Włosy często mają tendencję do puszenia się pod wpływem zmiennej temperatury i wilgotności. Często są przesuszone i nie chcą odpowiednio się układać. Jest jednak na to rada. Jak zapewnić włosom optymalną ochronę, a przy tym zapewnić ich miękkość oraz elegancki wygląd?

Jak zadbać o włosy przed stylizacją prostownicą czy też suszarką? 

Jeżeli wybieracie się na randkę, czy jakąś imprezę albo ważną uroczystość i chcecie, by Wasza fryzura prezentowała się idealnie to często decydujecie się na prostowanie albo wykonanie fal prostownicą lub lokówką. Niestety taka stylizacja nie pozostaje bez wpływu na pasma i bardzo często powoduje ich degradację. Nic w tym dziwnego, ponieważ prostownica działa przy zastosowaniu bardzo wysokiej temperatury sięgającej nieraz powyżej 200 stopni. Aby nie spalić włosów i nie doprowadzić do ich uszkodzenia i wypadania koniecznie trzeba zastosować kosmetyki termoochronne. Świetnie sprawdzi się serum do włosów suchych i zniszczonych. Wystarczy wybrać produkt bez spłukiwania o właściwościach termooochronnych. Naturalne oleje zawarte w produkcie uelastyczniają włosy i tworzą na nich film ochronny. Oczywiście trzeba pamiętać, by nie przesadzać z ilością produktu, by nadmiernie nie obciążyć włosów. W przypadku prostowania czy kręcenia należy wybrać takie serum, które nie dość, że ma właściwości termoochronne, to jeszcze można je rozprowadzać na całej długości. Trzeba bowiem wiedzieć, że niektóre tego rodzaju produktu można aplikować od połowy długości albo na same końcówki.           

Jak zapewnić włosom optymalną ochronę przed promieniowaniem UV? 

Włosy narażone są nie tylko na niszczenie pod wpływem inwazyjnej stylizacji, bo czynniki zewnętrzne mają na nie także bardzo zły wpływ. Szczególnie destrukcyjne jest promieniowanie UV, które wnika w strukturę włosa. Dlatego podobnie jak skórę, trzeba go chronić. Choć włosy są materią martwą, to jednak są też wizytówką kobiecej czy męskiej urody i należy je chronić. Odpowiednie serum nałożone w ilości dwóch lub trzech kropel może pomóc. Jeżeli macie mocno przetłuszczające się włosy, wybierzcie serum, które nakłada się od połowy długości. Dzięki temu nie obciążycie pasm i pozostaną one świeże na dłużej. Pamiętajcie też, by nie przekraczać zalecanej ilości przy aplikacji serum. Można je nakładać zwykle zarówno na wilgotne włosy po myciu jak i te wysuszone. Nakładając serum dopiero na wysuszone włosy, trzeba suszyć włosy chłodnym nawiewem suszarki.    

Olejowanie włosów wykonujcie raz w tygodniu poza stosowaniem serum do włosów  

Olejek na włosy w postaci serum do włosów świetnie sprawdza się na co dzień. Można je nawet stosować kilkakrotnie w ciągu dnia jeśli ma lekką, mało oleistą formułę. Tak jest w przypadku odżywczego wypełniającego serum z kwasem hialuronowym. Ponadto raz w tygodniu warto wykonywać olejowanie włosów. Do tego celu można wybrać olejek arganowy, jeśli włosy są wysokoporowate. Z kolei gdy są średnioporowate sprawdzi się olejek kokosowy. Ten ostatni nie wpływa na żółknięcie koloru po rozjaśnianiu i jeśli macie rozjaśniane włosy w chłodnym odcieniu, to powinnyście sięgnąć właśnie po ten produkt. Olejowanie można wykonać na suchych, oczyszczonych włosach nakładając olej na całej długości albo poniżej nasady włosów. Można skorzystać z czepka kosmetycznego na czas olejowania, które może trwać od kilkunastu minut do nawet kilku godzin. Niektóre kobiety wykonują olejowanie na całą noc dla głębszej regeneracji. Warto też stosować tzw. wcierki na skórę głowy. Dobrze sprawdzi się ta na bazie octu jabłkowego i wody, stosowana w proporcji 1:6.        

Materiał partnera