cera naczynkowa

Makijaż twarzy ma na celu poprawę lub uwydatnienie koloru skóry w celu uzyskania jednolitego odcienia skóry poprzez podkład, ukrycie zmarszczek i przebarwień, nadanie bardziej symetrycznych rysów lub zwrócenie uwagi na określone rysy twarzy.

Makijaż twarzy ma na celu poprawę lub uwydatnienie koloru skóry w celu uzyskania jednolitego odcienia skóry poprzez podkład, ukrycie zmarszczek i przebarwień, nadanie bardziej symetrycznych rysów lub zwrócenie uwagi na określone rysy twarzy.

Cera naczynkowa

Skóra naczynkowa często charakteryzuje się uporczywym rumieniem lub zaczerwienieniem skóry, które może pojawiać się i znikać. Często dotyczy to nosa, policzków, centralnej części twarzy i podbródka. Zwykle dzieje się tak, gdy masz zbyt wiele naczyń krwionośnych w skórze. Naczynka mogą być spowodowane oparzeniami słonecznymi, suchą pogodą lub po prostu wrażliwością na kosmetyk. W przypadku cery naczynkowej zaróżowienie buzi jest spowodowane zwiększoną ilością naczyń krwionośnych pod powierzchnią naskórka. Zwykle w górnej warstwie jest tylko kilka naczyń krwionośnych, ale w przypadku cery naczynkowej jest ich więcej niż zwykle. Ekspozycja na słońce może zwiększyć wzrost naczyń krwionośnych, podrażnić twarz.

Sprawdź!  Z jakim wyprzedzeniem zamówić zaproszenia ślubne i o czym trzeba pamiętać, dokonując wyboru?

Nie ma specjalnych zabiegów na cerę z naczynkami. Istnieją jednak pewne środki zapobiegawcze, które można podjąć, aby zmniejszyć ryzyko rozwoju cery naczynkowej. Należy unikać stosowania na twarzy perfumowanych kosmetyków lub dezodorantów, aby uniknąć reakcji alergicznych. Nawet aktywność fizyczna powinna być ograniczona, aby uniknąć podrażnień tych wrażliwych obszarów.

Kosmetyki dla cery naczynkowej

Kosmetyki są dla wielu osób koniecznością. Pomagają uwydatnić cechy, ukryć przebarwienia cery, a nawet pomóc w problemach z pewnością siebie. Jednak nie wszystkie produkty są sobie równe, a niektóre mogą być bardziej toksyczne i szkodliwe na skórę niż inne. Jeśli chodzi o produkty, należy zwrócić uwagę na kilka rzeczy: skład produktu, rodzaj użytego barwnika i wreszcie, czy w produkcie znajduje się olej mineralny.

Sprawdź!  Prowadzenie salonu kosmetycznego – duże wymagania

Najlepszym rodzajem kosmetyku do cery naczynkowej jest taki, który zawiera organiczne składniki, takie jak aloes czy olej kokosowy. Substancje zawarte w tych kosmetykach są nawilżające i nie wysuszą skóry, jak inne produkty, a także posiadają właściwości zmniejszające obrzęki pod oczami i widoczne zaczerwienienia.

Niektóre z najlepszych kosmetyków dla cery naczynkowej to bezolejowy krem nawilżający na skórę, zielony korektor do niwelowania naczynek na cerze, dobrze kryjący podkład do makijażu, który ma odpowiedni skład i potrafi zamaskować niedoskonałości skóry i co ważne nie podrażni jej.

Wizażyści zalecają stosowanie produktów matowych, które rzadziej wywołują jakiekolwiek reakcje na skórze wrażliwej. Sugerują również stosowanie lekkich formuł, aby uniknąć zatykania porów przez ciężkie pigmenty, a także olejków do nawilżania skóry przed rozpoczęciem makijażu.

Makijaż cery naczynkowej. Cera potrzebująca dużo uwagi

Każdy kobieta mająca problemy z naczynkami wie, że pielęgnacja cery naczynkowej jest bardzo ważna, ale też wymagająca. Jak utrzymać zdrową cerę naczynkową?

  1. Pamiętaj, aby skóra była nawilżona. Używaj do tego dobrej jakości krem, który w swoim składzie na substancje kojące.
  2. Unikaj podrażniania naczynek poprzez szorowania buzi za pomocą szotek lub używania ostrych mydeł.
  3. Stosuj zdrową, zbilansowaną dietę, aby odżywić ciało od wewnątrz.
  4. Ogranicz ekspozycję na słońce, aby uniknąć pogorszenia istniejących pajączków.
  5. Przeczytaj również: Makijaż cery dojrzałej – wykonanie krok po kroku
Sprawdź!  Jak karmić butelką? – karmienie dziecka butelką

Aby wykonać makijaż możesz użyć średnio kryjący podkład, który pomoże wyrównać koloryt cery. Pajączki oraz widoczne naczynka pokryj korektorem, najlepiej w kolorze zielonym, a następnie nałóż odrobinę podkładu i pudru, aby uzyskać równomierne wykończenie. Pamiętaj, że skóra wrażliwa wymaga najbardziej delikatnych kosmetyków.