Toppery na tort to dekoracje cukiernicze, które w ostatnim czasie stały się bardzo popularne. Prezentują się efektownie, a przy tym są banalnie proste w życiu. Zazwyczaj wystarczy je po prostu wbić w górną część tortu i gotowe. Cieszą się więc uznaniem m.in. wśród tych osób, które nie mają dużych zdolności manualnych. Co jeszcze trzeba na ich temat wiedzieć?

Toppery na tort – jakie są ich największe zalety?

Zacząć trzeba chyba od tego, że toppery na tort są proste w użyciu. Poradzić sobie z nimi powinien nawet zupełny amator. Najprościej jest z topperami umieszczanymi na szczycie ciasta. Nieco trudniejsze w montażu są toppery boczne, ale i z nimi nie ma większego problemu. 

Sprawdź!  Poznaj 7 najważniejszych czasowników modalnych w języku angielskim i zobacz, jak je stosować

Toppery na tort są jednocześnie niezwykle efektowne pod względem wizualnym. Na rynku można znaleźć dekoracje tego typu przeznaczone w zasadzie na każdą okazję. Do wyboru są toppery o różnych kształtach i zróżnicowanej kolorystyce. Każdy powinien więc znaleźć to, czego potrzebuje. 

Na końcu nie można pominąć również kwestii ceny. Okazuje się bowiem, że toppery na tort są naprawdę tranie. To koszt na ogół kilku lub kilkunastu złotych. Dodatkowo są to ozdoby wielokrotnego użytku, które wykorzystywać można wiele razy. Wiele osób postanawia jednak zostawić sobie taki topper na pamiątkę np. po zakończonym przyjęciu weselnym czy komunijnym.

Sprawdź!  Jak usunąć pierwsze zmarszczki?

Na jaki topper na tort warto się zdecydować?

Toppery na tort najpierw stały się popularne w latach 50. XX wieku w Stanach Zjednoczonych. Do Polski trafiły nieco później i szybko zdobyły dużą popularnością. Dlatego na rynku wybór tego typu dekoracji cukierniczych jest wręcz ogromny. 

Zacząć w tym przypadku trzeba oczywiście od określenia tego, na jaką okazję przygotowywany jest tort. To właśnie ten element powinien mieć kluczowe znaczenie podczas podejmowania decyzji. Do wyboru są m.in. toppery na ślub, urodziny, chrzciny, komunię, jubileusz czy Halloween. 

Sprawdź!  Skuteczny sposób na gładką skórę? Depilacja laserowa

Kolejnym istotnym czynnikiem przy wyborze toppera na tort jest materiał jego wykonania. Opcje są w zasadzie dwie – pleksi lub drewniana sklejka. Tworzywo sztuczne może być przy tym barwione na różne kolory. Oba typy topperów są jednak równie trwałe. Po zakończonej imprezie można je potraktować jako miłą pamiątkę. 

Poza tym do wyboru są toppery standardowe (montowane na górze tortu) oraz boczne – umieszczane na bocznej części wypieku. Oba prezentować się mogą doskonale, a więc wybór jest w tym przypadku w dużej mierze kwestią indywidualnych upodobań.