wyraziste loki fryzura z kręconymi włosami

Chcesz uzyskać bardziej podkreślone, trwałe loki? Może się to wydawać niemożliwe, ale tak nie jest.

Dobra stylizacja włosów kręconych zawsze zaczyna się pod prysznicem.

Wybierz odpowiednie produkty i częstotliwość oczyszczania, aby upewnić się, że Twoje włosy są jak najlepiej przygotowane przed rozpoczęciem kręcenia. Prostym sposobem na poprawę wyglądu i żywotności loków jest stosowanie dobrego szamponu do loków, który zapewni włosom niezbędną wilgoć, elastyczność i objętość, których potrzebują, aby utrzymać loki w ryzach.

Podobnie, użyj innych produktów do włosów kręconych, takich jak specjalne odżywki, maski i produkty wykończeniowe, aby stworzyć idealną rutynę i fundament dla swoich włosów. Jeśli zauważysz, że Twoje włosy są szczególnie suche lub zniszczone, prawdopodobnie utrudni to utrzymanie jedwabistych loków.

Nie myj włosów przed kręceniem.

Podczas mycia włosów ważne jest stosowanie odpowiednich produktów do definiowania loków, należy jednak starać się kręcić włosy w dni, w które ich nie myjemy. Loki zazwyczaj potrzebują odrobiny naturalnego utrwalenia, aby utrzymać swój kształt, a naturalne olejki obecne we włosach drugiego lub trzeciego dnia są świetne do utrzymania loków w miejscu.

Sprawdź!  Szampony do siwych włosów - 6 najlepszych produktów [RANKING]

Sprawdź: Fryzury z kręconymi włosami

Spróbuj rozczesać włosy w dniu, w którym ich nie myjesz i spryskaj je odrobiną suchego szamponu u nasady w razie potrzeby, aby wchłonąć nadmiar oleju i jednocześnie zwiększyć objętość. Jeśli jednak musisz umyć włosy w dniu, w którym zamierzasz nosić je kręcone, istnieją produkty, które pomogą utrzymać je w dobrej kondycji.
Nakładanie pianki do loków na osuszone ręcznikiem włosy pomaga lokom zachować elastyczność i strukturę, a także może być stosowany jako produkt korygujący dla loków drugiego dnia.

Stwórz rutynę stylizacyjną, która sprawi, że Twoje loki będą trwałe.

Po zakończeniu kąpieli delikatnie osusz włosy ręcznikiem z mikrofibry, aby zmniejszyć tarcie i potencjalne uszkodzenia. Teraz jesteś gotowa, aby rozpocząć stylizację, jeśli zdecydujesz się na użycie lokówki, podstawowe przygotowania i produkty są w zasadzie takie same.

Odpowiednio przygotuj włosy

Zawsze używaj środka chroniącego przed wysoką temperaturą. Przed stylizacją, nałóż na włosy produkt termoochronny, aby zminimalizować skutki działania suszarki i narzędzi do stylizacji.

Środki termoochronne pomagają również zachować zdrowy i lśniący wygląd włosów, co sprawia, że kręcenie loków jest jeszcze łatwiejsze. Wybierając ustawienia temperatury do stylizacji, spróbuj zacząć od niższej temperatury i sprawdź, czy działa ona na Twoje włosy, zanim spróbujesz wyższej.

Sprawdź!  Czy siwe włosy postarzają?

Wybierz właściwe narzędzie

Zarówno lokówki, jak i prostownice tworzą loki, ale oferują nieco inny efekt końcowy. Bez względu na to, jakie narzędzie wybierzesz, zwróć uwagę na wymiary cylindra: im jest on mniejszy, tym bardziej zwarte loki, co z reguły oznacza, że utrzymują się one dłużej niż ich luźniejsze odpowiedniki.

Możesz użyć narzędzia o większej średnicy, jeśli szukasz bardziej zrelaksowanych loków. Na koniec musisz użyć odrobiny lakieru do włosów i jakiegoś produktu do stylizacji końcowej, aby włosy pozostały na swoim miejscu.

Wypróbuj rolki termiczne

To prawdziwy wynalazek! Poza lokówkami i prostownicami, klasycznym i tradycyjnym sposobem kręcenia włosów są podgrzewane wałki. Osobom o cienkich i delikatnych włosach opanowanie obsługi wałków pomaga utrzymać loki w ryzach znacznie dłużej niż przy użyciu innych narzędzi.

To prawda, że mogą być nieco trudniejsze do opanowania, ale praktyka czyni mistrza, więc zalecamy wypróbowanie ich trochę przed każdym dużym wydarzeniem, w którym chcesz pokazać swoje loki, aby zapoznać się z nimi bez presji pośpiechu i przetestować wynik na włosach. Pamiętaj również, że gdy masz już swoje loki w miejscu, należy pozwolić im siedzieć przez co najmniej 10 minut, aby ustawić kształt.

Sprawdź!  10 pomysłów na fryzury z kręconymi włosami [GALERIA]

Pozwól włosom ostygnąć.

Jeśli masz bardzo kręcone włosy i chcesz stworzyć delikatne fale, porzucimy lokówkę na rzecz klasycznej sztuczki stylizacyjnej. Rozbij lekko skręt prostownicą, zginając nadgarstek w przód i w tył podczas pracy nad pasmami; nie zakręci to włosów, a jedynie stworzy bardziej subtelne fale. Pracuj w małych sekcjach i wykończ końcówki włosów olejem kokosowym lub organicznym olejkiem do włosów.

Nie szczotkuj nadmiernie swoich loków.

Aby wyglądały jak najlepiej, zacznij od spryskania włosów lakierem do włosów nadającym się do rozczesywania i delikatnie przesuwaj szczotkę po lokach, nie nalegając i nie próbując uzyskać ostatecznego pożądanego wyglądu. Ponieważ loki będą opadać i układać się nieco w ciągu dnia, najlepiej jest odczekać trochę czasu, zanim wypadną, co pomoże im przetrwać dłużej.