kredka do oczu

Kredka do oczu to niewielki kosmetyk, który potrafi zrobić wielką różnicę. Używa go wiele kobiet, które chcą podkreślić naturalne piękno swoich oczu. Jednak jak wybrać odpowiednią kredkę?

Rodzaje kredek do oczu 

Kredka do oczu może wydawać się produktem prostym, a jednak na rynku znajdziesz wiele jej rodzajów. Wybór wcale nie jest tak oczywisty. Przede wszystkim kredki możemy podzielić na miękkie i twarde. Miękka doskonale nadaje się do tworzenia kresek na górnej powiece czy też jako baza pod cienie. To również dobry kosmetyk do robienia kreski na linii wodnej oka. Z kolei twarde kredki są ostre, precyzyjne – idealne do tworzenia geometrycznych kształtów, dokładnych linii. Nie należy ich jednak używać na linii wodnej. Na rynku znajdziesz także kredki wodoodporne, które nie rozmazują się pod wpływem wody czy łez. To dobra wiadomość dla tych kobiet, u których malowanie oczu kończy się mocnym łzawieniem. 

Sprawdź!  Kije narciarskie – jakie kupić?

Odpowiednia kredka do oka 

Oprócz tego, że kredki dzielą się na miękkie i twarde, w sklepach znajdziesz też mnóstwo kolorów tego typu kosmetyków. I który tu wybrać, przy całej tej obfitości? Tu istotny jest przede wszystkim kolor Twoich oczu, cera, a także kolor włosów. Kobiety o niebieskich oczach mogą sięgać po kredki szare, które pięknie zlewają się z tęczówką. Eksperymenty są jednak jak najbardziej pożądane – wypróbuj na przykład kredkę żółtą. Oczy piwne aż proszą się o wyrazisty makijaż. Tu zatem najlepszym wyborem jest czerń oraz mocny brąz. Z kolei zielone oczy pięknie wyglądają w towarzystwie brązów, ale też grafitów. Jeśli tworzysz kolorowy makijaż, możesz sięgnąć po odcień niebieski bądź śliwkowy, choć z tym ostatnim należy uważać, by nie zrobić sobie przez przypadek siniaków zamiast pięknego makijażu. Posiadaczki szarych oczu mogą sięgać po czernie i ciemne brązy, a także grafity. Pamiętaj jednak, że podczas wyboru kredki warto wziąć pod uwagę również kolor cieni, które będziesz nakładać. Nie powinny się ze sobą „kłócić”. 

Sprawdź!  Montessori w domu - od czego zacząć?

Masz już w swojej kosmetyczce odpowiednią kredkę dla siebie? Jeśli nie, to najwyższy czas, by dokonać dobrego zakupu i malować oczy na całego!