oszczędzanie

Dysponujesz nadwyżką finansową, którą trzymasz na koncie osobistym? W takim przypadku warto rozważyć otwarcie konta oszczędnościowego, dzięki któremu twoje pieniądze będą zarabiać dla ciebie. Dowiedz się, kiedy warto uruchomić taki rachunek.

Systematyczne odkładanie środków pozwala zabezpieczyć przyszłość lub po prostu zrealizować dowolne plany wymagające sporych nakładów finansowych. Chociaż pieniądze można trzymać w przysłowiowej skarpecie, nie jest to efektywny sposób na gromadzenie gotówki. W takiej sytuacji warto rozważyć założenie konta oszczędnościowego. 

Konto oszczędnościowe – jak działa?

Konto oszczędnościowe to rachunek otwierany do konta osobistego. Jego istotą jest możliwość odkładania pieniędzy wraz z odsetkami wyliczonymi na podstawie obowiązującego oprocentowania. Dzięki temu można nie tylko gromadzić środki, ale i je pomnażać. 

Sprawdź!  Słodkie dzieciństwo, czyli lalki Barbie, które kochają wszystkie dziewczynki

Przykład. Załóżmy, że na konto oszczędnościowe wpłacasz 10 000 zł. Po miesiącu kwota ta powiększa się o odsetki – zgodnie z oprocentowaniem tego konta.

Warto przy tym podkreślić, że wpłat na konto oszczędnościowe można dokonywać w każdym momencie – z dowolną częstotliwością. Pozwala to na systematyczne pomnażanie kapitału, co przekłada się na wzrost zysków.

Kiedy opłaca się otworzyć konto oszczędnościowe?

Konto oszczędnościowe jest produktem finansowym, które warto otworzyć w momencie uruchamiania rachunku osobistego. Dzięki temu można od razu odkładać nadwyżkę finansową i pomnażać zyski.

Pamiętaj! Konto oszczędnościowe pozwala zarabiać już od 1 zł. Nie musisz dysponować pokaźnym kapitałem, aby zarabiać.

Otwarcie rachunku oszczędnościowego rozważ, gdy:

  • zależy ci na budowaniu poduszki finansowej,
  • chcesz odłożyć większą kwotę z myślą o realizacji swoich planów.
Sprawdź!  Montessori w domu - od czego zacząć?

Tak naprawdę każdy powód i moment są dobre do tego, aby zacząć oszczędzać efektywnie. Oprocentowane konto jest dostępne dla wszystkich – niezależnie od tego, ile pieniędzy zamierzają wpłacać i z jaką częstotliwością. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby mieć konto oszczędnościowe i jednocześnie ulokować środki na dobrze oprocentowanej lokacie – są to bowiem produkty finansowe, które wzajemnie się uzupełniają. 

Wybierz korzystne konto oszczędnościowe

Sprawdź!  Czas na piękny uśmiech!

Każde konto oszczędnościowe działa na identycznej zasadzie, ale sam produkt różni się parametrami – w zależności od oferty banku. Nie warto więc decydować się na przypadkową opcję, ale rozważyć różne warianty. Zwróć przy tym uwagę na:

  • oprocentowanie – im wyższe, tym na wyższe odsetki możesz liczyć,
  • opłaty za prowadzenie rachunku osobistego – im wyższe, tym mniejszy finalnie będzie zysk.

Ciekawą opcją jest Konto Oszczędnościowe w Toyota Banku – z oprocentowaniem do 5% w skali roku. Atutem jest rosnące oprocentowanie – wraz ze wzrostem kapitału. Zwiększa to motywację do systematycznego odkładania środków, co przekłada się na wyższe zyski.