jesienne dni dzieci

Jesień to czas, kiedy pogoda lubi płatać figle. Nie zawsze więc możliwe jest wyjście na rower lub boisko. Nie oznacza to jednak tego, że maluch może godzinami zalegać przed komputerem czy też telewizorem! Istnieje wiele interesujących form aktywności, które stanowią źródło ogromnej frajdy.

Wiadomym jest, że wiele zależy od wieku pociechy. Zabawy muszą być również dopasowane do predyspozycji oraz indywidualnych upodobań szkraba. Brakuje Ci pomysłów? Zapoznaj się z poniższymi propozycjami, aby długie i zimne dni przestały być monotonne.

Zabawki interaktywne dla niemowląt 

Kilkumiesięcznym dzieciom bardzo często trudno jest skupić się na jednej czynności. Właśnie dlatego warto jest zainwestować w zabawki interaktywne, które nie tylko zabijają nudę, ale również wspomagają prawidłowy rozwój. To również prawdziwe wybawienie w przypadku mocno angażujących maluchów, których nie można zostawić samych nawet na kilka minut. Smyk zafascynowany zabawką nie ma chęci na psoty. Podstawą jest jednak to, aby wybrać produkt adekwatny do wieku. Nie może on posiadać elementów potencjalnie niebezpiecznych. Więcej na ten temat można znaleźć w artykule opublikowanym na blogu sklepu Zabawka i Wyprawka

  • Zabawki interaktywne znanych marek są relatywnie drogie, co powstrzymuje wielu rodziców przed zakupem. Właśnie dlatego warto polować na promocje oraz kody zniżkowe. Dobrą opcją jest także złożenie zamówienia w sklepie internetowym.
  • Nauka przez zabawę przynosi znakomite efekty. Dziecko może uczyć się m.in. pierwszych słów, rozpoznawania kolorów, dopasowywania kształtów, prawidłowego chwytu.
  • W sprzedaży dostępne są zarówno zabawki interaktywne dla niemowląt pobudzające logiczne myślenie, jak i takie, które rozwijają zdolności manualne.
Sprawdź!  Burberry na jesień – idealne propozycje dla niej i dla niego

Ciastolina i masa solna 

Nie masz pojęcia, co robić z kilkulatkiem w deszczowy wieczór? Wyśmienitą propozycją wydaje się być lepienie z ciastoliny oraz masy solnej. Jest to zabawa, która nie generuje nadprogramowych kosztów. Sporym plusem jest możliwość samodzielnego przygotowania materiałów – już na tym etapie można współpracować ze smykiem. Rodzic powinien koordynować aktywność, gdyż dzięki temu będzie ona ciekawsza. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby ustalić motyw przewodni (np. zwierzęta, biżuteria, postacie). Jedynym ograniczeniem jest kreatywność!

Sprawdź!  Perfumy na jesień, które nie zrujnują twojego budżetu

Domowe graffiti 

Oczywistym jest, że zdecydowana większość rodziców nie pozwala malować swoim pociechom na ścianach. Na szczęście istnieją inne sposoby na to, aby wykonać domowe graffiti. Wystarczy jedynie starannie przygotować powierzchnie, gdzie powstaną dzieła młodych artystów. W tym celu wystarczy pokryć ściany kawałkami tektury (np. brystolem).

Istotne jest jednak to, aby mieć pociechy na oku, szczególnie jeśli posługują się one farbami w spreju. Opisywana forma aktywności sprawdzi się także w przypadku kilkuosobowej grupy. Jeśli jesteś w trakcie organizowania urodzin lub innej imprezy, to skorzystaj z inspiracji: https://zabawkaiwyprawka.pl/blog/post/zabawy-urodzinowe-dla-5-6-7-latka-atrakcje

Sprawdź!  Urządzenia na cellulit – jakie są i czy rzeczywiście przynoszą rezultaty?

Ciepło – zimno

Ciepło – zimno to zabawa znana od wielu pokoleń. Zasady są niezwykle proste, więc nawet kilkulatek nie będzie miał problemów z ich opanowaniem. Dziecko wychodzi z pokoju, a rodzic chowa ustalony przedmiot. Zadaniem szkraba jest jego odnalezienie – gdy malec zbliża się do miejsca kryjówki, rodzic wypowiada słowo „ciepło”. Jeśli poszukuje zguby w zupełnie innej części pomieszczenia, to należy zakomunikować pomyłkę słowem „zimno”.

Gracze mogą zamienić się rolami, tak aby urozmaicić zabawę. Warto również ustalić system nagród (np. słodkich przekąsek) za rekord czasowy.