Mezoterapia igłowa stanowi nowoczesne i skuteczne rozwiązanie dla wszystkich, którzy pragną odmłodzić swoją skórę i przywrócić jej naturalny blask. Skupia się na stymulowaniu naturalnych procesów regeneracyjnych organizmu, dzięki czemu zapewnia nie tylko widoczne, ale przede wszystkim trwałe efekty odmładzania.
Kiedy mezoterapia igłowa?
Mezoterapia igłowa to wyjątkowo skuteczny i coraz bardziej popularny zabieg estetyczny, który zasługuje na uwagę każdego, kto pragnie przywrócić skórze blask, elastyczność oraz młodzieńczy wygląd. Znakomicie sprawdza się w walce z problemami skórnymi takimi jak suchość, zmęczenie, bladość czy ziemisty odcień cery. Jest to również doskonałe rozwiązanie dla osób zmagających się z przebarwieniami, zmianami potrądzikowymi, cellulitem czy wiotkością skóry. Zabieg mezoterapii igłowej charakteryzuje się szerokim zakresem zastosowania, obejmującym takie obszary ciała jak twarz, szyja, dekolt, wewnętrzna strona ramion i ud, brzuch. Szczególnym rodzajem zabiegu jest mezoterapia igłowa pod oczy, dzięki której najdelikatniejsza okolica twarzy może odzyskać młodzieńczy blask! Oprócz tego, mezoterapia jest rekomendowaną metodą dla osób doświadczających problemów z wypadaniem włosów lub pogorszeniem ich kondycji, jak również dla tych, którzy chcą zredukować ilość tkanki tłuszczowej.
Jak wygląda mezoterapia igłowa?
Podczas zabiegu mezoterapii igłowej stosuje się zaawansowane preparaty, które mogą zawierać kwas hialuronowy w czystej formie lub wzbogacony o kompleks witaminowy, sole mineralne, glicerynę czy inne koktajle zawierające substancje aktywne. Zabieg polega na precyzyjnym wykonywaniu serii delikatnych nakłuć przy użyciu cienkiej igły, które docierają jedynie do powierzchownych warstw skóry. W trakcie procedury do komórek skóry wstrzykiwany jest specjalnie dobrany preparat, dostosowany do indywidualnych potrzeb i oczekiwań pacjenta. Procedura jest minimalnie bolesna. Czas trwania nakłuwania zależy od wielkości obszaru poddawanego zabiegowi i może wynosić od 30 do 60 minut. Po zakończeniu procedury, w celu ochrony i regeneracji skóry, stosuje się specjalny krem ochronny z filtrem UV.
Popularne rodzaje mezoterapii
Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym
Jednym z najpopularniejszych rodzajów mezoterapii jest wampirzy lifting – mezoterapia osoczem bogatopłytkowym. Wykorzystując bezpieczny i naturalny materiał, który jest pozyskiwany bezpośrednio od pacjenta, pacjent ma gwarancję minimalizacji ryzyka reakcji alergicznych. Metoda ta pozwala na osiągnięcie znaczącej poprawy jakości skóry, jej ujędrnienia, nawilżenia oraz odzyskania młodzieńczego blasku. Dzięki stymulacji procesów regeneracyjnych, skóra odzyskuje zdolność do szybszego odnawiania się, co w efekcie przekłada się na wizualne zmniejszenie oznak starzenia.
Mezoterapia skóry głowy
Mezoterapia skóry głowy to innowacyjny i niezwykle efektywny zabieg, który polecany jest wszystkim pacjentom zmagającym się z problemami włosów i skóry głowy. Możemy tu wyodrębnić mezoterapię witaminową i peptydową. Składniki aktywne, takie jak witaminy z grupy B (w tym B3, B5, B6, B7, B9, B12), a także glicyna, cysteina czy glutamina, działają wszechstronne – nie tylko stymulują wzrost nowych włosów, ale również skutecznie hamują ich wypadanie oraz wzmacniają od korzeni aż po same końce. Mezoterapia peptydowa z kolei również hamuje wypadanie włosów i stymuluje nowe włosy do wzrostu, jednak jej składnikami aktywnymi są peptydy i kwas hialuronowy. Dzięki temu intensywnie odżywia skórę głowy i pobudza komórki do intensywnej pracy.
Mezoterapia usieciowanym kwasem hialuronowym
Co wybrać – uzyskanie efektu naturalnego wypełnienia zmarszczek czy może stymulację własnych procesów skóry do intensywnej produkcji kolagenu? Mezoterapia usieciowanym kwasem hialuronowym to zabieg, który harmonijnie łączy w sobie obie te wartości, odpowiadając na potrzeby pacjentów poszukujących kompleksowych rozwiązań dla swojej skóry. Już po pierwszym zabiegu mezoterapii usieciowanym kwasem hialuronowym pacjenci mogą zauważyć widoczne efekty w postaci głębokiego nawilżenia, redukcji drobnych i średnio głębokich zmarszczek, a także znaczącej poprawy owalu twarzy.
Jeśli zastanawiasz się nad zabiegiem mezoterapii, skonsultuj się z dermatologiem lub lekarzem medycyny estetycznej. Pamiętaj, że zabieg może przeprowadzić wyłącznie lekarz. Nie zajmuj się samoleczeniem.
Materiał Partnera