dni korzystne do obcinania włosów

W jednym z ostatnich artykułów pisaliśmy o najlepszych sposobach na porost włosów. Wśród mniej oczywistych, ale też popularnych rozwiązań jest skorzystanie ze specjalnego kalendarza, który ocenia, kiedy najlepiej udać się do fryzjera. Chociaż trudno w to uwierzyć, oparty jest on na fazach księżyca i zawiera konkretne wskazówki dotyczące pielęgnacji i przycinania włosów.

Księżyc, chociaż z daleka niepozorny, ma ogromny wpływ na życie na naszej planecie. Oprócz tych czysto naukowych, zaobserwowanych przez ostatnie lata przez astronomów, okazuje się, że posiada wiele innych cech związanych ze zdrowiem. Luna, poprzez swoje pole grawitacyjne, kontroluje nie tylko przypływy i dopływy wód w morzach i oceanach. Według wierzeń (bo nie ma jak na razie żadnych badań, które by je potwierdzały), ma również znaczący wpływ na włosy.

Sprawdź!  Sombre a ombre - co różni te dwie fryzury?

8 faz księżyca, a obcinanie włosów

Na przestrzeni lat kobiety przygotowały zestaw wskazówek związanych z pielęgnacją oraz obcinaniem włosów w poszczególnych fazach księżyca. Zanim do nich przejdziemy, poznajmy wstępne informacje na temat cyklu księżyca na naszym nieboskłonie:

  1. Cykl księżyca trwa dokładnie 28 dni.
  2. Składa się na niego 8 różnych faz, z których każda ma inny wpływ na nasze włosy.
  3. Frazy to kolejno: księżyc w nowiu, ubywający, pierwsza kwadra, księżyc garbaty przybywający, pełna, księżyc garbaty ubywający, trzeci kwadra oraz ubywający księżyc.
  4. Gdy Ziemia obraca się wokół własnej osi i krąży wokół Słońca, jedyny naturalny satelita naszej planety, Księżyc, krąży wokół Ziemi. Księżyc w nowiu występuje, gdy Księżyc jest całkowicie ciemny, a światło księżyca nie odbija się od Ziemi. Księżyc w pełni ma miejsce, gdy księżyc jest oświetlony światłem słonecznym i świeci jasnym białym kolorem.
Sprawdź!  Szatynka a brunetka - jakie to kolory włosów i czym się różnią?

Oto najważniejsze wskazówki związane z dbaniem o zdrowe włosy:

  • Farbowanie włosów wykonuj w Nowiu. Zrezygnuj z niego natomiast, gdy Księżyc wchodzi w konstelację z Skorpionem, Rybami i Rakiem.
  • Peeling do włosów wykonuj natomiast krótko po Nowiu. Da wtedy najlepsze efekty.
  • Obcinaj włosy w czasie, kiedy Księzyc przechodzi z pełni do nowiu.
  • Kalendarz księżycowy wskazuje, że w trakcie tych kilku dni włosy będa odrastały szybciej.
  • Konstelacja Wodnika to idealny moment na mycie włosów.
  • Aby spowolnić porost włosów, zaplanuj podcinanie na fazy księżyca pomiędzy pełnią i nowiem.
Sprawdź!  Rozdwojone końcówki włosów - co stosować, by im zapobiec?

Na pierwszy rzut oka powyższe wskazówki mogą wydać się skomplikowane, jednak w dużej mierze są to dosyć proste tipy na porost włosów. Kalendarz Księżycowy możesz wydrukować lub korzystać w niego w formie aplikacji na swój smartphone. W sklepie z appkami znajdziesz kilka ciekawych opcji, które za pomocą powiadomień będą przypominały Ci o odpowiednich fazach ziemskiego satelity.