szczoteczka soniczna

Szczoteczka soniczna bywa często postrzegana jako ciekawy gadżet, ale nieumiejętność korzystania z niej, podobnie jak i wyższe ceny niż w przypadku tradycyjnych szczoteczek, wiele osób zniechęcają do jej zakupu, co jest bardzo dużym błędem. Nowoczesne szczoteczki soniczne pomagają skutecznie dbać o stan zębów, a nauka ich obsługi jest prosta i bardzo szybka. Wystarczy jedynie wyzbyć się pewnych nawyków i zacząć korzystać z tego nowoczesnego rozwiązania. A jak działa szczoteczka soniczna i jakie są jej największe zalety?

Szczoteczka soniczna, a elektryczna

Szczoteczka soniczna wśród wszystkich typów szczoteczek do zębów uznawana jest za tę najbardziej skuteczną. Wiele osób myli je ze szczoteczkami elektrycznymi, jednak znacząco się od nich różnią. Pierwszym elementem na który zwykle zwraca się uwagę jest kształt główki szczoteczki. W przypadku szczoteczek elektrycznych jest to okrągła główka, zaś w przypadku sonicznych przypomina ona bardziej tradycyjne szczoteczki. Różnią je także zakres ruchów. Szczoteczka elektryczna wykonuje ruchy oscylacyjne, pulsacyjne i obrotowe, z kolei szczoteczka soniczna wymiatająco-pulsacyjne. Nowoczesne szczoteczki soniczne posiadają wiele ułatwień, chociażby takich jak dostęp za pomocą smartfona czy specjalne aplikacje do kontroli jakości mycia zębów. W przypadku obu typów szczoteczek stosowane są pojemne akumulatory, aby móc naładować szczoteczkę i cieszyć się jej działaniem nawet do 2 tygodni.

Sprawdź!  Drogerie internetowe

W jaki sposób działa szczoteczka soniczna?

Szczoteczki soniczne cechują się także pokaźną ilością ruchów na minutę, które dochodzą do 40 000, a nawet w przypadku niektórych modeli do 60 000 ruchów na minutę. Szczoteczki soniczne działają z częstotliwością 260 Hz, i wytwarzają fale dźwiękowe, które działają nawet poza włóknami szczoteczki i wprawiają w drgania ślinę połączoną z pastą, docierając dzięki temu do zakamarków między zębami i do trudno dostępnych miejsc. Wytworzone mikrobąbelki skutecznie usuwają resztki pokarmu, bakterie i płytkę nazębną, dzięki czemu ograniczają powstawanie próchnicy i kamienia. Prawidłowe i regularne stosowanie szczoteczki sonicznej do zębów pozwala na zachowanie lepszej profilaktyki, a także poprawienie wyglądu zębów. Szczoteczki soniczne dysponują specjalnymi programami np. głębokiego czyszczenia lub do wybielania, dzięki którym pozwalają utrzymać śnieżnobiały uśmiech na dłużej. Wiele z nich posiada także specjalne czujniki i zatrzymuje pracę w przypadku zbyt mocnego dociskania szczoteczki do powierzchni zęba.