążenie skóry.

O czym musisz pamiętać, rozpoczynając terapię falą uderzeniową?

Terapia falą uderzeniową Storz wymaga konsultacji ze specjalistą, który zdecyduje, czy ten rodzaj zabiegu jest dla Ciebie odpowiedni. Co więcej, to właśnie wykwalifikowany kosmetolog ustawia parametry urządzenia i dopasowuje je do Twoich potrzeb. Dlatego też tak ważne jest wybranie właściwego gabinetu, aby efekt był dla Ciebie zadowalający. Poszukujesz kliniki, w której możesz wykonać ten zabieg? Zwróć uwagę np. na ofertę https://www.ruczajclinic.pl/kosmetologia/fala-uderzeniowa-storz/ – sztab specjalistów w Ruczaj Clinic z pewnością wybierze dla Ciebie najlepsze rozwiązanie. W przypadku rozpoczęcia terapii falą uderzeniową Storz kluczowe znaczenie ma Twoja praca po zabiegu – wsłuchaj się zatem w zalecenia specjalistów.