Torebka na podróż często różni się od tej, którą nosimy na co dzień. Musi być nie tylko stylowa, ale przede wszystkim praktyczna, aby pomieścić wszelkie niezbędne akcesoria. Na wybór torebki wakacyjnej składa się wiele czynników – inna sprawdzi się podczas wycieczki za miasto, a innej potrzebujemy podczas podróży samolotem.

Idealna torebka na podróż – kluczowe cechy

Torebki damskie na lato stanowią bardzo zróżnicowaną kategorię. Wybierając model na podróż, warto zwrócić uwagę na kilka szczególnych, kluczowych cech. Idealna torebka powinna być:

  • pojemna – w podróży, potrzebne nam będą liczne akcesoria, takie jak na przykład kosmetyki, przekąski czy książka,
  • wykonana z trwałego, nieprzemakalnego materiału – warunki pogodowe w podróży mogą nie być sprzyjające,
  • zamykana na zamek – choć modele na klips czy magnes prezentują się bardzo efektownie, nie zapewniają odpowiedniego zabezpieczenia.

Pozostałe cechy zależą w dużej mierze od tego, gdzie i w jaki sposób podróżujemy. Jeśli wybieramy się zwiedzać miasto, nie będzie nam potrzebna torba większych rozmiarów, natomiast w przypadku podróży samolotem musimy zainwestować w taką, która będzie spełniać wymogi konkretnej linii lotniczej.

Torebka na wakacyjne wycieczki – model crossbody lub nerka

duża kolorowa nerka damska

Wakacyjne wycieczki mogą mieć na celu odpoczynek na łonie natury, zwiedzanie lub wzięcie udziału w różnego rodzaju wydarzeniach. Zwykle jednak spędzamy czas w zatłoczonych miejscach, w których powinniśmy zadbać o bezpieczeństwo.

W czasie podróży dobrze sprawdza się torebka nerka damska, do której możemy zapakować dokumenty, klucze bądź inne niezbędne przedmioty. Jeśli potrzebujemy nieco większej przestrzeni do pakowania, wybierzmy model crossbody. Niektóre są naprawdę pojemne, dlatego z powodzeniem włożymy do nich na przykład przekąski albo napój.

Z drugiej strony nie powinnyśmy za bardzo przeciążać torby – noszenie ze sobą kilku kilogramów na jednym ramieniu przez cały dzień jest po prostu mało komfortowe. Lepszym rozwiązaniem w takiej sytuacji będzie klasyczny plecak. Dużym powodzeniem cieszą się miejskie modele, które w tym sezonie wracają do łask. Są stylowe, dodają kobiecości, a dodatkowo odciążają kręgosłup.

Torebka do samolotu – jakie cechy powinna mieć?

Wiele kobiet zadaje sobie pytanie, czy do samolotu można wziąć torebkę? Odpowiedź brzmi: tak, ale warto uprzednio sprawdzić regulacje, jakie w tym zakresie wdrożyła linia lotnicza. Niektóre traktują torebkę jako bagaż podręczny, inne dopuszczają możliwość wniesienia walizki kabinowej.

Jeśli mamy do czynienia z pierwszym przypadkiem, postawmy na niewielkich rozmiarów model crossbody, który zmieści się do walizki lub plecaka. Możemy również wybrać nerkę – najczęściej jest ona wykonana z elastycznych materiałów, dlatego łatwo umieścić ją w walizce.

Nawet, jeśli mamy możliwość wniesienia własnej torebki, nie powinna być ona zbyt dużych rozmiarów. Klasyczna shopperka może zostać uznana za bagaż podręczny, przez co trzeba będzie za nią sporo dopłacić. Pamiętajmy, że większość rzeczy niezbędnych podczas lotu mamy w walizce kabinowej, która stanowi podstawowy bagaż podręczny.

Torebka na podróż autokarem lub samochodem

Jeśli czeka nas podróż autokarem lub własnym samochodem, najlepiej zainwestujmy w większych rozmiarów torebkę. Wiele kobiet stawia na model plażowy, który możemy później wykorzystać na urlopie.

Są to bardzo pojemne akcesoria, które pomieszczą przekąski, napoje oraz książkę bądź czytnik e-booków. Pamiętajmy, że w przypadku podróży autokarem, podobnie jak w samolocie, musimy zastosować się do zasad obowiązujących u danego przewoźnika.

Warto więc sprawdzić, czy konieczne będzie spełnienie dodatkowych norm, na przykład w zakresie wymiarów bagażu podręcznego. W samochodzie nie mamy większych ograniczeń, jednak torebka na podróż musi być przede wszystkim praktyczna tak, aby nie trzeba było co chwilę sięgać do walizek umieszczonych w bagażniku.

Na co zwrócić uwagę, wybierając torebkę na podróże?

Jedna torebka na każdą podróż? Niestety, znalezienie modelu uniwersalnego jest właściwie niemożliwe. Wybierając torebkę, należy uwzględnić przede wszystkim długość trasy, sposób przemieszczania się oraz cel podróży.

W niektórych przypadkach lepiej sprawdzają się dodatki mniejszych rozmiarów, w innych praktyczne będą większe torby, a w pozostałych warto rozważyć zastąpienie ich plecakiem. Nie ulega wątpliwości, że najlepiej w trakcie podróży sprawdzają się torebki damskie:

  • typu nerka,
  • crossbody,
  • typu shopper,
  • plażowe.

Wszystkie wymienione wyżej są niezwykle praktyczne, a dodatkowo dobrze pasują do wakacyjnych stylizacji. Pięknie wyglądają w połączeniu z szortami, sukienkami czy słomkowymi kapeluszami. Są też pojemne, dzięki czemu bez problemu zmieścimy wszystko, co w danej sytuacji będzie nam potrzebne.

Torebka na podróże – materiał i kolor

Bardzo istotny w kontekście wyboru idealnej torebki na podróże jest materiał. Powinien on być łatwy w czyszczeniu, zwłaszcza, że w czasie wakacyjnej wycieczki może w prosty sposób ulec zabrudzeniu. Pod tym względem najlepiej sprawdza się skóra ekologiczna. Dobrym wyborem będzie też poliester albo nylon. Są to materiały niezwykle wytrzymałe, które dodatkowo można bez większego problemu czyścić.

Dużą popularnością cieszą się też torby bawełniane albo wykonane z lnu. Są to podstawowe tkaniny, z których produkuje się modele plażowe. Tego typu torebki będą dobrym wyborem na krótsze wycieczki, jednak nie sprawdzą się w dłuższych trasach. Ponadto nie poradzą sobie w razie niepogody.

Jeśli chodzi o kolor, to warto postawić na beż, czerń albo odcienie szarości. Te uniwersalne barwy, będą pasować do każdej stylizacji. W przypadku toreb plażowych możemy pozwolić sobie na nieco więcej fantazji – doskonałym rozwiązaniem będzie model z wakacyjnym napisem lub nadrukiem, dużą popularnością cieszą się też motywy marynistyczne. W tym sezonie bardzo modne będą również futurystyczne przezroczystości, po które zdecydowanie warto sięgnąć, zwłaszcza w przypadku shopperek. Pamiętajmy jednak, że w takiej torebce, jak w żadnej innej, trzeba zachować porządek!

Materiał Partnera