henna na jasne włosy

Henna roślinna to produkt znany już od czasów starożytności, gdzie stosowano ją między innymi do pielęgnacji i ozdabiania ciała, a także do celów leczniczych. Dzisiejsza henna znana jest głównie jako naturalny, a przy tym zdrowszy, odpowiednik farb do włosów. Jak ten produkt działa na włosy blond i rozjaśniane?

Czy można farbować henną włosy blond?

Podczas farbowania włosów henną cząsteczki barwnika przenikają do kory włosa, gdzie łączą się z włóknami keratyny, przez co pasma nabierają odpowiedniego koloru. Jednocześnie te same cząsteczki uzupełniają ubytki keratyny, dlatego po hennowaniu włosy stają się grubsze, mocniejsze i błyszczące. 

W przypadku naturalnego blondu sprawdzi się każdy odcień henny, wówczas farba nada włosom niewiele ciemniejszy odcień. Inaczej wygląda sytuacja z włosami rozjaśnianymi, gdzie należy bardzo uważać przy wyborze koloru henny.

Jaka henna do włosów blond będzie najlepsza?

  • Khadi naturalna ziołowa henna do włosów Ciemny Blond – naturalna farba do włosów na bazie indyjskich ziół, która pozwala uzyskać naturalne i trójwymiarowe wykończenie. W jej składzie nie ma żadnych czynników silnie drażniących włosy, a podbicie koloru i naturalny blask są widoczne dzięki składnikom zawartym w proszku. Włosy w kolorze jasny lub średni blond uzyskają efekt wzmocnionego koloru i naturalnych refleksów. W składzie produktu znajduje się ekstrakt z granatu oraz puder z orzecha czarnego, które zapewnią naturalny, chłodny i lekko popielaty kolor. Ten odcień henny sprawdzi się szczególnie dla tych osób, które myślą o intensywnym przyciemnieniu jasnych włosów.
  • Sattva ziołowa farba do włosów Caramel Blonde – naturalna farba do włosów zawierająca kompozycję ajurwedyjskich ziół, które nadają włosom piękny odcień karmelowego blondu. Ten produkt sprawi, że włosy staną się grubsze, bardziej lśniące, odżywione i odporne na działanie czynników zewnętrznych. Henna wnika głęboko w strukturę włosa, a kolor dojrzewa przez 48 godzin – przez co ostateczne efekty użycia henny widoczne są po upływie tego czasu. Efekt koloryzacji w dużej mierze zależy od wyjściowego koloru włosów – naturalna henna Sattva nie zawiera w swoim składzie amoniaku oraz aktywatora z wodą utlenioną, w związku z czym nie niszczy i nie osłabia włosów, ale także nie powoduje ich rozjaśnienia.
  • Sattva ziołowa farba do włosów Ash Blonde – naturalna farba do włosów w odcieniu popielatego blondu. Produkt jest mieszanką rzadkich ajurwedyjskich ziół, które nadają włosom odcień popielatego blondu o chłodnym odcieniu. Produkt Sattva może być stosowany przez kobiety w ciąży, a także nadaje się do częstego stosowania z uwagi na łagodny i naturalny skład. Podobnie, jak w przypadku poprzedniej henny, produkt ciemnieje po upływie 48 godzin od użycia, więc dopiero wtedy można ocenić ostateczny efekt.
  • Sattva ziołowa farba do włosów Dark Ash Blonde – naturalna farba do włosów w odcieniu ciemnego popielatego blondu. Jest to wariant nieco ciemniejszy od poprzedniego – henna nadaje włosom nieco ciemniejszy i bardziej wyrazisty kolor, jednak włosy nadal pozostają w chłodnym odcieniu. Po zastosowaniu tego produktu włosy staną się optycznie pogrubione, błyszczące i odporne na działanie czynników zewnętrznych. Henna wnika głęboko w strukturę włosa, a efekt końcowy, podobnie jak w przypadku poprzednich propozycji, widoczny jest po upływie 48 godzin od zastosowania produktu.
  • Khadi naturalna ziołowa farba do włosów Sunrise – Naturalna farba do włosów w kolorze słonecznego blondu, która daje naturalne trójwymiarowe wykończenie kolorystyczne. Produkt powstał na bazie indyjskich ziół, a podbicie koloru i naturalny blask zapewniają składniki zawarte w proszku – nie zawiera żadnych silnie drażniących składników. Na włosach w odcieniu jasnego i średniego blondu henna spowoduje delikatne przyciemnienie i widoczne refleksy. Ponadto, włosy staną się pogrubione, wzmocnione, wygładzone i pełne zdrowego blasku. 
Sprawdź!  Czy można stosować hennę w ciąży?

Jakie efekty daje henna na blond włosach?

Naturalna henna barwi włosy na odcienie pomarańczowe i czerwone, jednak dodatki innych składników pozwalają na zbudowanie znacznie szerszej gamy kolorystycznej. Mimo tego produkt ten posiada pewne ograniczenia i nie daje takich możliwości jak farba chemiczna. Po zastosowaniu henny na włosach jasnych efekty będą bardzo widoczne – zwłaszcza jeśli w planach jest zafarbowanie włosów na rudo.

Sprawdź!  Bezbarwna henna Cassia - jakie daje efekty na włosach?

Bardzo ważne jest także to, aby odpowiednio dobrać kolor produktu w przypadku włosów rozjaśnianych, ponieważ nakładanie henny w kolorze brązowym lub czarnym na włosy tego typu może spowodować, że przybiorą one zielonkawy odcień. Warto podkreślić także, że henną nie da się przefarbować włosów na blond – możliwe jest jedynie ich przyciemnienie.

Sprawdź!  Dwuetapowe hennowanie siwych włosów - na czym polega? Efekty Cię zaskoczą!

Po jakim czasie henna schodzi z jasnych włosów?

Farbowanie włosów przy pomocy henny to zabieg trwały, ponieważ henna wnika w strukturę włosa. Po pierwszym zastosowaniu kolor może ulegać wypłukiwaniu, wówczas należy powtórzyć zabieg. Podczas regularnego stosowania henny wystarczy farbować jedynie odrosty, a włosy na całej długości odświeżać co około 3 miesiące.