jajeczko yoni

Jajeczko Yoni to jajowaty i gładki kamień, który wkłada się do pochwy, żeby ćwiczyć mięśnie kegla. W 2017 rozpoczęła się sprzedaż tych zabawek z inicjatywy Gwyneth Paltrow.

Czym jest jajeczko Yoni?

Yoni są też określane jako jaja nefrytowe, ale warto zauważyć, że nie wszystkie jajeczka są wyprodukowane z jadeitu. Najważniejszą korzyścią z używania Yoni jest oczywiście wzmocnienie mięśnie kegla, ale oprócz tego można dodać lecznicze działanie kamieni. Yoni to gładki kamień, który ma kształt jajka, dzięki czemu bardzo łatwo można go wsadzić do pochwy. Jest on też dokładnie wypolerowany, żeby powierzchnia nie była chropowata, ponieważ mogłoby to być trochę niebezpieczne. Wyraz “Yoni” znaczy “łono”, ale współcześnie tłumaczy się to raczej jako pochwę lub srom. Ciężar jajeczka ma działać jak piłka do ćwiczeń, a poza tym materiał, z którego wykonano Yoni ma potwierdzone działanie lecznicze. Warto regularnie wzmacniać mięśnie kegla, ponieważ można w ten sposób szybko podnieść i ujędrnić dno miednicy. Należy jednak pamiętać, żeby nie wykonywać ćwiczeń zbyt często, ponieważ może to przynieść odwrotne efekty od zamierzonych.

Sprawdź!  Jak znaleźć najlepszy żłobek? Czym się kierować?

Zalety ćwiczenia mięśni dna miednicy

Ćwiczenie mięśni kegla jest przydatne dla osób, które mają problem z nietrzymaniem moczu. Potrzymywanie mięśniami ciężaru wzmocni mięśnie dna miednicy, a oprócz tego może zwiększyć siłę orgazmu i poprawić przyjemność seksualną. Należy jednak pamiętać, że partner raczej nie poczuje żadnej różnicy, ponieważ pochwa nie stanie się od tego ciaśniejsza. Niestety nie jest to możliwe w żaden sposób. Yoni na pewno nie zaszkodzi, a działanie może być tylko pozytywne, więc warto zamówić i się przekonać. Jajeczka Yoni są produkowane z naturalnych kamieni, takich jak ametyst, jadeit oraz kwarc. Według niektórych ekspertów mają one właściwości lecznicze, jednak należy z dystansem podchodzić do takich zagadnień, ponieważ nie jest to potwierdzone żadnymi badaniami naukowymi. Yoni są całkowicie bezpieczne, ale trzeba pamiętać, żeby odpowiednio je konserwować. Szczególnie ważne jest mycie jajeczek po każdym użyciu.

Sprawdź!  Szczelny kosz na pieluchy – dlaczego warto?

Konserwacja Yoni

Można do tego użyć zwykłej ciepłej wody z mydłem, ponieważ powinno to wystarczyć. Oczywiście w sprzedaży są również drogie detergenty, ale nie ma sensu ich kupować, ponieważ mydło dobrze radzi sobie ze wszystkimi bakteriami. Przy każdym użyciu warto używać lubrykant i sprawdzać, czy jajeczko jest na pewno całkowicie gładkie. Bakterie zbierają się w takich miejscach jak szczeliny i dziurki w kamieniu. Mogą być nawet bardzo małe i niepozorne, ale trzeba na to uważać i zachować ostrożność. Łatwiejsze w konserwacji są jajeczka wykonane ze stali nierdzewnej i silikonu. Na rynku jest bardzo duży wybór takich produktów, dlatego każdy powinien znaleźć coś dopasowanego do swoich preferencji. Odpowiedniki z silikonu są też z reguły tańsze niż Yoni wykonane z kamieni szlachetnych. Oczywiście mięśnie kegla można ćwiczyć także bez żadnych zabawek, ale Yoni po prostu ułatwiają trening i przyspieszają efekty. Warto jest wypróbować jajeczka Yoni w celu wzmocnienia mięśni kegla, ponieważ można dzięki temu znacząco poprawić swoje życie seksualne. Interesującym pomysłem mogą być również tego typu wibratory analne.

Sprawdź!  Olejek żywokostowy — niezbędnik w domowej apteczce