fryzura do koloru oczu

Zmiana koloru włosów nie powinna być efektem nieprzemyślanej decyzji. Aby po zmyciu farby z głowy nie żałować swojego wyboru, warto dobrać odpowiedni odcień, który będzie dopasowany do koloru naszych oczu. Nie tylko typ urody, czy odcień skóry decydują o tym, jaki kolor fryzury jest najlepszy właśnie dla nas. Równie istotna jest barwa tęczówki – sprawdź, jakie włosy idealnie podkreślą kolorystykę Twoich oczy.  

Szybkie podsumowanie:

Kolor oczuKolor włosów
NiebieskieBlond, brązowy, rudy (unikać popielatych odcieni i miodowego blondu)
BrązoweBrązowy, ciemniejszy blond (różnicować kolor oczu od włosów)
PiwneBlond, czarne, brązowe (dobierać odpowiedni odcień w zależności od karnacji)
ZieloneRudy, zimny brąz (dobierać odpowiedni odcień w zależności od karnacji)

Niebieskie, zielone, piwne, czy brązowe… dokładne określenie koloru oczu to istotny krok przed wybraniem odpowiedniej farby. Stań przed lustrem lub spytaj znajomą osobę, by nie popełnić tutaj pomyłki. Wiele osób mylnie ocenia kolor swoich oczu.

Sprawdź!  Siwe włosy ombre - jak zrobić grombre?

Drugim krokiem może być poznanie typu swojej karnacji. Rozróżniamy zwykle dwa jej rodzaje jasną oraz ciemną karnację, które najczęściej idą w parze z danym kolorem oczu. Bladej cerze często towarzyszą niebieskie oczy, co z kolei idealnie pasuje do platynowego blondu. Z kolei ciemny odcień skóry jest połączona z brązowymi, piwnymi lub zielonymi oczyma.

Przyjrzyjmy się dokładnie każdej z opcji, by podjąć odpowiednią decyzję.  

Jaki kolor włosów dobrać do niebieskich oczu?

Jak wspominaliśmy wyżej, niebieski odcień tęczówki oka podkreślą włosy w kolorze blond lub brązowym. W przypadku tej drugiej farby, pamiętaj, by wybrać raczej chłodny odcień.

Ponadto – co może wydawać się początkowo dziwne – do niebieskich oczu pasują rude włosy. Ognista fryzura i niebieskie oczy to niecodzienne, ale atrakcyjne połączenie.

Wystrzegaj się natomiast popielatych odcieni, zwłaszcza, jeśli posiadasz ciemną cerę. W przypadku jasnej skóry nie kupuj farb o miodowym odcieniu.

Sprawdź!  Napar z pokrzywy na włosy - 6 niezwykłych zalet

Jaki kolor włosów do brązowych oczu?

Odpowiednia fryzura do brązowych oczu to nie taka prosta sprawa. Najczęstszym wyborem to jest również brązowy kolor włosów lub ciemniejszy blond – oba te kolory podkreślą Twoje tęczówki, tworząc dograną parę. Pierwsza opcja będzie odpowiednia dla kobiet i mężczyzn o jasnej cerze, druga natomiast powinna zainteresować osoby o ciemnej karnacji.

Brązowe oczy lubią też rudy, a zwłaszcza ten o ciemniejszym odcieniu. Staraj się jednak różnicować kolor oczu od włosów, aby nie zlewały się, lecz nawzajem podkreślały swoje walory.

Jaki kolor włosów do piwnych oczu?

Piwnookie osoby maja wiele opcji do wyboru. W zależności od cery, mogą wybrać włosy blond, czarne, czy brązowe. Te pierwsze w popielatych odcieniach pasuję szczególnie do jasnej, oliwkowej cery. Dla ciemniejszej skóry dobrym wyborem będą miodowe włosy o złocistej barwie. Czarne włosy wybierz tylko, jeśli posiadasz ciemną karnację. Nowy kolor nada wtedy świeżości Twojemu wyglądowi.

Sprawdź!  Ciemno fioletowe włosy - jak uzyskać zjawiskowy efekt?

Jaki kolor oczu do zielonych oczu?

Jasna karnacja i zielone oczy – tutaj szczęśliwe są rudzielce, ponieważ ten kolor idealnie pasuje przy tym połączeniu. Zimna cera w odcieniach brzoskwiniowym lub różowym, zdecyduj się raczej na włosy w kolorze zimnego brązu. W przeciwnym przypadku, gdy jesteś posiadaczką ciemniejszej skóry, możesz zdecydować się analogicznie na ciemniejsze, cieplejsze włosy w brązowej barwie.  

To podział w uproszczonej wersji. Jakie typy cery jeszcze wyróżniamy?

Typ urody dla wielu stylistów nie ogranicza się to dwojakiego podziału. Aby lepiej dobrać kolor włosów do oczu i karnacji, specjaliści wyróżniają dodatkowo podział opisany porami roku:

  • Czysta wiosna,
  • Ciepła wiosna,
  • Chłodne lato,
  • Przygaszone lato,
  • Ciepła jesień,
  • Ciemna jesień,
  • Przygaszona jesień,
  • Chłodna zima,
  • Ciemna zima,
  • Czysta zima.

Letnia, delikatna cera jest najpopularniejsza w naszym kraju, a za najrzadszą uznaje się zimową. Jasna, porcelanowa skóra to domena wiosny. Jesień przypisana jest osobom o bladszej karnacji, najczęściej posiadającymi piegi.

Jeśli chcesz poznać idealny kolor włosów nie tylko na podstawie koloru oczu, ale też powyższego podziału na podstawie cery, skontaktuj się z profesjonalnym stylistą. Ten dokładnie określi, jaka farba będzie najlepsza, by podkreślić wszystkie walory Twojej urody.