Stosowanie pielęgnacji w postaci maski na noc to szczególne dobrodziejstwo dla dojrzałej cery, która potrzebuje intensywnego nawilżenia i regeneracji. Gdy śpimy naturalne procesy odnowy skóry zachodzą o wiele szybciej niż za dnia, dlatego warto wesprzeć tę dobroczynną moc snu odpowiednią pielęgnacją na noc, by uzyskać optymalny efekt. Nocna pielęgnacja jest nieodzowna dla zachowania młodej skóry na dłużej.

Nocna regeneracja

Gdy śpimy, w skórze dochodzi do intensywnych podziałów komórkowych. Usuwa ona do układu limfatycznego wszelkie toksyny i zanieczyszczenia zgromadzone w trakcie dnia. Potem rozpoczyna się intensywna regeneracja włókien elastynowych. Następuje wzrost ciśnienia i temperatury. Skóra się dotlenia i wyrównuje poziom wody w tkankach.

Najważniejsze procesy zachodzą między godziną 2.00 a 3.00 i to właśnie wtedy skóra potrzebuje składników odżywczych. Dostarczając odpowiednie substancje w masce na noc, można zintensyfikować procesy regeneracyjne. Rano krążenie krwi się stabilizuje, a skóra przestawia się na rytm dzienny. Dlatego skuteczniej zadziała produkt, który stosujemy jak krem na noc, który pracuje całą noc niż sama maska kładziona przed snem do zmycia.

Sprawdź!  Odzież biznesowa damska – poznaj pomysły na zawsze modne stylizacje

Naturalne składniki i zdrowy sen

Efekty działania regeneracyjnej maski na noc zależą od składu kosmetyku oraz od jakości i długości naszego snu. Po 40. roku życia do walki z pierwszymi oznakami starzenia najlepiej sprawdzą się peptydy. Stymulują one naturalną syntezę kolagenu i wzmacniają tkankę łączną, co zapobiega powstawaniu zmarszczek. Warto wybierać produkty takie jak maseczka na noc takie, które zawierają roślinne składniki dostarczając skórze nawilżenia, odżywienia, a dodatkowo o działaniu antyoksydacyjnym i łagodzącym podrażnienia.

Dla pełnej regeneracji skóra potrzebuje 7-8 godzin snu. Jeśli Twój rytm dobowy jest zaburzony, poza praca nad zadbaniem o higienę snu, warto sięgnąć po suplement diety, który pomoże Ci się odprężyć i skrócić czas potrzebny do zaśnięcia. Dzięki temu w pełni wykorzystasz to, co daje dobry sen – pełną regenerację, bo maska na noc wykorzystuje sen, by Twoja cera rano była w pełni zregenerowana. Działaj w myśl idei Inner Outer Care, która mówi o tym, że najlepsze efekty można uzyskać poprzez stosowanie synergicznie działających suplementu diety i kosmetyku.

Jak aplikować maseczkę na noc?

Wieczorną pielęgnację zacznij od zmycia makijażu. Najlepiej zrób to przed godziną 22.00, bo właśnie o tej porze skóra dobrze wchłania składniki odżywcze. Następnie tonizuj skórę poprzez zastosowanie odpowiedniego toniku lub hydrolatu.  Aplikację maski na noc możesz poprzedzić nałożeniem serum. Pamiętaj, że wszystkie wymienione kosmetyki nakładamy na twarz, szyję i dekolt, gdzie skóra jest bardzo delikatna i szybko zdradza objawy upływającego czasu.

Najwygodniejsza w aplikacji jest maska na noc w kremie, taka jaką oferuje np. marka Dabia. Kosmetyki wymagające rozrobienia z wodą mogą komplikować wieczorną pielęgnację.

Sprawdź!  Praca w opiece seniora w Berlinie: jak znaleźć odpowiednią ofertę?

Maseczkę na noc równomiernie wmasuj w skórę na ok. pół godziny przed snem. Rano zmyj pozostałości kosmetyku i ciesz się odżywioną, pełną blasku cerą.