Właściwości bakteriobójcze srebra były znane już w starożytności, chociaż ze względu na niski poziom zaawansowania wiedzy z dziedziny medycyny oraz kosmetyki – stosowano je jedynie na bazie prób i błędów. Dzisiaj wiemy już, w jaki sposób srebro może pomóc w walce z bakteriami czy grzybami. Nie usłyszeliśmy jednak tego od sąsiada – badania kliniczne potwierdzają jak cenne dla zdrowia naszej skóry są jony srebra.  Mydło z nanosrebrem to doskonały sposób na walkę z chorobami i niedoskonałościami skóry – sprawdźcie dlaczego!

Mydło z nanosrebrem – właściwości

O wyższości mydełka naturalnego z nanosrebrem świadczą liczne badania oraz doświadczenie użytkowników. Dzięki swojemu leczniczemu działaniu, nanosrebro zwalcza ponad 600 różnych rodzajów szczepów bakterii. W starciu z nim żadnych szans nie mają również wirusy, grzyby i pleśń – głównym zadaniem jonów srebra jest hamowanie rozmnażania się drobnoustrojów. W przypadku, gdy bakterie nie mają już możliwości rozprzestrzeniania się – giną po kilku minutach. 

Lista schorzeń, którym zapobiega nanosrebro jest niezwykle długa. Oto niektóre z nich:

 • trądzik pospolity i różowaty, 
 • łupież zwykły, tłusty i pstry, 
 • łuszczyca,
 • alergie,
 • pryszcze i wągry,
 • brodawki stóp oraz brodawki płaskie i zwykłe,
 • grzybica paznokci oraz stóp,
 • zakażenia bakteryjne skóry, zakażenia gronkowcowe oraz drożdżakowe,
 • czyraki, ropnie, 
 • Atopowe Zapalenie Skóry (AZS), zapalenia łojotokowe,
 • zakażenia mieszków włosowych,
 • rany i uszkodzenia na skórze, oparzenia,
 • czyraki, ropnie,
 • wypryski kontaktowe alergiczne i niealergiczne, wypryski zawodowe.
Sprawdź!  Biała glinka – jakie właściwości i działanie ma maseczka lub kąpiel w glince kaolinowej?

    a także:

 • odleżyny,
 • owrzodzenia,
 • nieprzyjemny zapach ciała i nadmierne pocenie,
 • polipy, przetoki, nadżerki.

Jak widać – gama zastosowań naturalnego mydła z nanosrebrem jest ogromna. To niezwykle przydatny kosmetyk w walce z większością popularnych schorzeń skóry. Nanosrebro nie kumuluje się w organizmie – zostaje wydalane w ciągu kilku dni. Mydełko zarówno zapobiega powstawaniu chorób skórnych, ale także skutecznie zwalcza te istniejące. Wskazane jest więc zarówno osobom zmagającym się z problemami zdrowotnymi skóry, jak i dorosłym i dzieciom, które jeszcze ich nie doświadczyły – mydło z nanosrebrem zapobiega bowiem powstawaniu nowych zmian skórnych i infekcji. 

Jak używać naturalnego mydełka z nanosrebrem?

Mydło wzbogacone o jony srebra jest dostępne zarówno w płynie, jak i w kostce. Stosowanie go nie jest niczym skomplikowanym – warto zawsze zapoznać się z ewentualnymi instrukcjami od producenta na opakowaniu. Mydło należy stosować do higieny codziennej całego ciała, w tym głowy i stref intymnych. Warto upewnić się, że mydło, które zamierzamy kupić, jest w pełni naturalne, a więc pozbawione sztucznych substancji. Tylko wtedy możemy liczyć na najlepsze efekty działania tego niezwykłego specyfiku. 

Sprawdź!  Mydło cedrowe do ciała i włosów – właściwości oraz zastosowanie mydła z cedru syberyjskiego

Mydło z nanosrebrem wskazane jest także osobom, które borykają się z wysoką potliwością oraz nieprzyjemnym zapachem stóp, pach i całego ciała. Dzięki właściwościom dezodoryzującym, mydełko skutecznie zapobiega powstawaniu nieprzyjemnego zapachy, niszcząc bakterie, które za niego odpowiadają. To także doskonała opcja na wyjazd, podczas którego wiemy, że będziemy korzystać ze wspólnych łazienek i toalet. Dzięki silnym właściwościom antygrzybicznym i antybakteryjnym, mamy większą pewność, że nie wrócimy z wakacji z przykrą niespodzianką. Również w przypadku korzystania z publicznych basenów i kąpielisk – warto zastanowić się nad wykorzystaniem mydła z nanosrebrem.

Z doświadczeń użytkowników wynika, że mydełko wzbogacone o jony srebra nie wysusza skóry w czasie stosowania, nie podrażnia ani nie uczula. Jest w pełni bezpieczne, także dla alergików. 

Mydło z nanosrebrem na trądzik

Niestety występowanie trądziku nie ogranicza się często do twarzy. Powszechnym problemem jest trądzik obecny chociażby na plecach, czy ramionach. Mydło z nanosrebrem można wygodnie rozprowadzić po całym ciele, dzięki czemu doskonale poradzi sobie z problemami skórnymi nie tylko na twarzy, ale też w innych miejscach. Według doświadczeń użytkowniczek, efekty zauważalne są już po kilku dniach – wyprysków z doby na dobę jest coraz mniej. Nie tylko znikają obecne, ale też nie powstają nowe. Istnieje szansa, że już po kilku tygodniach zabiegów z wykorzystaniem mydełka wzbogaconego nanosrebrem, wygląd skóry poprawi się nie do poznania. Osoby, które dotychczas krępowały się widokiem problemów skórnych, wreszcie będą mogły pozwolić sobie na bardziej wyzywający ciuch.

Sprawdź!  Perfumy dla niej i dla niego

Podsumowanie

Już w starożytności popularne były zabiegi polegające na wkładaniu do ust sztućców wykonanych ze srebra, co prowadzić miało do zniknięcia problemów ze skórą. Czy podobne zabiegi działały, czy nie – nie nam oceniać. Lecznicze właściwości jonów srebra zostały udowodnione przez naukowców i wykorzystywane są nie tylko w kosmetyce, ale również branży przemysłowej, czy np. w czyścikach do zębów dla zwierząt. Wystarczy przeszukać sieć, by natknąć się na kolejne ciekawe zastosowania srebra. W przypadku pielęgnacji ciała, mydło z nanosrebrem to wręcz zbawienny kosmetyk, który może pomóc uporać się z przykrymi zmianami skórnymi w krótkim czasie. 

Źródła:

https://biotechnologia.pl/kosmetologia/nanosrebro-w-kosmetykach-cud-wspolczesnej-nanotechnologii,567