fryzury okrągła twarz pulchna

Dobrze ułożone włosy zdziałają cuda. Odpowiednie cięcie zapewnia bowiem fryzurę, która daje wrażenie miękkości i smukłości nawet przy owalnej twarzy. Jaka fryzura dla okrągłej twarzy sprawi, że będzie ona wyglądać szczuplej?

Jakie fryzury do okrągłej twarzy?

Fryzury są często przedmiotem wielu dyskusji wśród ludzi. Ogólnie rzecz biorąc, większość ludzi zgadza się, że dłuższe włosy dobrze wyglądają na większości twarzy. Jednak niektórzy uważają, że okrągła twarz najlepiej wygląda w krótkich fryzurach. Ponadto niektórzy ludzie uważają, że drastyczna zmiana fryzury może sprawić, że ich twarz stanie się owalna. Dlatego ważne jest, aby przy nowym stylu wziąć pod uwagę osobiste preferencje.

Okrągła twarz a fryzura

Okrągła twarz charakteryzuje się przede wszystkim równą długością i szerokością, zaokrąglonymi policzkami i bardzo delikatnym zarysem podbródka. Jednak przy pomocy odpowiedniej fryzury można optycznie zmienić proporcje danej twarzy. W przypadku okrągłej twarzy najlepsze w tym wypadku jest cięcie, które nadaje fryzurze lekkości, a także objętości.

Fryzury dla owalnych twarzy dzielą się na dwie główne grupy. Po pierwsze, są takie, które dopełniają owalną twarz, wydłużając ją. W tej grupie znajdują się takie style, jak fryzura pixie i grzywka zaczesana na bok. Również w tej grupie są proste lub też falowane włosy, które znajdują się tuż poniżej płatków uszu. Długie włosy opadające kaskadą na plecy uzupełniają owalną twarz, podkreślając jej krągłości w tym samym czasie, co włosy krótkie.

Warto unikać ekstremalnych fryzur, które sprawiają, że twoja twarz wydaje się okrągła.

Lekki makijaż na okrągłej twarzy dodaje jej młodzieńczego wyglądu.

Jak ściąć włosy żeby wyszczuplić twarz?

Każda dama pragnie prezentować się dobrze wizualnie w miejscach publicznych. Dlatego dba o włosy, a także makijaż. Cięcia włosów są szczególnie ważne, ponieważ wpływają na twarz tak samo jak makijaż. Panie preferują krótkie fryzury, które podkreślają oczy, nos i linię żuchwy. Jednak zbyt krótkie obcinanie włosów może sprawić, że rysy twarzy będą wyglądać na jeszcze cieńsze. 

Kobiety z dłuższymi włosami mają zwykle bardziej męski wygląd. Dzieje się tak dlatego, że długie włosy zwykle zakrywają czoło i rozdzielają włosy na czubku głowy. Ponadto długie włosy mają tendencję do zakrywania twarzy i nadawania jej kamiennego wyglądu. Dlatego kobiety z dłuższymi włosami często chcą skrócić swoje loki, aby uzyskać bardziej młodzieńczy, szczuplejszy wygląd.

Dobrą stylizacją dla osób z okrągłą twarzą jest fryzura z mocniejszym cieniowaniem na wysokości kości policzkowych. Jest to przede wszystkim fryzura, która nadaje włosom objętość, a także podkreśla styl. Ponadto tzw. wysokie fryzury dodają centymetrów i pomniejszają zbyt optycznie okrągłą twarz. Warto również wziąć pod uwagę miękkie fale opadające na boki. To sprawi, że Twoje ramiona będą wyglądać na jeszcze szczuplejsze  (unikaj loków poszerzających twarz).

Sprawdź!  Sombre a ombre - co różni te dwie fryzury?

Kiedy spinasz włosy, upewnij się, że zakrywają czoło. Odgarnięcie włosów do tyłu podkreśla krągłość twarzy. Pomyśl o grzywce- lekkiej, prostej fryzurze tuż pod brwiami.

Różne dodatki, takie jak spinki, a także wszelkie opaski, mogą urozmaicić Twoją fryzurę.

Wyszczuplające fryzury- jakie są teraz w modzie?

Nie musisz przechodzić na restrykcyjną dietę, aby wyglądać szczupło. Oto kilka wskazówek, które przyniosą natychmiastowe rezultaty! Mówimy o szczupłych fryzurach. Odpowiednio dobrana fryzura może pozwolić wysmuklić twarz. Jak uczesać włosy, aby optycznie wysmuklić rysy twarzy?

Jeśli masz okrągłą twarz i chcesz wyszczuplić i odmłodzić ją wizualnie, po prostu dopasuj fryzurę do kształtu swojej twarzy.

Świetnym rozwiązaniem dla kobiet z prostymi włosami jest tak zwany short bob. Tego typu fryzura charakteryzuje się między innymi długim cięciem z przodu i krótkim cięciem z tyłu. Takie rozwiązanie odchudzi optycznie twarz.

Sprawdź!  Jak uzyskać bardziej wyraziste i długotrwałe loki?

Kobietom o pełnej twarzy zwykle zaleca się, aby nie upinały mocno włosów. Ale to nie znaczy, że muszą one całkowicie rezygnować z koka na zawsze, wystarczy, że kosmyki pozostaną luźno zwisające z przodu na twarz.

Z kolei cięcie Side-swept bangs to po prostu grzywka, która jest przerzucona na jeden bok. Wysmukla ona twarz i jest bardzo łatwa w utrzymaniu

Dla miłośniczek długości idealna jest znana „drabinka”. Taka fryzura optycznie wysmukla twarz, podkreśla kości policzkowe, a także podbródek. Strzyżenie drabinkowe odbywa się poprzez strzyżenie pasm środkowych bez grzywki. Jest często polecane kobietom, które mają grube, proste lub lekko kręcone włosy na końcach. Dzięki takiemu połączeniu fryzura przede wszystkim nie traci swojego pierwotnego kształtu, zachowując tym samym dotychczasową strukturę, a także objętość.

Natomiast skośne grzywki wysmuklają kobiecą twarz, zwracają szczególną uwagę na oczy i brwi. Grzywka tego rodzaju optycznie wygładza twarz. W ten sposób jest ona bardziej kobieca.

Fryzury wyszczuplające twarz- Podsumowanie

Dobrze dobrana fryzura może dać niesamowity efekt. Nie tylko podkreśla atuty, ale także skutecznie odmładza. Najlepsze fryzury dla osób z okrągłą twarzą to krótkie lub średnie fryzury tuż za uszami.