Dbanie o dobry stan i wygląd skóry jest bardzo ważne. Dzięki temu można zapewnić sobie nie tylko komfort, ale również młody wygląd. Warto stosować zabiegi tego rodzaju regularnie, aby efekty były jak najlepsze. Poniżej znajdziesz kilka informacji na temat peelingu węglowego, a także zalet płynących z jego zastosowania.

Peeling węglowy – zalety i efekty

Nie trzeba być ekspertem aby wiedzieć, że złuszczanie martwego naskórka jest istotne. Dzięki temu zastosowanie produktów odżywiających przyniesie lepsze efekty, skóra będzie jędrna i gładka, a także pełna zdrowego blasku. Peelingi powinien stosować każdy, bez względu na płeć. Nie jest to zabieg zarezerwowany jedynie dla kobiet, również panowie mogą z niego skorzystać i cieszyć się efektami. 

Laserowy peeling węglowy polega na naświetlaniu urządzeniem skóry, która pokryta jest maską z aktywnym węglem. Maska z tego składnika znana jest ze swojej wysokiej skuteczności. Węgiel używany podczas zabiegu przyciąga toksyny i wchłania je. Usuwa także martwy naskórek oraz nadmiar sebum. Warto wspomnieć również o właściwościach przeciwzapalnych, antybakteryjnych oraz rozjaśniających. Szukasz sposobu na skuteczne i dogłębne oczyszczenie skóry? Dobrym wyborem będzie właśnie laserowy peeling węglowy, opinie osób, które zdecydowały się na jego wykonanie potwierdzają skuteczność.

Sprawdź!  Peeling solny do twarzy i ciała - 3 proste przepisy do wykonania w domu

Dla tych, którzy cenią sobie wysokiej jakości rezultaty, na pewno spodoba się peeling węglowy, efekty są bowiem warte uwagi. Zmniejszenie stanów zapalnych, głęboko oczyszczona, gładka i jędrna skóra to nie jedyne zalety, które można odczuć wykonując regularnie laserowy peeling węglowy. Przed i po jego wykonaniu skóra wygląda zupełnie inaczej, młodziej i zdrowiej. Warto wspomnieć także o tym, że laser stymuluje produkcję kolagenu, dzięki czemu możliwe jest spowolnienie procesu starzenia się skóry.

Laserowy peeling węglowy nie jest bolesny. Uczucie doznawane podczas jego wykonywania można porównać do lekkich uszczypnięć. Należy jednak pamiętać o tym, że każdy ma inny próg bólu. Wskazaniem do wykonania jest ziemista cera, tłusta skóra, rozszerzone pory, drobne zmarszczki, trądzik, utrata jędrności skóry, przebarwienia.

Sprawdź!  Peeling migdałowy - jak wykonać w domu?

Przed wykonaniem peelingu należy się odpowiednio przygotować. Konieczne jest zrezygnowanie z opalania, na 3 tygodnie przed wykonaniem zabiegu. Na 2 tygodnie przez peelingiem nie można stosować zabiegów złuszczających. W dniu wykonania peelingu trzeba zrezygnować ze spożywania alkoholu. W celu szybszej regeneracji skóry, warto pamiętać o odpowiednim nawodnieniu organizmu. Zalecenia dotyczące odpowiedniego przygotowania udzielane są podczas konsultacji. Również po wykonaniu peelingu trzeba pamiętać o kilku kwestiach, o czym także można uzyskać informację podczas konsultacji. Wśród zaleceń po wykonaniu peelingu znajduje się głównie aplikowanie kremu nawilżającego oraz ochrona skóry przed słońcem.

Podsumowanie

Podstawą odpowiedniej pielęgnacji jest regularne złuszczanie martwego naskórka. Chociaż można robić to samodzielnie w domu, dla najlepszych efektów i stanu skóry, warto wybrać się do gabinetu na peeling węglowy. Cieszy się on wieloma pozytywnymi opiniami, gdyż przynosi spektakularne efekty. Skóra po jego wykonaniu jest gładka, jędrna i pełna zdrowego blasku. Dzięki stymulacji produkcji kolagenu, procesy starzenia się skóry zostają spowolnione. Oczyszczona skóra lepiej wchłania odżywcze substancje, które są zawarte w kosmetykach takich jak kremy czy serum. Na tak profesjonalne i efektywne oczyszczanie mogą zdecydować się również mężczyźni, nie jest to zabieg przeznaczony jedynie dla kobiet. Warto pamiętać o tym, iż istnieją pewne przeciwwskazania do wykonania laserowego peelingu węglowego. Wśród nich można wymienić:

  • nadwrażliwość na światło,
  • spożywanie ziół światłouczulających,
  • zażywanie niektórych leków,
  • aktywne infekcje wirusowe,
  • ciąża,
  • łuszczyca,
  • bielactwo,
  • epilepsja,
  • aktywna choroba nowotworowa,
  • chemioterapia, radioterapia.
Sprawdź!  Peeling gommage (gumkowanie twarzy) – na czym polega?

Przed wykonaniem peelingu przeprowadzana jest konsultacja, podczas której klient powinien zostać zapoznany ze szczegółową listą przeciwwskazań.