SPA jest zarówno wspaniałą formą relaksu po ciężkim dniu, jak i świetnym sposobem na zadbanie o swoje ciało i urodę. Dobra wiadomość jest taka, że wcale nie trzeba jechać do hotelu lub salonu SPA i wydawać dużo pieniędzy. Zaopatrując się w potrzebne kosmetyki i akcesoria, relaksujące zabiegi z powodzeniem możesz wykonać w zaciszu swojego domu. Jak zrobić domowe SPA? Dowiedz się, czytając nasz artykuł.
Atmosfera kojąca zmysły
Podstawowym celem każdego SPA jest głębokie odprężenie zarówno ciała, jak i umysłu. Aby tak się stało, przygotuj odpowiednią atmosferę. Zatroszcz się o wszystkie zmysły. Włącz ulubioną, spokojną muzykę, przygaś światło.
Zastosuj aromaterapię, aby złagodzić skutki stresu po całym dniu. Do aromaterapii użyj olejków eterycznych, np. olejku lawendowego, pomarańczowego lub Ylang Ylang. Możesz dodać je bezpośrednio do wanny z wodą – w połączeniu z naturalnymi, bazowymi olejami roślinnymi – lub wykorzystać kominek zapachowy.
Peeling dla gładkiej skóry
Zanim napełnisz wannę wodą i oddasz się relaksowi, warto przygotować skórę twarzy i ciała do kolejnych zabiegów kosmetycznych. Świetnie do tego nadaje się peeling, który usuwając martwe komórki naskórka i zanieczyszczenia oraz odblokowując pory, wygładza skórę, dodaje jej blasku i wspomaga procesy regeneracyjne.
Do twarzy najlepiej zastosować delikatny peeling enzymatyczny, który nie podrażni delikatnego naskórka. Do ciała z kolei możesz użyć peelingu mechanicznego z drobinkami soli, cukru lub zmielonych nasion owoców.
Zamiast lub oprócz peelingu warto wypróbować też rękawice, szczotki do masażu lub naturalne gąbki – akcesoria te dodatkowo pobudzą mikrokrążenie skóry, przeciwdziałając cellulitowi. Więcej o akcesoriach do kąpieli przeczytasz na: https://ecospa.pl/domowe-spa-poznaj-naturalne-akcesoria-do-kapieli-i-zabiegow. Po peelingu napełnij wannę wodą – wlej ulubiony płyn, wrzuć musującą kulę lub wsyp sól do kąpieli.
Maseczka dla pięknej skóry
Dzięki peelingowi skóra staje się gładka i miękka w dotyku, a także lepiej wchłania substancje aktywne zawarte w kosmetykach. To doskonały moment, aby nałożyć maseczkę na twarz. Zastosuj taką maskę, która najlepiej spełni potrzeby skóry. Jeśli Twoja cera jest zanieczyszczona i poszarzała, dobrze sprawdzą się maseczki np. na bazie glinek. Z kolei jeśli Twoja cera jest sucha lub odwodniona, zastosuj maseczkę nawilżającą, np. z algami w składzie.
Odprężający masaż dla pełni relaksu
Twoja cera jest oczyszczona i nawilżona, a Ty zrelaksowana po pachnącej kąpieli. Czas na nawilżenie ciała i odprężenie mięśni. Nie ma na to lepszego sposobu niż masaż. Najlepiej, jeśli masaż wykona druga osoba, ale jeśli nie ma nikogo, kto mógłby się tym zająć, z powodzeniem możesz pomasować większość ciała samodzielnie, stosując techniki automasażu.
Do masażu koniecznie użyj oliwki (składającej się z jednego lub kilku naturalnych olejów roślinnych) – zapobiegnie ona bolesnemu pocieraniu i podrażnieniom, a także dodatkowo nawilży i odżywi skórę.
Świetnym wyborem jest olej kokosowy – bezpieczny i naturalny, ułatwi masaż i wypielęgnuje skórę. Aby wzbogacić jego zapach i właściwości, dolej do niego kilka kropki ulubionego olejku eterycznego. W doskonałej jakości olej kokosowy zaopatrzysz się w: http://ecospa.pl/olej-kokosowy-frakcjonowany-do-masazu. Jakie jeszcze oleje warto wykorzystać do masażu? Np. olej migdałowy, jojoba lub sezamowy – więcej o nich przeczytasz na: https://ecospa.pl/najlepsze-oleje-do-masazu-i-zabiegow-spa.