Marzy Ci się piękna, jedwabiście gładka i jędrna skóra? Jeśli odpowiedziałaś twierdząco – czytaj dalej! W tym tekście poznasz tajniki szczotkowania ciała na sucho, które pobudza skórę do regeneracji, poprawia krążenie oraz ujędrnia całe ciało – sprawdź jak osiągnąć taki efekt w zaledwie dwa tygodnie!

Szczotka do masażu na sucho – to naprawdę działa cuda!

Koreanki i Japonki przez wieki skrywały sekrety swojego idealnego wyglądu. Kryły się za nim bowiem nie tylko naturalne kosmetyki z roślin, których nie ma w Europie, ale także rytuały piękna, które to mieszkanki dalekiego wschodu powtarzają każdego dnia, by wciąż zachowywać młodość. Jedną z nich jest szczotka do masażu na sucho. Jest to szczotka wykonana z olejowanego drewna, z włosiem naturalnym: włóknem roślinnym lub szczeciną albo włosiem końskim. Jest dość twarda, ale jednocześnie nie podrażnia skóry. Za jej pomocą każdego dnia przez dziesięć lub dwadzieścia minut przeprowadza się masaż całego ciała, tak by usunąć martwy i zrogowaciały naskórek oraz pobudzić skórę do działania. W ten sposób ma więcej siły do regeneracji oraz jest dużo lepiej odżywiona. Taka skóra nie tylko wygląda młodziej, ale także mocno poprawia się jej stan: włoski przestają wrastać, cellulit staje się mniej widoczny, a rozstępy rozjaśniają się.

Szczotka do masażu ciała na mokro – jak jej używać?

Niezależnie czy wybierzesz szczotkę suchą, czy mokrą, zasada działania jest taka sama. Szczotka do masażu ciała na mokro powinna być używana tak samo, jak ta na sucho, jedyną różnicą jest to, że używa się jej podczas kąpieli lub prysznica, a nie przed – jak w wersji suchej. Szczotką masaż rozpoczynamy od stóp, następnie przesuwamy się przez łydki i uda aż do pośladków, brzucha i piersi. Na końcu masujemy ręce: od dłoni do ramion. Cały masaż wykonujemy za pomocą kolistych, lekko posuwistych ruchów delikatnie przyciskając szczotkę do ciała. Należy uważać, ponieważ zbyt gwałtowne ruchy, zbyt mocne dociśnięcie szczotki lub zbyt długi masaż może doprowadzić do podrażnienia skóry oraz zaczerwienienia. Po masażu szczotkę należy opłukać (tę po suchym masażu również) oraz umyć delikatnym detergentem. Po myciu suszymy ją włosiem do góry – z dala od źródeł ciepła – i odkładamy do pudełka w celu ochrony przed kurzem i zabrudzeniami.

Gdzie kupić szczotki do masażu?

Szczotki do masażu mają wiele różnych odmian. Dlatego też najlepiej kupić je wprost od lokalnego producenta. Na stronie https://anmar-brush.pl/ możesz zakupić szczotki produkowane w Polsce przez Anmar Brush. Firmę, która produkuje je z lokalnego surowca, z zachowaniem i poszanowaniem natury i środowiska. Jedynym elementem sprowadzanym do Polski jest włókno z agawy – tradycyjny składnik włosia szczotek do masażu. Na stronie producenta znajdziesz też instrukcję używania szczotek oraz ich konserwacji. W czasie zakupu możesz skorzystać także z pomocy asystenta, który przeprowadzi Cię przez proces zakupowy i pomoże podjąć decyzję, która szczotka będzie dla Ciebie najlepsza.