Są takie odmiany kawy lub herbaty z całego świata, które zdecydowanie wyróżniają się na tle wszystkich innych czymś niesamowitym i zapadają w pamięć jako absolutnie wyjątkowy napój lub napar. Jednym z takich naparów zdecydowanie jest matcha. Dzisiaj dostępna jest ona jak nigdy wcześniej w bardzo wielu sklepach internetowych, a dostarcza niezapomnianych wrażeń smakowych, aromatycznych, a także dostarcza pewne właściwości zdrowotne. Przyjrzyjmy się nieco bliżej tej japońskiej herbacie.

Czym jest matcha? Co w niej wyjątkowego?

Matcha pozyskiwana jest z liści zielonej herbaty. Są one następnie w odpowiedni sposób mielone, ale istotne również jest ich przetwarzanie, uprawa, a także zbiory. Te są wyjątkowe i niepowtarzalne na tle wielu innych herbat. To herbata, która przyrządzamy z takiego właśnie bardzo drobno zmielonego proszku. Gwarantuje intensywny smak, aromat i bardzo ciekawy sposób przygotowywania. W sklepie moyamatcha.com znajdziemy jakościową herbatę matcha, która na pewno zaskoczy Cię swoim działaniem oraz przepysznym smakiem i aromatem. Dzięki łatwości zakupu również w naszym kraju notorycznie rośnie grono fanów tego napoju, choć dalej zwykle traktowany jest jako ciekawostka i pewne novum.

Pij dla smaku, ale i zdrowia

Matcha jest oczywiście niezwykle pyszna, oferuje również niecodzienny i ciekawy sposób przyrządzania i ceremoniał jej picia. To niesamowicie zdrowa herbata, która jednak również jest często pita z przyczyn zdrowotnych. I są ku temu solidne podstawy. Matcha zawiera wiele antyoksydantów, w tym polifenoli. Antyoksydanty działają w sposób przeciwnowotworowy. Działa również korzystnie na nasz organizm poprzez wzmacnianie układu immunologicznego oraz przeciwdziałanie starzeniu się komórek. Znajdziemy w niej zarówno witaminy (C,A), jak również minerały (magnez, potas), które również mają swoje działanie prozdrowotne na nasz organizm.

Matcha – zdrowa dawka pobudzenia

Matcha może w pewnych okolicznościach być doskonałym zamiennikiem kawy. Również ma właściwości pobudzające, które zdaniem wielu wręcz przewyższają doznania związane z otrzymaniem dawki kofeiny pochodzącej z „małej czarnej”. Dobre samopoczucie i pobudzenie zagwarantują nam w tym przypadku substancje takie jak L-teanina, która działa w sposób synergistycznie z kofeiną. Z jednej strony substancja ta pobudza, ale łagodzi również skutki uboczne, które doskonale znane są z predawkowywania kawy – nerwowość, podwyższone tętno, niepokój. Może być to zatem doskonały zamiennik kawy dla tych, którzy nie chcą lub z jakiś przyczyn nie mogą pić klasycznej kawy.

Materiał Partnera