makijaż oczu lata 30

Makijaż w latach 30. to fascynujący okres w historii mody i urody, który charakteryzował się wyjątkowym stylem i trendami w makijażu twarzy, oczu i ust. W tym czasie moda była inspirowana glamourem Hollywood, a kobiety dążyły do eleganckiego, zmysłowego wyglądu. Makijaż w latach 30. był bardziej wyrafinowany i sofistykowany w porównaniu do lat 20., z mniejszym naciskiem na ekstrawagancję i bardziej naturalnym podejściem do podkreślania piękna twarzy. W tym artykule przyjrzymy się, jak wyglądał makijaż twarzy, oczu i ust w latach 30., z uwzględnieniem charakterystycznych cech tego okresu.

Czym charakteryzował się makijaż ust w latach 30?

Makijaż ust w latach 30. charakteryzował się delikatnym, ale zmysłowym podejściem do podkreślania kształtu ust. Głównym trendem były czerwone lub burgundowe odcienie pomadek, które nadawały ustom pełności i wyrazistości.

Przykładowo czerwona pomadka była niezwykle popularna w tamtych latach i uważana była za symbol kobiecości i elegancji. Kobiety aplikowały ją precyzyjnie na usta, podkreślając ich kształt, często w odcieniach takich jak klasyczna czerwień, burgund czy malina.

Sprawdź!  Makijaż lat 40. - Klasyczna elegancja i kobieca siła

W latach 30. popularna była technika konturowania ust, która polegała na subtelnie podkreśleniu ich kształtu za pomocą konturówki w odcieniu zbliżonym do naturalnego koloru ust. Kontury były delikatne i precyzyjne, nadając ustom wyraźniejszy kształt.

W przeciwieństwie do lat 20., kiedy błyszczyki do ust były popularne, w latach 30. bardziej modnym było matowe wykończenie ust. Kobiety unikały błyszczyków i stawiały na jednolite wykończenie, często z użyciem pudru lub specjalnych matujących kosmetyków na usta.


Jak wyglądał makijaż twarzy w latach 30?


Jeżeli chodzi natomiast o makijaż twarzy to kobiety dążyły do uzyskania delikatnego, promiennego wyglądu cery, używając minimalnej ilości kosmetyków. Podkład w płynie lub pudrze był stosowany do wyrównania kolorytu skóry, pudry sypkie lub prasowane służyły do matowienia skóry i utrwalania podkładu. Róż w odcieniach różowych był popularny do nadania rumieńca policzkom, a rozświetlacz używany był czasem do subtelnego podkreślenia wybranych obszarów twarzy. Puder brązujący, choć nie był tak popularny jak obecnie, był stosowany do konturowania i modelowania rysów twarzy. Całość miała na celu podkreślenie naturalnego piękna skóry i nadać świeży, zdrowy wygląd twarzy.

Sprawdź!  Makijaż i fryzury lat 70 - jakie były trendy i czym się charakteryzowały?
lata 30 makijaż

Makijaż oczu w latach 30

Najpopularniejszym stylem makijażu oczu w tamtych czasach był tzw. „oczekiwany” makijaż, który charakteryzował się zastosowaniem pastelowych kolorów i delikatnych linii. Kobiety stosowały cienie do powiek o stonowanych odcieniach, takich jak beże, brązy czy pastelowe kolory, które podkreślały oczy, ale nie przesadzały z intensywnością kolorów. Na powiece nakładano jedno lub dwa delikatne odcienie, tworząc subtelne przejścia między nimi. Często używano cieni w kremie lub proszku, które aplikowano za pomocą specjalnych aplikatorów lub palców.

Sprawdź!  Makijaż i fryzury lat 80 – sprawdź, jakie panowały trendy czasów disco!

Eyeliner był również popularnym kosmetykiem do makijażu oczu w latach 30. Kobiety często stosowały cienki eyeliner w czarnym lub brązowym kolorze, aby podkreślić kształt oka. Linia eyelinerem była zazwyczaj cienka i delikatna, nieco podniesiona na zewnętrznym końcu oka, aby dodać oczom subtelnej definicji.

Rzęsy były często podkręcane za pomocą zalotki, a następnie tuszowane czarnym tuszem do rzęs, aby dodać oczom głębi i wyraźności. Jednak w latach 30. tusz do rzęs nie był tak popularny, jak obecnie, dlatego rzęsy były zazwyczaj naturalnie wyglądające i nie zbyt intensywnie tuszowane.

Makijaż oczu w latach 30. był zazwyczaj subtelny, klasyczny i elegancki, podkreślający naturalne piękno oczu, ale nie przesadzający z kolorami czy intensywnością.