odcienie henny

Użycie henny do koloryzacji włosów jest prostym i bezpiecznym sposobem. Jeśli chcemy uzyskać naturalny wygląd koloru włosów, pomogą nam w tym różne odcienie henny. Podpowiadamy jaki wybrać kolor henny, by uzyskać pożądany efekt farbowania.

Jakie kolory henny stosowane są w zależności od danego typu urody?

Henna to bezpieczny i naturalny barwnik roślinny. Są jednak osoby, które mogą być na nią uczulone, należy wcześniej zrobić próbę uczuleniową. Hennę stosuje się głównie głównie do koloryzacji, ale również ma doskonale właściwości pielęgnujące i odżywcze.

Do dyspozycji mamy różne kolory henny i odcienie, które można między sobą dowolnie mieszać. Bazą wyjściową jest kolor jaki posiadają nasze naturalne włosy i od niego będzie zależeć efekt końcowy. Im jaśniejsze włosy, tym intensywniejszy kolor. Łatwy sposób przyrządzenia mieszanki (są też gotowe pasty) sprawia, że nie musimy korzystać z usług fryzjerskich.

Sprawdź!  Niezbędnik nowoczesnej mamy. Jakie sprzęty odciążą Twoją codzienność?

Jedynie co musimy pamiętać to, że przed właściwą koloryzacją musi upłynąć minimum dwa tygodnie od ostatniej ondulacji lub użycia farby chemicznej. Inaczej moglibyśmy nie uzyskać oczekiwanego koloru.

Dla brunetek polecane są ciemne odcienie henny, również przy farbowaniu brwi lub rzęs. Do ciemnych włosów nie nadają się jasne kolory, ponieważ nie będzie ich widać. Dla blondynek jest do wyboru szersza paleta kolorów, gdyż jasne włosy przyjmą każdy kolor.

Sprawdź!  Lampy UV/LED, które koniecznie musisz przetestować!

Henna farbuje wszystkie włosy, również siwe. W zależności od mody albo własnych potrzeb, możemy podkreślić swój naturalny kolor włosów, rozjaśnić go, przyciemnić albo całkowicie zmienić. 

Farbowanie henną jest jak najbardziej polecane dla zwolenników naturalnego wyglądu. Dobór odpowiedniego koloru sprawi, że ciemne włosy nabiorą głębszej barwy. Grafitowy odcień dyskretnie ukryje siwe włosy, a także nadaje się do włosów blond. Do przyciemnienia najlepiej nadaje się ciepły odcień brązu.

Szybki sposób na koloryzację brwi i rzęs

Dla podkreślenia urody malujemy brwi i rzęsy. Częstym zabiegiem kosmetycznym jest henna brwi i wykonujemy go zazwyczaj w salonie kosmetycznym. Rzadziej decydujemy się na farbowanie rzęs. Obecnie jest coraz większy wybór gotowych produktów, więc zabiegi takie możemy wykonać sami.

Sprawdź!  Po czym poznać dobry pasek skórzany?

Również w tym wypadku trzeba dobrać odpowiedni kolor henny, ważne jest dopasowanie do typu urody. Podstawowa zasada mówi, że do ciemnych włosów wybieramy ciemne odcienie, a do jasnych, jasne odcienie.  Odważni mogą eksperymentować z kolorami, tworząc indywidualny wizaż . Ciemny odcień henny nada brwiom wyrazistości, wyeksponuje ich kształt. Wszystko zależy, czy ktoś chce uzyskać naturalny efekt, czy mocny makijaż.