przyciemnianie włosów efekty

Przyciemnianie włosów domowym sposobem jest wygodnym rozwiązaniem dla osób, które mają mało czasu na załatwienie tej czynności. Jeśli masz ochotę na lekką zmianę koloru włosów bez farbowania, warto skorzystać z metod, które ofiarowała nam natura. Wśród składników, które możesz wykorzystać, znajduje się kawa, herbata, kora dębu, czy szałwia.

Jak szybko przyciemnić włosy domowym sposobem?

Szybkie sposoby na przyciemnienie włosów bez wizyty u fryzjera dają natychmiastowy efekt, jednak nie są tak trwałe jak alternatywy. Trzeba też pamiętać, że nie dla wszystkich kolorów włosów przyciemnienia da wyrazisty efekt. Część opcji lepiej nada się dla blondynek, inne wzmocnią odcień ciemniejszych fryzur. Przyjrzyjmy się więc najlepszym sposobom na naturalne przyciemnianie.

Czy kakao przyciemnia włosy?

Kakao ma nie tylko wpływ na nasze zdrowie, ale również na naszą fryzurę. Oprócz tego, że może pomóc nam utrzymać równowagę kwasowo-zasadową, to także możemy używać jej do przyciemniania włosów. Czy to zatem faktycznie działa? Dzięki kakao możemy pozbyć się zmarszczek i przyciemnić włosy, a także delikatnie odmłodzić ich kolory.

Sprawdź!  Zimne kakao - komu pasuje ten modny kolor włosów?

Dzięki swoim właściwościom, kakao wzbogaci włosy o takie składniki jak wapń, żelazo, fosfor, czy magnez. Ponadto bez większych nakładów finansowych sprawi, że fryzura stanie się ciemniejsza. Trzeba tutaj zauważyć jednak, że na lepszy efekt mogą liczyć osoby o ciemnym kolorze włosów. Blond i jaśniejsze kolory w połączeniu z kakao nie dadzą tak wyrazistego efektu.

Jeśli chcesz wypróbować ten sposób, wystarczy, że zmieszasz 2 łyżki kakao z odżywką lub szamponem. Częstotliwość mycia dostosuj do uzyskanego efektu po pierwszym zastosowaniu.

Czy herbata przyciemnia włosy?

Herbata nie wpływa bezpośrednio na kolor włosów. To prawda, że herbata zawiera garbniki, które mogą przyciemniać kolor włosów. Jednak taniny te nie są wystarczająco silne, aby znacząco wpłynąć na barwę. Płukankę z czarnej herbaty przygotujesz w prosty sposób. Nada włosom większej głębi, ale też miękkości i połysku.

Sprawdź!  Rozdwojone końcówki włosów - co stosować, by im zapobiec?

Przepis na płukankę dostosuj do swoich potrzeb. Warto na początek wypróbowac połączenie kilku (2-3) łyżek czarnej herbaty, siemię lnianę i wodę. Możesz dodać do tego np. odrobinę żelu z aloesu dla lepszych efektów. Po nałożeniu odczekaj do 30 minut, by odpowiednio przyciemnić włosy.

Czy płukanka z szałwii przyciemnia włosy?

Szałwia to popularne zioło, które jest często używane jako płukanka do przyciemniania włosów. Nie wiadomo jednak, czy szałwia rzeczywiście przyciemnia włosy.

Stosowanie szałwii jako płukanki zostało znalezione w literaturze sięgającej starożytnego Egiptu, gdzie liście były używane do farbowania włosów na czarno. W ostatnich czasach szałwia jest używana jako składnik szamponów i odżywek ze względu na jej zdolność do nadawania połysku i układania włosów.

Jednak nie ma badań, które wykazałyby, że szałwia faktycznie przyciemnia kolor włosów – jeśli tak, to tylko delikatnie. Więc jeśli chcesz spróbować, rób to ostrożnie i uważnie monitoruj wyniki po każdym użyciu! Dodatkowo w przypadku płukanki szałwią może narobić się wokół spory bałagan. Po opiniach czytelniczek wnioskujemy, że lepiej uważać, by zbytnio nie nachlapać 🙂

Sprawdź!  Jak dobrać właściwy kolor włosów do koloru oczu?

Jak zafarbować włosy na czarno szamponem?

Zamiast domowych składników, do przyciemniania włosów możemy wykorzystać również specjalne szampony. Zwróć jednak uwagę, że pod ich nazwą najczęściej kryją się preparaty koloryzujące, czyli de facto farbujące włosy. Nie jest to do końca to, o co nam chodziło, planując przyciemnienie koloru.

W drogeriach można jednak kupić szampony, które są wzbogacone o składniki, o których wspominaliśmy wcześniej – kawę, szałwię, czy hennę i korę dębu. Te produkty mogą przyciemnić włosy bez farbowania.

Jak przyciemnić rozjaśnione włosy?

Dla włosów, na których wcześniej zastosowano rozjaśniacze, efekt przyciemniania może być mniej widoczny. Rozjaśniając włosy, pozbywamy go pigmentu, więc chcąc uzyskać przeciwny skutek, musimy go uzupełnić. Zabiegi w salonie fryzjerskim mogą w tym przypadku okazać się skuteczniejsze.