jak dbać o zęby

Piękny uśmiech dodaje pewności siebie i sprawia, że każda kobieta może poczuć się lepiej we własnej skórze. Aby pochwalić się nieskazitelnym uśmiechem, nie trzeba odwiedzać ortodonty. Wystarczy, że wykonamy kilka zabiegów, a zgryz się wyrówna i szkliwo odzyska śnieżnobiały kolor. Poznaj najlepsze metody dbania o piękny uśmiech!

Nakładki na zęby do prostowania zgryzu

Równe, proste zęby dodają urody każdej kobiecie. Jeśli Twój zgryz jest nierówny, nie musisz zakładać tradycyjnego aparatu ortodontycznego i odbywać comiesięcznych wizyt u ortodonty. Równie dobrze możesz zastosować nakładki prostujące na zęby. Dzięki przeźroczystym nakładkom zniknie np. diastema – co to takiego? Diastema to przerwa między przednimi siekaczami, której wiele pań się wstydzi. Nakładki na zęby DR SMILE ustawiają jedynki bliżej siebie, dlatego przerwa staje się mniej widoczna.

Nakładki są przeźroczyste, dlatego są niewidoczne i dyskretne. Można je nosić przez cały dzień. Zdejmuje się je jedynie do jedzenia, dlatego nie powodują konieczności wprowadzania ograniczeń w diecie i nie utrudniają szczotkowania zębów. Dodatkowo po przygotowaniu nakładek nie ponosisz kosztów comiesięcznych wizyt u ortodonty, gdyż kontakt ze specjalistą odbywa się przez aplikację. Dzięki niej specjalista śledzi postępy terapii i jest w stanie określić, czy przebiega ona zgodnie z planem. Z pomocą nakładek możesz rozwiązać nie tylko problem diastemy, ale i ustawić prawidłowo stłoczone zęby, wyrównać wystające siekacze lub kły i poprawić ogólny kształt łuku zębowego.

 

Wybielanie szkliwa światłem

Zabieg wybielania zębów za pomocą lampy można przeprowadzić w domu, jednak bezpieczniej jest udać się do specjalisty. Kolor szkliwa można rozjaśnić w gabinecie stomatologicznym. Efekty utrzymują się długo, a sam zabieg nie wymaga częstego powtarzania. Efekt wybielenia uzyskuje się za pomocą specjalnego żelu, który nakłada się na zęby, a następnie aktywuje za pomocą lampy. W żelu znajduje się aż 35% nadtlenku wodoru, który utlenia się pod wpływem światła. Dzięki niemu szkliwo się rozjaśnia, a zęby odzyskują ładny wygląd. Atutem wybielania zębów światłem jest brak uszkodzeń szkliwa i – co za tym idzie – zwiększonego ryzyka próchnicy.

Wybielanie zębów za pomocą lampy daje efekty na okres do dwóch lat. Efekty utrzymują się najdłużej u osób, które unikają picia kawy i herbaty, palenia papierosów, a także sięgania po produkty spożywcze z dużą zawartością barwników naturalnych lub syntetycznych. Szkliwo zachowuje biały kolor jeszcze dłużej, jeśli wybielanie zębów lampą połączy się z regularnym stosowaniem pasty wybielającej.

wybielanie zębów światłem

Stosowanie pasty wybielającej

Pasta wybielająca to najprostszy sposób, by dbać o piękny uśmiech. Można sięgać po nią na co dzień,  dzięki czemu skutecznie rozjaśnia ona szkliwo. Stosowanie pasty o właściwościach wybielających jest polecane w szczególności palaczkom oraz paniom, które piją dużo kawy. Dzięki niej usuwa się ze szkliwa plamy z tytoniu, kawy, herbaty, wina, a także owoców i warzyw, które intensywnie barwią zęby (np. jagody, buraki). Pasta usuwa również płytkę nazębną i ogranicza osadzanie kamienia, dlatego nie trzeba stosować dodatkowej pasty oprócz niej.

Efekt wybielenia po zastosowaniu pasty jest mniejszy niż w przypadku lampy lub innej metody, jednak jest naturalny. Przy regularnym stosowaniu pasta utrwala efekt wybielania innymi metodami i zapobiega powstawaniu trudnych do usunięcia plam na zębach. Dodatkowo ściera żółty nalot, który powstał przez lata palenia papierosów i pomaga powoli przywrócić biel zębów.

Materiał partnera