piegi henna

Moda bardzo szybko się zmienia. Całkiem niedawno kobiety zasłaniały swoje piegi, uznając je za niedoskonałości, które trzeba zakryć grubą warstwą makijażu. Jednak wśród społeczeństwa zauważa się coraz większą akceptacja swojego wyglądu, która promowana jest w social mediach i telewizji, i sprawia, że wiele kobiet stawia na naturalność, a piegi, które nie tak dawno uznawane były za wadę, stały się wielką zaletą.

Jednak nie wszyscy mogą pochwalić się naturalnymi piegami. Szczęśliwymi posiadaczami naturalnych piegów są osoby z jasną cerą. Wiele osób ma ciemniejszą karnację, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby i te osoby mogły mieć piegi. Z pomocą przychodzą szybkie i proste metody na ich wykonanie w taki sposób, by wyglądały bardzo naturalnie na każdej skórze.

Jak zrobić piegi domowym sposobem?

Najszybszym i najłatwiejszym domowym sposobem na zrobienie piegów jest użycie kredki do oczu lub zastosowanie pisaka do brwi. Na pewno w kosmetyczce każdej kobiety znajdą się takie produkty. Kredka czy pisak posiadają doskonałą pigmentację i kolor. Ponadto w większości te produkty są wodoodporne, co zapewni komfort noszenia, bez zastanawiania się w ciągu dnia, czy piegi się nie rozmazały. Jak z nich korzystać? Narysuj za pomocą kredki czy pisaka kropki na twarzy, w miejscach, gdzie chcesz umieścić piegi. Niewątpliwą zaletą takiego rozwiązania jest szybkość i łatwość w zrobieniu piegów.

Kolejną domową metodą jest użycie szczotki do włosów i produktu do konturowania twarzy w kolorze brązowym. Bardzo ważne jest, aby nie używać szczotki do włosów, która posiada zaokrąglone końcówki. Nakładamy produkt do konturowania na szczotkę i odciskamy na twarzy. Wiele kobiet stosuje tę metodę, ponieważ jest bardzo szybka i nie sprawia większych problemów.

Sprawdź!  Czy można stosować hennę w ciąży?

Bronzer i pędzelek, również jest często stosowany przez kobiety, które chcą szybko i prosto domalować sobie piegi. Użycie cienkiego pędzelka i bronzera, sprawi, że efekt końcowy będzie wyglądał bardzo subtelnie i naturalnie.

Wszystkie domowe metody robienia piegów są bardzo łatwe i szybkie w wykonaniu. Jednak należy wziąć pod uwagę trwałość tak domalowanych piegów. Ma to swoje plusy i minusy. Jeżeli jednak osoba chciałaby cieszyć się dłużej efektami swojej pracy, z pomocą przyjdą inne, naturalne produkty.

Czy można zrobić piegi henną do brwi?

Henna jest to naturalny barwnik, który od dawna stosowany jest w kosmetyce. Moda na piegi od kilku lat zyskuje na popularności, dlatego ludzie szukają najlepszych rozwiązań, by ozdobić swoją twarz piegami. Z pomocą przychodzi henna, która przez wiele kobiet stosowana była początkowo do farbowania włosów i brwi. Wykonanie piegów za pomocą tego naturalnego barwnika jest proste i w porównaniu z poprzednimi domowymi metodami jest dużo trwalsze.

Sprawdź!  Jak zmyć hennę? - 10 produktów, które Ci w tym pomogą

Jak wykonać taki zabieg? Za pomocą cienkiego patyczka, należy rozprowadzić hennę na twarzy w postaci kropeczek, najlepiej nieregularnych, które nie będą wyglądały na nienaturalne. Barwnik pozostawia się na skórze od kilkunastu do kilku godzin, w zależności od wybranego rodzaju barwnika. Po tym czasie należy zmyć preparat. Gotowe.

W ten sposób szybko i bezpiecznie możemy udekorować swoją twarz “naturalnymi” piegami. Henna jest bardzo łatwo dostępna, dlatego kobiety, które będą chciały poeksperymentować ze swoim wyglądem, szybko i bez problemu zaopatrzą się w ten produkt.

Piegi z henny – ile utrzymują się na twarzy?

W zależności od tego, jaki typ henny został zakupiony, tak długo piegi będą się utrzymywać na twarzy.  Ze wszystkich metod nieinwazyjnych to henna najdłużej utrzyma namalowane piegi. W zależności od rodzaju henny, efekt pięknych piegów, może utrzymywać się od 7 dni do nawet 4 tygodni!

Jaką hennę do piegów wybrać?

Wybór odpowiedniej henny pozwoli na dłużej cieszyć się z namalowanych piegów. Na rynku są trzy rodzaje henny:

  • henna żelowa
  • henna proszkowa
  • henna pudrowa
Sprawdź!  Bezbarwna henna Cassia - jakie daje efekty na włosach?

W przypadku używania henny do robienia piegów najlepszym wyborem będzie henna proszkowa i pudrowa. Henna w postaci żelu nie barwi skóry, a jedynie włoski. Na rynku kosmetycznym można znaleźć różne odcienie barwnika, dlatego w łatwy sposób można dobrać kolor henny do swojej skóry. Tak, aby piegi wyglądały jak najbardziej naturalnie i zjawiskowo. Firmy wychodzą naprzeciw swoim klientom i powstają różne mieszanki henny, dlatego bardzo łatwo jest się zorientować na runku i kupić produkt, który będzie odpowiedni do zrobienia piegów.

Szeroki wybór na rynku odpowiednich produktów do makijażu, pozwala eksperymentować ze swoim wyglądem i odkrywać swoje piękno. Moda cały czas się zmienia i coś, co kiedyś było uważane za niedoskonałości, teraz staje się modne. W przypadku piegów nieliczni mogą się nimi pochwalić. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby być szczęśliwymi ich posiadaczami. Z małą pomocą odpowiednich kosmetyków, można zmienić swój wygląd i dodać charakteru swoim stylizacjom. Bogaty asortyment kosmetyczny, pozwala na domalowanie piegów, w taki sposób, aby wyglądały bardzo naturalnie i podkreślały urodę.