Z nadmiarem tłuszczyku w okolicach brzucha zmaga się większość kobiet. Dieta, siłownia, fitness, wyrzeczenia – to wszystko nie zawsze pozwala osiągnąć idealną figurę. W takich sytuacja z pomocą przychodzą zabiegi medycyny estetycznej, takie jak liposukcja ultradźwiękowa, która umożliwia mało inwazyjne odessanie tłuszczu i ujędrnienie skóry. Jak to możliwe?

Liposukcja ultradźwiękowa – bezpieczne usuwanie tłuszczu

Liposukcja ultradźwiękowa (kawitacyjna) to, obok liposukcji laserowej, najnowocześniejszy zabieg, który pozwala na bezpośrednie usunięcie znacznych ilości tkanki tłuszczowej. Metoda ta polega na rozbijaniu tkanki tłuszczowej ultradźwiękami, co prowadzi do powstania emulsji. Dzięki zjawisku kawitacji tłuszcz można dużo łatwiej i bezpieczniej usunąć niż podczas klasycznej liposukcji. Nie ma przy tym ryzyka, że zostaną uszkodzone sąsiadujące tkanki, nerwy czy naczynia krwionośne.

Sprawdź!  Najpopularniejsze zabawki do piaskownicy

Działanie ultradźwięków nie tylko wspomaga usuwanie tkanki tłuszczowej, ale też działa ujędrniająco na skórę. Miejsce poddawane zabiegowi staje się bardziej ujędrnione, napięte i idealnie gładkie.

Odsysanie tłuszczu z pomocą ultradźwięków pozwala na wyszczuplenie takich partii ciała, jak brzuch, talia, uda, kolana, kostki czy ramiona. Dzięki temu, że liposukcja kawitacyjna jest zabiegiem obarczonym niskim ryzykiem powikłań, można ją bezpiecznie zastosować w wyszczuplaniu takich partii ciała, jak podbródek czy gruczoły piersiowe u mężczyzn (usuwanie tzw. ginekomastii – przerost tkanki tłuszczowej w okolicach piersi).

Jak podkreślają specjaliści z warszawskiej Kliniki Miracki, liposukcja ultradźwiękowa umożliwia ponowne wykorzystanie odessanego tłuszczu. Aż 90% komórek tłuszczowych zachowuje żywotność i może posłużyć m.in. do wypełnienia zmarszczek, powiększenia ust, ujędrnienia biustu lub wymodelowania pośladków. Zabieg ten nazywany jest lipotransferem lub przeszczep tkanki tłuszczowej i wykonywany jest w tym samym dniu, co liposukcja.

Sprawdź!  Jak dbać o kręcone włosy?

Jak wygląda liposukcja kawitacyjna brzucha?

Liposukcja ultradźwiękowa brzucha wykonywana jest przez lekarza medycyny estetycznej. Wymaga zastosowania znieczulenia miejscowego lub, w wyjątkowych wypadkach, ogólnego (narkozy). Na brzuchu najpierw wykonywane są niewielkie nacięcia, a następnie wprowadzana jest kaniula z cienką sondą, która emituje fale ultradźwiękowe. Zachodzi zjawisko kawitacji – tkanka tłuszczowa zostaje rozbita i upłynniona. Następnie tłuszcz odsysany jest przy pomocy specjalnej pompy. Po wyjęciu kaniuli lekarz starannie zaszywa nacięcia w skórze. Na koniec zakładany jest specjalny pas brzuszny uciskowy, który należy nosić przez wskazany przez lekarza czas.

Rekonwalescencja jest stosunkowo krótka i mało wymagająca. Jej najważniejszym elementem jest noszenie ubranka uciskowego, które zapewnia prawidłowe wymodelowanie tkanek oraz osiągnięcie optymalnych efektów zabiegu.

Sprawdź!  Wędkowanie – hobby także dla kobiet?

Liposukcja ultradźwiękowa – efekty

Liposukcja ultradźwiękowa to świetna metoda konturowania ciała (ang. body contouring). Dzięki usunięciu miejscowych depozytów tkanki tłuszczowej można perfekcyjnie wymodelować sylwetkę. Pierwsze widoczne efekty liposukcji ultradźwiękowej  stwierdza się już kilka tygodni po zabiegu.

Pamiętaj, że liposukcja nie jest zabiegiem na otyłość. Osoba poddająca się odsysaniu tłuszczu powinna mieć prawidłową masę ciała, ewentualnie lekką nadwagę. Jeżeli masz problem z nadmierną masą ciała, w pierwszej kolejności musisz skonsultować się ze swoim lekarzem i dietetykiem, którzy zalecą Ci odpowiednią dietę redukcyjną.

Szukasz idealnego zabiegu wyszczuplającego dla siebie? Zachęcamy do kontaktu z ekspertami z Kliniki Miracki w Warszawie.