Nie dysponujemy sporą przestrzenią w pokoju dziecięcym, młodzieżowym, czy też w kawalerce? Mniejsze pomieszczenia bywają co prawda dość wymagające jeśli chodzi o dobór wyposażenia. Biorąc jednak pod uwagę meble cechujące się ponadstandardową funkcjonalnością, aranżacja niedużego pokoju może okazać się prawdziwą przyjemnością. Przykładem jest chociażby łóżko piętrowe z biurkiem.

Łóżko piętrowe z biurkiem — mebel w sam raz do małego pokoju

Bywa, że w pokoju brakuje miejsca na wszystkie potrzebne meble. Z pomocą w takich przypadkach przychodzi wyjątkowe, wielofunkcyjne wyposażenie. Meble te są zaprojektowane w taki sposób, by wykorzystywać każdy wolny centymetr sześcienny kubatury wnętrza. Często więc nie zajmują dużo miejsca, ale pną się do góry. W tym duchu stworzone zostało nowatorskie łóżko piętrowe z biurkiem. Obecnie na rynku dostępnych jest bardzo wiele wersji tego typu wyposażenia. Najpopularniejsze z nich posiadają tradycyjne drabinki, a biurko usytuowane jest pod powierzchnią do spania. Tym sposobem mamy do czynienia z niezwykle użytecznym meblem typu 2w1. 

Sprawdź!  Po czym poznać dobry pasek skórzany?

Jaki model? Wybierz idealne łóżko piętrowe z biurkiem!

Śmiało możemy pójść jednak o krok dalej i rozejrzeć się za meblem, który kryje w sobie znacznie więcej. Bardzo polecane jest na przykład łóżko piętrowe z biurkiem zaopatrzone w wygodne schodki, które jednocześnie są bardzo praktycznymi schowkami. Najbardziej rozbudowane zestawy włączają także szafę i dodatkowy regał. Zajmą one oczywiście odpowiednio więcej miejsca w pokoju. Prezentują się jednak doskonale i dbają o porządek!

Sprawdź!  Urządzenia na cellulit – jakie są i czy rzeczywiście przynoszą rezultaty?

Absolutnym hitem jest wyposażenie, które zawiera w sobie rozkładany blat biurka oraz dwie, a nawet trzy powierzchnie spania. W tym przypadku łóżka na co dzień nachodzą na siebie. Przed spaniem materace są natomiast kolejno wysuwane po złożeniu blatu biurka. Jest to idealna opcja do pokoju rodzeństwa. Mebel sprawdzi się również na pewno, gdy często gościmy rodzinę albo znajomych. Dodatkowych powierzchni do spania nigdy wówczas za dużo!

Na co zwracać uwagę przy zakupie łóżka piętrowego z biurkiem? 

Wybierając łóżko piętrowe z biurkiem, trzeba przede wszystkim dokładnie poznać jego wymiary. Są to meble bardzo funkcjonalne, ale niekiedy wymagać mogą dość sporo miejsca. Szczególnie wówczas, gdy zaopatrzone są w dodatkowe szuflady, szafy i regały. Uważajmy więc, by nie przytłoczyć niewielkiego wnętrza. Do bardzo małych pomieszczeń szukajmy klasycznych mebli o wizualnie lekkiej stylistyce. Drabinki okażą się idealne. 

Sprawdź!  Kwas azelainowy czy peptydy - który z tych składników wybrać?

Uważnie dobierzmy kolorystykę mebla, która pasować będzie do ogólnego wystroju. Białe łóżka o minimalistycznej stylistyce na pewno optycznie powiększą niedużą przestrzeń. Warto jednak dać szansę także innym, bardziej dynamicznym barwom.

Najchętniej kupowane piętrowe łóżka z biurkiem to oczywiście te wykonane z wysokiej jakości płyty laminowanej. Meble pochodzące od renomowanych producentów cieszą się stabilnością, trwałością i wyjątkowym komfortem w codziennym użytkowaniu. Takie wyposażenie jest pod każdym względem bezpieczne dla użytkowników i zachwyca doskonałą jakością.