Urządzanie kuchni w bloku czy w niewielkim domu to nie lada wyzwanie. Jak zmieścić wszystkie meble i sprawić, by pozostało wystarczająco miejsca do przemieszczania się? Jednym z dobrych rozwiązań są narożniki kuchenne. Podpowiadamy, jak stworzyć komfortową przestrzeń do spożywania posiłków.

Zalety narożników kuchennych

Narożniki kuchenne, jak sama nazwa wskazuje, najczęściej ustawiamy w rogu pomieszczenia. Dzięki temu oszczędzamy wiele miejsca. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by ustawić je mniej szablonowo. Ciekawie wyglądają np. przylegając do wyspy lub półwyspu kuchennego, a nawet znajdując się na środku pomieszczenia. To rozwiązania polecane zwłaszcza wtedy, gdy chcesz, aby kuchnia, jadalnia i salon tworzyły jedną, otwartą przestrzeń.

Sprawdź!  Letnie obozy dla dzieci – idealny sposób na wakacje!

Nie da się ukryć, że narożniki kuchenne są także praktyczne w użytkowaniu. Koniec z ciągłym szuraniem krzesłami i kłopotliwym przesuwaniem ich podczas zmywania podłogi. Od teraz wszystko tworzy stabilną całość. Trzeba też przyznać, że są to meble, które dobrze się prezentują i zachęcają do tego, by na nich usiąść.

Sprawdź!  Jakie łóżko do małego pokoju?

Komplety mebli z narożnikiem kuchennym

Jeżeli narożnik kuchenny wydaje Ci się ciekawym rozwiązaniem, ale niewystarczającym dla Twojej większej rodziny, nie ma zmartwienia. Możesz dobrać do niego dodatkowe taborety i ławkę. W sklepie https://martimeble.pl/17-narozniki-kuchenne czekają gotowe zestawy tego typu, dzięki czemu nie musisz kłopotać się z samodzielnym dobieraniem poszczególnych elementów.

Wspomniane zestawy zawierają także rozkładane stoły, dlatego doskonale sprawdzą się w razie wizyty gości. Oprócz tego dostępne są w bogatej gamie kolorystycznej, przez co bez problemu dobierzesz meble idealne do stylu Twojego wnętrza. Z kolei wykonanie z eko-skóry o podwyższonej odporności na ścieranie to gwarancja, że zakupiony zestaw będzie w stanie posłużyć Ci przez wiele lat.

Sprawdź!  Przewodnik o bokserkach i slipach męskich

Nie masz pomysłu, jak urządzić małą kuchnię albo jadalnię? Z narożnikami kuchennymi to proste! Sprawdź ofertę Martimeble.pl.