Kosmetyki marki Mokosh

Kosmetyki naturalne cieszą się w ostatnim czasie ogromną popularnością. Marka udowadnia, że "czysty" skład idzie w parze w opakowaniami, które nadają się do ponownego wykorzystania. Na czym polega fenomen tej marki? Sprawdź to.

Kosmetyki Mokosh – naturalne składy w trosce o zdrową skórę

Mokosh to polska firma, która tworzy kosmetyki będące swego rodzaju "ucztą" dla zmysłów i ciała. Wszystkie receptury powstają na określonych zasadach z poszanowaniem wszystkich składników. W procesie produkcyjnym wykorzystywane są najwyższej jakości składniki pochodzenia roślinnego. W praktyce w każdym produkcie marki znajdziemy moc olejków, ekstraktów, glinek, naturalnych maseł i hydrolatów. Kosmetyki są w 100% bezpieczne dla skóry. W składzie nie znajdziemy takich składników jak: SLS, PEG, parabeny, pochodne ropy naftowej (wazelina, parafina i silikony). To właśnie bardzo ciekawy i efektywny dobór wszystkich składników sprawia, że codzienna pielęgnacja zamienia się w bardzo przyjemny rytuał. Odpowiednio dobrane konsystencje i zapachy są realną odpowiedzią na wszystkie potrzeby skóry w każdym wieku.

Skąd taki pomysł na nazwę firmy. Okazuje się, że "Mokosz" nazywano starosłowiańską boginię ziemi, wilgoci, urodzaju i płodności. To właśnie ona w dawnych wierzeniach chroniła kobiety i plony ziemi. Nazywając tak firmę, marka idealnie wpisuje się w trend kosmetyków naturalnych. Chętnie korzysta z darów natury i starannie dobiera składniki i stawia na moc organicznych surowcach o udowodnionym działaniu. Warto wiedzieć, że wszystkie kosmetyki są przetestowane dermatologicznie, nie są testowane na zwierzętach i posiadają certyfikat "V" fundacji Viva.

Mokosh – marka, która stawia na ekologię

Firma jako producent kosmetyków naturalnych, czuje się zobowiązana do troski i dbania o naszą planetę. W tym celu stworzono projekt #ZiemaToDom, który ma na celu zwiększanie świadomości i pokazywanie rozwiązań, które wspierają ochronę środowiska.

Mokosh - akcja ziemiatodom

Zdaniem Mokosh, lepsze opakowania to lepsza planeta! Marka od lat słynie z charakterystycznych szklanych opakowań, które nadają się do ponownego wykorzystania. Duże słoiczki idealnie sprawdzą się jako pojemniczki na przyprawy, herbaty i łazienkowe gadżety. Wiele inspiracji do wykorzystania słoików, można także znaleźć w Stacjonarnych Punktach Odbioru Opakowań Mokosh.

Marka zdaje sobie sprawę z tego, że tylko odpowiednio zaplanowane działania polegające na recyklingu są podstawą świadomego życia. To właśnie dbałość o powtórny obieg opakowań to ogromne wyzwanie dla producentów kosmetyków.

Mokosh i plastik – jak powstały lepsze opakowania?

Plastik jest wszechobecny! Plastikowe opakowania są lekkie, tanie i stosunkowo bardzo wytrzymałe. Niestety, zalegające śmieci i pozostałości po różnego rodzaju produktach mają negatywny wpływ na środowisko. Tutaj warto wiedzieć, że na początku istnienia firma pakowała swoje produkty w opakowania plastikowe. Z czasem wraz z rozwojem postanowiono to zmienić. Firma postawiła na wysokiej jakości surowce, które zostały ukryte właśnie w szklanych opakowaniach. Kolejnym krokiem była zmiana sposobu pakowania paczek. Najszybciej zmieniono foliową taśmę pakową na taśmę papierową. Dopasowano kilkanaście rolek od różnych dostawców do wymiarów kartonu. Ciekawostką jest to, że niektóre zamówienia udaje się zaklejać tylko listem przewozowym, bez konieczności użycia taśmy. Dużym wyzwaniem była rezygnacja z folii bąbelkowej. Testowano chrupki, gazety, pocięty karton i watę drewnianą. Najlepiej wypadła jednak tektura do pakowania, która idealnie chroni produkty przed wszelkimi uszkodzeniami w transporcie.