Zimny blond to grupa odcieni jasnych włosów, które są całkowicie pozbawione ciepłych, a więc żółtych, złotych i pomarańczowych refleksów. Wygląda to bardzo ładnie, ale nie każdemu i nie do wszystkiego pasuje. Kto może bezpiecznie nosić zimny blond? Wszystkiego dowiesz się z poniższego artykułu.

Jak wygląda zimny blond?

Jaki to kolor zimny blond? Zimny, a więc pozbawiony ciepła. W odcieniach zimnego blondu nie ma grama żółci, złota, pomarańczy czy miedzi. I to właściwie cała definicja. Warto natomiast wiedzieć, że zimny blond to nie jeden kolor, ale cała grupa barw. Zarówno platynowy, jak i popielaty blond zaliczane są do grona zimnych. Natomiast jasny blond niekoniecznie będzie zimny, wszystko zależny od kolorystycznych niuansów.

Czy siwizna to to samo co zimny blond?

Od razu odpowiadamy: nie. Siwe włosy to włosy pozbawione naturalnego pigmentu. One po prostu nie mają koloru. Nazywa się je czasem srebrnymi lub popielatymi, ale niewiele osób może pochwalić się takim ładnym odcieniem siwizny. Najczęściej włosy są szare i matowe. Natomiast niektóre odcienie zimnego blondu bardzo dobrze nadają się do ukrywania siwizny.

Komu nie pasuje zimny blond?

Zimny blond jest zakazany dla osób o ciepłej karnacji, skórze barwy czekolady z mlekiem, piegowatych i rudych. Nie poleca się go też osobom o włosach brązowych. Na takiej fryzurze bardzo szybko pojawią się ciepłe refleksy i nie pomogą nawet fioletowe lub niebieskie płukanki.

Zimny blond to kolor, który nie ma litości – niemal złośliwie obnaża wszelkie niedoskonałości widoczne na twarzy i dodaje kilka kilogramów. Nie będzie więc pasował osobom z trądzikiem, widocznymi naczynkami, przebarwieniami, bliznami itp. Także osoby z nadwagą powinny ostrożnie podejść do tej propozycji.

Zimny blond dla seniorów? Mogłoby się wydawać to dobrym pomysłem, ale tu też warto zachować ostrożność. Zimny blond bowiem bardzo mocno podkreśla zmarszczki i sprawia, że stają się wyraźniejsze niż przy ciemnych włosach.

Kto może nosić zimny blond?

Masz bardzo szczupłą twarz i chcesz ją nieco wizualnie zaokrąglić? Zimny blond na pewno dobrze sobie z tym zadaniem poradzi.

Masz dziecinne rysy twarzy i wrażenie, że współpracownicy nie traktują cię poważnie? Zimny blond na pewno doda ci profesjonalnego spojrzenia.

Masz niebieskie lub zielone oczy a do nich jasną oprawę? Zimny blond to idealny kolor dla ciebie!

Lubisz wyróżniać się na tle innych? Zimny blond to kolor, który bardzo rzuca się w oczy, idealny dla osób o silnych charakterach, mających cechy przywódcze i lubiących brylować w towarzystwie.

Jakie ubrania pasują do włosów w kolorze zimny blond?

Zimno lubi… zimno. W codziennych stylizacjach najlepiej postawić na chłodne odcienie zieleni, beżu i błękitu. Sprawdzą się też czerń i biel, choć tu warto zachować ostrożność, bo nie do każdej okazji będą pasowały.

Ciepłe barwy lepiej zostawić na specjalne okazje. Czerwony, żółty lub pomarańczowy strój świetnie sprawdzi się na imprezie w gronie przyjaciół, wspólnym wyjściu do restauracji, ale niekoniecznie na spotkaniu biznesowym.

Zimny blond kocha awangardę. Jeśli lubisz ubierać się nietuzinkowo, chętnie eksperymentujesz z zestawianiem dodatków, śmiało możesz zmienić kolor włosów.

Materiał partnera