Nauka angielskiego od najmłodszych lat to jedna z najlepszych inwestycji w przyszłość dziecka. Decydując się na skorzystanie z usług szkoły językowej nie tylko zapewniamy maluchowi lepszy start w dorosłe życie, ale również dbamy o rozwój jego zainteresowań. To jednocześnie znakomita okazja do nawiązania nowych przyjaźni i spędzenia czasu w ciekawy sposób. Jakie są najlepsze metody nauki, które sprawdzają się w przypadku dzieci?

Popularne metody nauczania

Każda szkoła językowa może pracować w oparciu o inne techniki. Przykładowo metoda Callana polega na rozwijaniu kompetencji komunikacyjnych, poprzez powtarzanie różnego rodzaju zwrotów. Zasady gramatyczne są zapamiętywane przy okazji lub na późniejszym etapie nauki, gdy dziecko dysponuje już sporym zasobem słownictwa. Popularnością cieszy się także metoda Berlitza, która jest ukierunkowana na zachęcanie uczniów do mówienia i aktywne uczestnictwo w zajęciach.

Sprawdź!  Wynajem samochodów – 5 najważniejszych pytań i odpowiedzi

Skuteczna nauka angielskiego, czyli jaka?

Niezależnie od tego na jaką metodę się zdecydujemy, dzieci najbardziej lubią uczyć się poprzez zabawę. W przeciwnym wypadku całość stanie się nudnym obowiązkiem. Kluczowe jest także samo środowisko. Powinno być ono inspirujące, a jednocześnie stymulujące, zapewniając przy tym pomoce naukowe i zabawki dopasowane do wieku dzieci. Nauka angielskiego poprzez wspólne śpiewanie piosenek, mówienie wierszyków czy czytanie bajek to znakomita porcja rozrywki, a jednocześnie okazja do zapamiętania nowych zwrotów i słówek.

Sprawdź!  Jak zrobić makijaż cery naczynkowej?

Jeśli chodzi o naukę w domu, najlepiej sprawdza się oglądanie bajek w języku angielskim oraz słuchanie piosenek. To świetny sposób na osłuchanie się z żywym językiem. Można wyznaczyć również jeden dzień w tygodniu lub kilkanaście minut każdego dnia o określonej porze np. po obiedzie, które rodzic poświęca na czytanie książek razem z dzieckiem. Warto ponadto szukać jak najwięcej sposobów na wspólną zabawę przy wykorzystaniu języka. Dobrym pomysłem będzie np. karaoke poprzedzone nauką tekstu danej piosenki.

Sprawdź!  Jakie badania diagnostyczne należy wykonać, będąc w ciąży?

Zapraszamy na zajęcia: nauka angielskiego Targówek