peeling drobnoziarnisty

Peeling drobnoziarnisty ma za zadanie złuszczać martwy naskórek, dzięki czemu skóra staje się jasna, promienista i delikatna w dotyku. Sprawia, że kosmetyki pielęgnacyjne łatwiej mogą dotrzeć, w głąb skóry. Tego typu peeling zaliczany jest peelingiem mechanicznym i można nim złuszczać naskórek zarówno z twarzy, jak i z innych części ciała. Peeling drobnoziarnisty można wykonać zarówno w domu, jak i salonie kosmetycznym. Jednakże nie sprawdzi się u każdego. Różne typy skóry mają różne potrzeby.

Peeling drobnoziarnisty – dla kogo jest polecany?

Drobnoziarnisty peeling najlepiej sprawdzi się w przypadku cery tłustej i mieszanej. W przypadku cery wrażliwej nie jest on wskazany, ponieważ może podrażniać skórę. Skóry tłuste są zazwyczaj grubsze, a więc są o wiele odporne na peelingi. Dlatego na tych cerach nie będą powstawać podrażnienia. Jeżeli cera jest równocześnie tłusta/mieszana i wrażliwa, wówczas lepiej postawić na peeling enzymatyczny, który jest o wiele delikatniejszy. W żadnym przypadku nie można robić peelingu, jeżeli na twarzy pojawiły się wypryski. Pocierając je poprzez peeling, zostaną rozniesione po całej twarzy i pojawi się ich więcej.

Sprawdź!  Domowy peeling skóry głowy i włosów - jak zrobić? Jakie daje efekty?

Z czego składa się peeling drobnoziarnisty?

Ponieważ peeling drobnoziarnisty jest przeznaczony raczej do cer tłustych i mieszanych, składniki, które się w nim znajdują, są dostosowane właśnie do nich. Zawierają więc: cynk, siarkę niacynamid. Cynk działa leczniczo na skórę, siarka regeneruje naskórek i działa bakteriobójczo, z kolei niacynamid zapobiega przesuszeniu skóry i wszelkim uszkodzeniom. Dziś jest możliwość kupna również peelingu drobnoziarnistego dla cery suchej i normalnej. Składniki, jakie się w nim znajdują to: alantoina, która nawilża, regeneruje i działa przeciwzapalnie, pantenol i skwalan, które nawilżają skórę, a także oleje, zatrzymujące nawilżenie w skórze.

Sprawdź!  Peeling gruboziarnisty do twarzy i ciała - zastosowanie i właściwości

Peeling drobnoziarnisty do twarzy

Warto zastosować peeling drobnoziarnisty na twarzy. Dzięki niemu można pozbyć się martwego naskórka, nagromadzonych bakterii i sebum, a także dogłębnie ją oczyścić. Złuszczanie pomaga kosmetykom pielęgnacyjnym lepiej dotrzeć w głąb skóry. Najlepiej robić to regularnie. Minimum raz na tydzień. Robiąc go częściej, można doprowadzić do stanów zapalnych i podrażnień, a także naruszyć barierę hydrolipidową skóry. Należy pamiętać, że taki peeling najlepiej się sprawdzi w cerach tłustych i mieszanych.

Peeling drobnoziarnisty do ciała

Jeżeli skóra ciała wygląda na szarą, szorstką, oznacza to, że należy zrobić peeling. Skóra ciała również może być wrażliwa, ale mniej niż w przypadku cery, więc peeling drobnoziarnisty powinien się sprawdzić w różnych rodzajach skóry. Najlepiej sprawdzi się jednak dla skóry wrażliwej. Dzięki niemu ciało rozjaśni się, a skóra stanie się miękka w dotyku. Dodatkowo taki peeling sprawi, że zmniejszą się niedoskonałości, a składniki odżywcze zaczną lepiej docierać do skóry. Pozytywną zaletą peelingu ciała jest również to, że poprawia jędrność skóry i wpływa na zmniejszenie cellulitu. 

Sprawdź!  Jak zrobić domowy peeling do ust? [7 najlepszych przepisów]

Jak wykonać peeling drobnoziarnisty?

Przed wykonaniem peelingu należy dobrze oczyścić skórę. Jeżeli peeling jest nakładany na twarz, wówczas nakładamy go i masujemy delikatnie twarz okrężnymi ruchami, pomijając oczy. Następnie wystarczy zmyć peeling wodą i nałożyć resztę swoich kosmetyków pielęgnacyjnych. W przypadku cery mieszanej peeling powinien być wykonany tylko w miejscach przetłuszczonych, czyli w strefie T. W przypadku ciała należy zrobić dokładnie to samo, następnie zmyć kosmetyk i nałożyć balsam.