henna pudrowa brwi

Henna pudrowa to obecnie jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów w gabinetach kosmetycznych. Korzystają z niego kobiety, które chcą nieinwazyjnie poprawić kształt oraz kolor swoich brwi. Usługa polega na regulacji i farbowaniu włosków, co w efekcie potrafi znacząco poprawić wygląd twarzy i nadać spojrzeniu charakteru. Zabieg polecany jest szczególnie kobietom, które z różnych powodów posiadają widoczne ubytki w swoich naturalnych brwiach. Henna sprawdza się także w przypadku gęstych brwi, których kolor lub kształt nie do końca nam odpowiada. 

Henna pudrowa – co to jest?

Brwi stanowią ramę dla naszych oczu. Kiedy są równe i odpowiednio wyregulowane, nasza twarz nabiera bardziej wyraźnych rys i wygląda szczuplej. Z tego powodu tak ważne jest dbanie o ich prezencję. Niestety wiele kobiet nie potrafi prawidłowo podkreślać kosmetykami swoich brwi, w efekcie pomija całkowicie ten krok w codziennym makijażu.

W takich przypadkach niezwykle pomocna okazuje się henna pudrowa. Zabieg farbowania włosków jest całkowicie bezbolesny i nieinwazyjny. Henna pudrowa opiera swoje działanie na naturalnych i roślinnych składnikach, mających działanie pielęgnacyjne na nasze włoski.

Farbowanie brwi możliwe jest dzięki zawartości naturalnych barwników, mających pozytywny wpływ na kondycję nawet bardzo cienkich i osłabionych włosków.

Zabieg farbowania henną pudrową można wykonać w większości salonów kosmetycznych, gdyż zajęła ona miejsce tradycyjnej henny, stosowanej jeszcze parę lat temu. Przy jej użyciu można także samodzielnie nadać brwiom nowego kształtu i koloru we własnym domu. 

Sprawdź!  Henna na włosy blond i rozjaśniane - jak wybrać odpowiednią?
geometria brwi zabieg

Jak długo henna pudrowa utrzymuje się na brwiach?

Trwałość henny pudrowej zależna jest od użytego preparatu oraz indywidualnych predyspozycji każdej kobiety. Henna pudrowa potrafi utrzymać się na włoskach nawet 5 tygodni, natomiast na skórze do 14 dni. W tym miejscu warto wspomnieć, że henna pudrowa skutecznie farbuje również skórę, co pomaga uzyskać pożądany kształt brwi.

Jest to ważne szczególnie w sytuacjach, kiedy naturalne brwi są bardzo cienkie lub przerzedzone. Już po jednej aplikacji można osiągnąć efekt gęstych i grubszych brwi, bez konieczności poddawania się zabiegowi makijażu permanentnego. 

Trwałość na skórze zależy od typu skóry, jaki posiada dana osoba. Na skórze tłustej henna może utrzymywać się krócej, co spowodowane jest wydzielanym sebum. Na trwałość ma także wpływ częstotliwość wykonywania peelingu skóry. Zaleca się, by stylizację brwi oraz farbowanie powtarzać średnio co 2-3 tygodnie. Pozwala to cieszyć się nienagannie prezentującymi się brwiami, doskonale podkreślającymi spojrzenie. 

Czym różni się henna pudrowa od innych preparatów?

Główną różnicą, która pozwoliła hennie pudrowej zdobyć taką rzeszę fanek, jest możliwość ufarbowania nią także skóry. Inne preparaty, na przykład tradycyjna henna, barwi jedynie włos. W efekcie brwi stają się ciemniejsze, jednak kształt brwi pozostaje bez zmian. 

Sprawdź!  Henna do piegów - jak zrobić sztuczne piegi?

Drugim ważnym aspektem jest skład henny pudrowej. Składa się ona jedynie z naturalnych składników pochodzenia roślinnego. Nie uświadczymy w nim także amoniaku czy nadtlenku wodoru. To sprawia, że włoski na brwiach są po zabiegu odżywione i wzmocnione.

Oprócz tego przy użyciu henny pudrowej można osiągnąć wiele efektów kolorystycznych. Brwi mogą zyskać cieplejszy podton, stać się ciemniejsze czy zostać jedynie zagęszczone, bez nadawania im znacząco różniącego się koloru. 

Na czym polega zabieg geometrii brwi?

Geometria brwi to krok, który towarzyszy zabiegowi farbowania włosków henną pudrową. Polega ona na dokładnym i precyzyjnym zaznaczeniu cienkimi liniami kształtu brwi, jaki chcemy osiągnąć. Krok ten pozwala dobrać idealny i indywidualny kształt brwi do każdej osoby.

Wyznaczenie pomocniczych linii ułatwia poprawne nałożenie henny, dokładnie w te miejsca, gdzie ma się ona znaleźć. Linie pomagają także nadać brwiom bardziej wyraźnego kształtu z mocniej zaznaczonymi łukami brwiowymi. Bez wyznaczonych linii otrzymany efekt mógłby być niesymetryczny, co skutkuje dwoma różniącymi się od siebie brwiami. Prawidłowo i starannie wykonana geometria brwi to klucz do perfekcyjnych brwi wykonanych przy użyciu henny pudrowej. 

Sprawdź!  Hennowanie włosów - poradnik krok po kroku

Jaką hennę pudrową wybrać?

Hennę pudrową można nakładać także samodzielnie w domu. Jeżeli jesteś stylistką brwi lub chcesz sama zadbać o swoje brwi w domowym zaciszu, warto przygodę rozpocząć od produktu skutecznego i łatwego w użyciu. 

Jednym z nich jest henna pudrowa polskiej marki Delia, dostępna w dwóch uniwersalnych i najczęściej stosowanych kolorach, które można używać pojedynczo lub ze sobą mieszać.

Henna pudrowa Delia czarna rekomendowana jest przede wszystkim kobietom o ciemnych włosach. Czarna henna pięknie podkreśla spojrzenie i gwarantuje, że stylizacja brwi nie będzie wymagać częstego odświeżania. Do aktywowania henny konieczna jest jedynie ciepła woda, a innowacyjna formuła umożliwia stopniowanie intensywności brwi.

Z kolei henna pudrowa Delia brązowa to strzał w dziesiątkę dla kobiet o jasnych włoskach, chcących jedynie ujarzmić swoje brwi i przyciemnić. Brwi w brązie sprawdzą się dla ciemnych blondynek, brunetek czy rudzielców. Kolor ten pozwala także na nieznaczne przyciemnienie brwi, co docenią kobiety o bardzo jasnych blond włosach.