fryzura dla dziewczynek

Przygotowanie córki na spacer lub do przedszkola nigdy nie jest najłatwiejsze. Nie tylko trzeba zadbać o odpowiednio dopasowane ubranka, ale także o unikalne upięcia i fryzury, które zapewnią małej księżniczce wygodę i oryginalny wygląd. Jednak fryzury dla dziewczynek mogą być szybkie i proste. Oto 6, nietuzinkowych propozycji!

Szybkie i proste fryzury dla dziewczynek do szkoły i przedszkola

Kiedy brakuje czasu na spokojne wypicie kawy, to łatwo sobie wyobrazić, że przygotowanie skomplikowanej fryzury dla małej księżniczki, by mogła zabłysnąć w przedszkolu, staje się zadaniem niewykonalnym. Jednak przy użyciu prostych akcesoriów i odrobiny kreatywności, można z łatwością przygotować proste fryzury dla dziewczynek, które dodadzą im wyjątkowego uroku.

Efektowne upięcia z opaskami, kolorowymi gumeczkami i spinkami świetnie sprawdzą się do przedszkola i do szkoły. Dla przykładu można na włosach córeczki wykonać warkocz typu lina, który wychodzi z kucyka. Wystarczy rozdzielić kucyk na dwie części, zrolować oba pasma włosów, a następnie spleść je ze sobą i całość wykończyć kolorową gumką. Opcjonalnie, przydać się może również opaska, która pomoże uporać się z tzw. baby hair.

Kolejną propozycją może być klasyczny warkocz, również wychodzący z kucyka, którego zaplecenie nie zajmie więcej niż 5 minut. Wystarczy zapleść ze sobą trzy pasma włosów, a łatwe i modne rozwiązanie w zakresie fryzur dla dziewczynki będzie gotowe.

Sprawdź!  Szampony do siwych włosów - 6 najlepszych produktów [RANKING]

Mamy szybko się przekonają, że każdego dnia mogą zafundować córeczce inną fryzurę do szkoły i przedszkola.

 Modne fryzury dla małych dziewczynek: warkocze, koki, i inne

Fryzury dla małych dziewczynek, które jednocześnie będą wyjątkowo proste w przygotowaniu, mogą być też modne. Obecnie królują włosy plecione oraz koki. Można zdecydować się na fryzurę z warkoczem francuskim, który będzie jednocześnie spełniał formę opaski. Wystarczy poprowadzić plecenie z obu stron, od przedziałka dziecka, a następnie całość wykończyć kolorową gumką. Takie warkocze są eleganckie i wygodne dla małych księżniczek.

warkocz u dziewczynki do szkoły

Kolejną propozycją, która nigdy nie wychodzi z mody, są koki na czubku głowy, wraz z różnymi zdobieniami we włosach. Trzeba jedynie zaczesać włosy dziecka ku górze, a następnie uformować z nich stylowy koczek. Można sobie również pomóc specjalnym wypełniaczem, który przymocowuje się za pomocą wsuwek. Na koniec wystarczy wypuścić krótsze pasemka tak, by swobodnie opadały one na twarz dziecka.

Ciekawym rozwiązaniem jest także kok z warkoczem, który zastępuje gumkę. Sprawia on, że cała fryzura staje się jeszcze bardziej elegancka i unikalna. Warkoczyk plecie się z pasma włosów na tyle głowy, a następnie przeciąga się go wokół koka, tworząc obwódkę.

kok z warkoczem u dziewczynki

To fajne i łatwe do wykonania fryzury, dzięki którym dziewczynka z pewnością wyróżni się na tle innych rówieśników. Mamy, nie będą musiały martwić się o to, że do ich przygotowania potrzeba wiele czasu. Średnio na zaplecenie warkoczyka potrzeba około 3-4 minut.

Sprawdź!  Dredy - jak zrobić i je pielęgnować?

Warto pamiętać, że mile widziane są tu wszystkie akcesoria do włosów typu opaski, zdobienia z gumeczkami, a nawet kolorowe spinki. Dodadzą one całej fryzurze jeszcze więcej blasku, a także sprawią, że nabierze ona wymownego uroku.

Łatwe fryzury dla dziewczynek z różnych typów włosów: krótkie, długie, z grzywką

Dobranie odpowiedniej fryzury dla dziewczynek powinno także bazować na typie włosów, które one posiadają. Wiadomo, że wyjątkowo krótkie włosy bardzo trudno będzie zapleść, a fryzury z grzywką mogą sprawić jeszcze więcej problemów z ich wystylizowaniem.

fryzura do szkoły

Długie włosy, teoretycznie, dają najwięcej możliwości. Można wykonywać z nimi różnorodne upięcia, koki czy warkoczyki. Jeśli poszukiwana jest łatwa i wygodna fryzura dla dziewczynki, to warto zdecydować się na dwa koki po bokach głowy. Wystarczy rozdzielić włosy na dwie części, a następnie każda z nich zaczesać do góry. Kolejno pasma wystarczy skręcić i zawinąć dookoła. Całą fryzurę można wykończyć ozdobnymi kokardkami.

Sprawdź!  Szatynka a brunetka - jakie to kolory włosów i czym się różnią?

Jeśli zaś chodzi o szybkie fryzury na krótkich włosach, to można zapleść dwa, cienkie warkocze wychodząc od skroni i złączyć je ze sobą z tyłu. Wykonanie takiego upięcia zajmie jedynie kilka minut, a warkoczyki będą przytrzymywać krótkie pasma tak, by nie opadały one na twarz dziecka.

Opcjonalnie, można także zostawić rozpuszczone włosy, które zamiast warkoczyków, będą podpięte rzędami kolorowych wsuwek lub spineczek.

W przypadku fryzur z grzywką można postawić na pełną kreatywność. Wystarczy wykonać z grzywki dwa, cienkie kucyki i połączyć je z pozostałą częścią włosów. Dzięki temu trikowi, grzywka nie będzie opadać na twarz dziecka, a cała fryzura zaprezentuje się w oryginalny i nietuzinkowy sposób.

Mamy mogą dobierać fryzury idealnie do tego, jaki typ włosów posiada ich córeczka i inspirować się przedstawionymi w artykule propozycjami. Każda ze stylizacji jest szybka i prosta do wykonania, więc nie zajmie ona zbyt wiele czasu o poranku.